X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
плавання

Завантажити презентацію

плавання

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Основні принципи, методи та засоби загартовування і профілактика ультрафіолетової недостатності у дітей та підлітків

Слайд 2

«Здоров’я – це нічого, але все без здоров’я – ніщо» Здорова людина – це така людина, яка життєрадісно й охоче виконує обов’язки, покладені на неї життям, і повністю реалізує свої фізичні й розумові здібності.

Слайд 3

Наше здоров’я залежить від таких основних чинників:

Слайд 4

Спосіб життя – це той чинник здоров’я, який майже цілком залежить від нашої поведінки. Так що половина здоров’я залежить від нас, тому своє здоров’я можна поліпшувати або псувати. Здоров'я нації — це показник цивілізованості держави, її соціально-економічного становища. Визначними показником достатку кожної країни є здоров'я дітей. За оцінками фахівців, близько 15% хвороб у дорослих є наслідком умов життя в дитячі та молоді роки.

Слайд 5

Слайд 6

Загартування - основний засіб профілактики захворювань. Здоров'я людини на 50-70% залежить від способу життя, у поняття "здоровий спосіб життя" входить і загартовування, що, як фактор підвищення опірності, надзвичайно актуально для дітей, підлітків і людей узагалі у зв'язку з ростом числа захворювань. Загартовування - прекрасний і доступний засіб профілактики захворювань і зміцнення здоров'я. В основі його покладено тренування термоадаптаційних механізмів, в цьому і полягає актуальність процесу загартування

Слайд 7

Загартована людина - це та людина, що свідомо привчила себе переносити холод, спеку й інші несприятливі природні умови, розвивши відповідну здатність організму успішно протистояти їм.

Слайд 8

Загальні правила загартування: 1) Загартовуватися систематично (щоденно й в будь-яку пору року). 2) Знижувати температуру повітря й води, а також збільшувати тривалість кожної процедури поступово. 3) Використовувати всі засоби загартування в комплексі. 4) Враховувати погодні умови (температуру повітря, води, швидкість вітру й таке інше) 5) Враховувати індивідуальну реакцію організму на процес загартування. 6) Поєднувати процес загартування з руховою активністю (іграми, плаванням, катанням на лижах, санчатах, ковзанах). 7) Одягатися відповідно до сезонних погодних умов, остерігаючись надмірного перегрівання чи переохолодження організму. 8) Контролювати під час проведення процедур частоту пульсу, глибину дихання, самопочуття взагалі.

Слайд 9

Основні принципи загартовування дитячого організму Дитячий організм необхідно почати загартовувати ще змалечку. Для цього не треба чекати конкретного віку, або сприятливих умов. Треба просто почати. Єдиною пересторогою, яка може змусити вас ненадовго відкласти процес загартовування дитини – це нездужання малюка.

Слайд 10

Коли починати загартовувати малюка? В принципі, загартовувати можна починати вже з перших днів життя малюка. Це не означає, що дитину треба кидати в ополонку взимку. Треба підібрати правильний та оптимальний метод, який буде приносити лише користь дитині. Метод загартовування і його інтенсивність залежить від віку. Головне пам’ятати правило: чим менша дитина, тим м’якшою мусить бути процедура. Поступово треба збільшувати інтенсивність сили діючого фактора. Загартовування так і працює – організм поступово звикає до дії подразників і з часом вносяться корективи щодо навантаження.

Слайд 11

Як загартовувати? 1. Враховуйте самопочуття малюка до і після процедури загартовування. 2. Головне, проводити цей процес в ігровій формі, щоб малюку подобалось. Тоді він буде отримувати задоволення в процесі загартовування і вам не доведеться примушувати його. 3. Комбінуйте різні методи загартовування, тоді це дасть більший результат. 4. Розпочинати процес загартовування можна не залежно від пори року.

