X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
НІК Азії

Завантажити презентацію

НІК Азії

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Екологічні проблеми планети Земля Підготували учениці 10-А класу Милаєвська Романа та Піддубна Анна

Слайд 2

У погіршенні екологічної ситуації найчастіше звинувачують різноманітні підприємства, які викидають у повітря шкідливі речовини. Так, дійсно підприємства найбільше забруднюють навколишнє середовище, але не тільки вони є винуватцями  екологічних проблем. Кожен з нас вносить свою краплю в цю справу: викидаючи сміття, вирубуючи дерева на новорічні свята, забруднюючи водойми хімікатами тощо.

Слайд 3

Ще з шкільних років нас вчать берегти природу, не смітити на вулиці, насаджувати дерева – це прості справи і водночас ефективні, але чомусь виходячи в доросле життя більшість людей про них забуває. Якщо на хвилинку уявити, що кожна людина на планеті посадить деревце чи забере сміття після пікніка на природі, яку ж неоціненну користь природі принесуть ці дії.

Слайд 4

Екологічні проблеми лісів Незважаючи на те, що ліси є відновлюваним ресурсом, швидкість їх вирубки занадто висока і не покривається швидкістю відтворення. Щорічно знищуються мільйони гектарів листяних і хвойних лісів. Тропічні ліси, в яких мешкає більше 50 % існуючих на Землі видів, раніше покривали 14 % планети, а тепер тільки 6 %. Лісові масиви Індії скоротилися за площею з 22 до 10 % за останні півстоліття. Знищуються хвойні ліси центральних районів Росії, масиви лісів на Далекому Сході і в Сибіру, а на місці вирубок виникають болота. Вирубують цінні соснові і кедрові ліси. Щороку після сходження снігу через гори сміття ліси постають перед нами у непривабливому вигляді.

Слайд 5

Слайд 6

Основною причиною забруднення повітря є попадання в нього нехарактерно фізичних,хімічних і біологічних речовин,а так само зміна їх природної концент- рації. Це відбувається в результаті як природних процесів,так внаслідок діяльності людини. Причиною великої частини хімічних і фізичних забруднень є спалювання вуг- леводного палива при виробництві електричної енергії та при роботі двигунів транспортних засобів.

Слайд 7

Один з найбільш токсичних газів,що надходять в атмосферу в результаті людської діяльності-озон.Отруйний свинець,що містять у вихлопних га- зах автомобілів.Серед інших небез- печних забруднювачів-чадний газ,ок- сиди азоту та сіри,а так само дрібний пил. Щорічно в результаті промислової діяльності людини в атмосферу надхо- дить 170 млн. тонн. пилу.

Слайд 8

Забруднення Світового океану Стан вод Світового океану сьогодні викликає велику тривогу. Його забруднюють переважно річками, з яких щорічно надходить понад 320 млн. т солей заліза, 6,5 млн. т фосфору та ін.

Слайд 9

Дуже багато забруднень потрапляє в океани і з атмосфери: 200 тис. т свинцю, 1 млн. т вуглеводнів, 5 тис. т ртуті тощо. Близько третини мінеральних добрив, що вносяться в ґрунт, вимивається з нього дощовими водами й виноситься ріками в моря й океани; лише азоту й фосфору таким шляхом потрапляє в Світовий океан близько 62 млн. т на рік.До найбільш шкідливих забруднювачів Світового океану належать нафта й нафтопродукти, їх щорічно потрапляє сюди 5- 10 млн. тонн.Моря й океани забруднюються також твердими відходами - промисловими й побутовими, їх в Світовому океані накопичилось вже понад 20 млн. т. Більшість із них містять сполуки важких металів та інші шкідливі речовини, що згубно діють на морську фауну й флору. В Світовий океан потрапила велика кількість радіоактивних речовин внаслідок випробувань атомної зброї, роботи атомних реакторів військових підводних човнів і криголамів, скидання контейнерів з відходами атомних електростанцій тощо.

