Сучасні досягнення робототехніки
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Презентацію підготувала учениця 8-в класу Альохіна Анастасія СУЧАСНІ ДОСЯГНЕННЯ РОБОТОТЕХНІКИ
ГОЛОВНА СТОРІНКА Роботи у гарячих точках нашої планети Допомога роботів на лісових пожежах Роботи збирають урожай апельсинів Останні новини робототехніки
РОБОТИ У ГАРЯЧИХ ТОЧКАХ НАШОЇ ПЛАНЕТИ Сапер - це, зазвичай, людина. Але там, де є загроза людському життя, краще перекласти цю нелегку справу на спеціальних роботів, якими дистанційно буде керувати людина. Перші створені для розмінування апарати могли рухатися лише рівною поверхнею. Але винаходи професорів Токійського технологічного інституту Шігєо Гіросе та Едварда Фукутіми, перші зразки яких почали розробляти у 1970 році, можуть досить вільно рухатися і не рівними поверхнями.
РОБОТИ У ГАРЯЧИХ ТОЧКАХ НАШОЇ ПЛАНЕТИ Ця модель отримала назву TITAN-III. Вона важить близько 80 кг, а довжина її лап, вкритих волосинками-сенсорами, складає 1,2 м. Але найбільше сподівань розробники покладають на TITAN-IX. Це чотириноге створіння може легко переступати через різні перешкоди на своєму шляху. А коли робот дійшов до об'єкта, його підошви за допомогою спеціального вбудованого механізму замінюються на пристрої для розмінування.
ДОПОМОГА РОБОТІВ НА ЛІСОВИХ ПОЖЕЖАХ Дослідники інституту промислового дизайну при Вищій школі Магдебурга - Штендаля створили роботів, призначених рятувати ліс від пожеж та запобігати їхньому виникненню. Називають цих роботів OLE – Offroad-Losch-Einheit, що у перекладі з суміші англійської та німецької мов означає “Позашляховий гасильний агрегат”.
ДОПОМОГА РОБОТІВ НА ЛІСОВИХ ПОЖЕЖАХ OLE переміщається лісом на шістьох лапах зі швидкістю до 20 км/год, а дорогу перед собою розвідує за допомогою давачів - вусиків. Цей робот може “бачити” джерело пожежі за допомогою інфрачервоних сенсорів, що виявляють потужні джерела тепла на відстані до 1000 м. Гасіння пожежі OLE виконує завдяки вбудованій в нього пожежогасильній машині, що викидає потужні струмені води.
ДОПОМОГА РОБОТІВ НА ЛІСОВИХ ПОЖЕЖАХ Якщо ж OLE не зміг загасити сильну пожежу і опинився у її центрі, то у разі підвищення температури до 1300°С робот згортається у клубок та втягує ноги у надміцний керамічний панцир. Після того як пожежа вщухає, робот розгортається з панцира та продовжує лісове патрулювання.
РОБОТИ ЗБИРАЮТЬ УРОЖАЙ АПЕЛЬСИНІВ Збирання фруктів – один із найделікатніших видів сільськогосподарських робіт. Тому американська компанія Vision Robotics багато сил витрачає на створення роботів для збирання врожаю у фруктових садах та на виноградниках.
РОБОТИ ЗБИРАЮТЬ УРОЖАЙ АПЕЛЬСИНІВ За їх задумом, в апельсиновому садку першим має проходити спеціальний робот для складання віртуальної карти саду, на якій він позначатиме розташування всіх апельсинів. А другий робот має рухатися слідом за першим та за допомогою восьми довгих маніпуляторів, здатних вигинатися у кількох площинах, швидко збирати апельсини, керуючись розробленою картою. Так з'явився проект Orange Harvester.
ЯПОНСЬКІ ВЧЕНІ СТВОРИЛИ РОБОТА-НЯНЬКУ Японські вчені представили нове досягнення – робота, який буде виконувати функції помічника медичного персоналу. Передбачається, що це механічне чудо буде допомагати лікарям в догляді за хворими в стаціонарах. Розробники заявили, що на доопрацювання робота та узгодження всіх норм для його застосування в медичних закладах може знадобитися ще близько трьох років. Проте можливості «робота для інтерактивної фізичної допомоги» (RIBA), вже неодноразово демонструвалися широкій публіці.
Схожі презентації
Категорії