Слайд 12

Медичні дослідження і практичний досвід дозволили виробити певні принципи загартовування: 1. Систематичність застосування впливу закалювання; 2. Поступове збільшення сили подразника; 3. Індивідуалізація впливів, що гартують з урахуванням стану здоров'я дітей, ступеня їх загартованості; 4. Оптимальний тепловий стан дітей; 5. Позитивна емоційна налаштованість.

Слайд 13

Основні методи загартовування дітей та підлітків Загартовування дітей має складатися з системи заходів, що включають елементи загартовування в повсякденному житті і спеціальні заходи: повітряні ванни, водні процедури, правильно організовану прогулянку, фізичні вправи, що проводяться в легкій спортивній формі одягу в приміщенні і на відкритому повітрі.

Слайд 14

Важливе значення має одяг. Надмірне укутування веде до перегрівання організму, що в свою чергу підвищує схильність до простудних захворювань. Одяг дітей в умовах приміщень при помірній рухової активності в залежності від температури повітря повинна бути наступною: Температура повітря Одяг Допустима кількість шарів одягу 16-17 ° Бавовняна білизна, плаття вовняне або з щільних бавовняних тканин, трикотажна кофта або теплі капці 3-4 18-20 ° Бавовняна білизна, плаття знапіввовняноїабо товстої бавовняної тканини, колготи, для старших дошкільнят гольфи (на ногах туфлі) 2-3 21-22 ° Бавовняна білизна, плаття з тонкої бавовняної тканини, з коротким рукавом, гольфи (на ногах легкі туфлі чи босоніжки) 1-2 23 ° і вище Тонка бавовняна білизна або без нього, легке плаття без рукавів, шкарпетки (на ногах босоніжки) 1-2

Слайд 15

Прогулянки дітей на відкритому повітрі повинні проводитися не рідше 2 рази на день. Для забезпечення високого оздоровчого ефекту прогулянки необхідно: не допускати скорочення часу перебування дітей на відкритому повітрі (навіть взимку діти повинні бути на прогулянці щонайменше 3-4 годин); забезпечити достатньо високу рухову активність під час прогулянки за умови раціональної одягу. Погода Т, оС Швидкість вітру Вид діяльності Верхній одяг + 3-3 ° С до 2 м / с Рухливіігри Лижний костюм, вітрозахисна куртка + 3-3 ° С 3-7 м / с Ігри середньої рухливості Утеплення куртка з брюками -4-10 ° С до 2 м / с Ігри середньої рухливості Зимове пальто, шуба -11-15 ° С до 2 м / с Рухливі ігри Зимове пальто, шуба -11-15 ° С 3-7 м / с Інтенсивна ходьба Шуба

Слайд 16

Повітряні ванни Вік: з народження. Цей метод можна починати одразу після народження і полягає він в поступовій зміні температури в приміщенні. Час отримання повітряних ванн залежить від самопочуття малюка та його віку. Розпочинати цю процедуру варто з 1-2 хвилин. Кожні 5 днів збільшувати час на 2 хвилини. До 6 місяців час прийняття повітряних ванн може доходити до 15 хвилин. Після 6 місяців – 30 хвилин. Максимальний час повітряних ванн для дітей 2-3 років – 30-40 хвилин. Оптимальна температура для повітряних ванн в залежності від віку: до місяця - 23ºС; від 1 до 3 місяців - 21ºС; від 3 місяців до 1 року- 20 ºС; більше 1 року - 18ºС.

Слайд 17

Прогулянки Вік: з народження. Прогулянки на свіжому повітрі є дуже важливими для малюка і є одним з ключових способів загартовування. Влітку новонароджених можна виносити на прогулянку майже одразу після народження. Спочатку варто обмежитись 20-40 хвилин, але дуже швидко час можна збільшувати до 6-8 годин в день. Взимку головне не переохолодити дитину. Взимку прогулянки слід розпочати з 5-7 хвилин і поступово дійти до 1,5-2 години два рази в день. Допустимий температурний режим взимку для прогулянок: До 3 місяців - -10ºС; старше 3 місяців - -12ºС; старше 6 місяців - -15ºС; старше 1,5 року – можна гуляти мінімум 2 рази по 2,5-3 години при - 16º С.