Слайд 10

Проблема захисту Світового океану нині стала однією з найактуальніших, вона стосується всіх країн, навіть тих, що не мають безпосереднього виходу до океану. Наслідки, до яких веде марнотратне, недбале відношення людства до Океану, жахливі. Знищення планктону, риб та інших мешканців океанських вод - далеко не всі. Збиток може бути набагато більшим. Адже у Світового океану маються загальнопланетарне функції: він є потужним регулятором теплового режиму Землі, а також циркуляції її атмосфери.  Повторюються жорстокі посухи і повені, з'являються руйнівні урагани, найсильніші морози приходять навіть у тропіки, де їх зроду не було. Зрозуміло, поки не можна навіть приблизно оцінити залежність подібного збитку від ступеня забруднення. Світового океану, проте, взаємозв'язок, безсумнівно, існує. Як би там не було, охорона океану є однією з глобальних проблем людства.  Мертвий океан - мертва планета, а виходить, і все людство!!!

Слайд 11

Усі види забруднень можна розподілити на:   - хімічні   - фізичні   - біологічні   - теплові.               У різних технологічних процесах у промисловості використовують воду, внаслідок чого утворюється такі відпрацьовані стічні води: - реакційні води, що виділяються в ході реакції. Вони забруднені домішками сировини продуктів реакції; - промивні води після промивання сировини, продуктів обладнання, тари, маточні водні розчини; - води що надходятьіз сировиною у вигляді вільної та зв’язаної води; - водні екстрагенти і абсорбенти; - охолодні води, що нестикаються з сировиною і продуктами; - побутові води з їдалень, душових, після миття приміщень, пралень, туалетів та інших; - атмосферні опади, що стікають з території промислових підприємств та інших господарських об’єктів.

Слайд 12

Сучасна епоха – це епоха бурхливого розвитку науки і техніки, неконтрольованого зростання населення Землі, поступової деградації природного середовища під впливом негативних антропогенних чинників. В сучасних умовах швидкість науково - технічного прогресу на кілька порядків перевищує адаптаційні можливості існуючих живих організмів. Тому надзвичайно загострились багато проблем, а серед них одна з головних – проблема взаємозв’язку суспільства і природи, людини і навколишнього середовища. Все це призводить до порушення екологічної рівноваги, що складалася протягом тривалого часу і спричинює появу екологічної кризи, небезпечної для людей і довкілля.

Слайд 13

Ми живемо на самому дні блакитного повітряного океану Землі - її атмосферного шару. Земля - це наш дім. А який він? Французький географ Елізе Реклю дуже влучно сказав: "Людина створює навколишнє середовище по своєму образу і подобі". Тобто ми маємо те навколишнє середовище, на яке ми заслуговуємо.

Слайд 14

Виникли екологічні проблеми не сьогодні й не вчора. Екологічна криза грізно нависла над усім світом, вона вже "схопила нас за горло". "Екологічна бомба" уповільненої дії, яку ми, всі країни і народи, посилено начиняємо "вибухівкою" із відходів виробничої діяльності, здатна спустошити наш спільний дім - планету Земля, перетворити її на безлюдну пустелю.Наше покоління практично в усіх куточках планети безсоромно грабує в коморах природи те, що належить дітям і онукам.Ліквідація глобальної екологічної кризи є на сьогодні найважливішим завданням людства. Ми - люди кінця XX століття - майже ненароком для себе раптом опинились у подвійній ролі свідків і винуватців катастрофічних змін у навколишньому середовищі. Ми бачимо це, розуміємо, що це дуже серйозно, але чому ж тоді не припиняється цей страшний "марафон", що неминуче приведе людство до загибелі?

Слайд 15

Глобальна проблема екологічного забруднення буде існувати до тих пір, поки все людство не об`єднається для її вирішення, тому що від цього належить майбутнє наступних поколінь. Як говорить древня індійська сентенція: "Природа - це не те, що ми отримали у спадщину від пращурів, а те що ми взяли у позику від нащадків".

Слайд 16

Слайд 17

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Наука