Слайд 18

Сонячні ванни Вік: з народження. Сонячні промені дуже сприятливо впливають на імунну систему дитини. Тому не зволікайте, якщо на вулиці сонячно, одразу одягайте малюка і йдіть з ним на прогулянку. Але варто пам’ятати, що не можна гуляти з дитиною до року під відкритим сонцем. Обов’язково одягніть на дитину головний убір, або прогуляйтесь парком, де багато дерев. Свою дозу корисного ультрафіолету він отримає без додаткового перегрівання організму. В інші пори року, коли сонце не сильно пече, кількість сонячних ванн і їх тривалість можна збільшувати. За літо кількість сонячних ванн має досягати близько 30 разів. Але якщо температура на вулиці досягає 30 градусів, сонячні ванни приймати не можна. Після кожної сонячної ванни треба проводити водну процедуру і обов’язково витирати малюка - краплі води, що залишаються на тілі сприяють перегріванню організму.

Слайд 19

Ходьба босоніж Вік: як тільки почне ходити. Як тільки малюк навчився ходити самостійно, можна розпочинати загартовування цим методом. Спочатку, нехай дитина походить по підлозі вдома в легеньких шкарпетках. Поступово можна дозволяти йому ходити босоніж. Влітку дайте дитині походити босими ногами по камінчиках та травичці десь на природі. Починати варто від 30 хвилин в день, поступово збільшуючи час загартовування. Після цього, розітріть ступні дитини до легкого почервоніння. Це покращить кровообіг. Це не лише загартовує організм, а й застраховує від плоскостопості та деформації ноги.

Слайд 20

Водні процедури Вік: з народження. Водні процедури значно краще і швидше впливають на загартовування організму дитини. Треба привчати до них дитину поступово, щоб не викликати у неї спротив до води та купання в цілому.

Слайд 21

Ванна. Малюкам варто розпочинати зі щоденного купання при температурі 36ºС впродовж 5 хвилин. Після завершення купання облийте дитину водою на 2 градуси менше, ніж була при купанні. З трьох років можна починати вводити контрастний душ – при купанні в теплій воді 10-15 секунд постояти під холодним душем.

Слайд 22

Обтирання. Змочуємо губку в теплій воді (37 градусів) і, трішки відтиснувши воду, обтираємо нею дитину, починаючи з ручок та ніжок. Обтираємо впродовж 2 хвилин, після чого ретельно витираємо.

Слайд 23

Холодна пляма. При завершенні купання, в теплу воду доливається небагато холодної води, куди знову занурюється малюк. Можна повторити процедуру декілька разів.

Слайд 24

Контрастне обливання ніжок. Для цього методу знадобляться дві посудини. Одна з теплою водою 37 °С, інша – на кілька градусів холодніша. Спочатку ставимо ніжку в посудину з теплою водою на хвилину, а потім на 15 секунд в посудину з прохолоднішою водою. Ця процедура підходить для дітей від 6 місяців до року.

Слайд 25

Загальне обливання Після того, як викупали малюка, обливаємо спочатку ніжки, а потім і все тіло дитини водою на кілька градусів холоднішою. Цю процедуру треба робити дуже швидко, щоб малюк не встиг розкапризуватись. Після цього ретельно витерти дитину.

Слайд 26

Купання на відкритому просторі. Вік: для дітей від 3 місяців до 2-3 років. Купання в річках, озерах варто розпочинати, коли дитині виповниться 1,5-2 роки. Спочатку 1-2 рази окуніться з дитиною, після чого ретельно витріть рушником. Коли дитина звикне до цієї процедури, кількість часу, проведеного у воді, можна збільшувати. Але важливо слідкувати за тим, щоб дитина не перегрівалась та не переохолоджувалась у воді.

Слайд 27

Починати загартовування слід з візиту до лікаря. Консультації фахівця і контроль з боку лікаря необхідні. Адже тільки лікар зможе виявити можливі відхилення в організмі дитини і надасть рекомендацію як від етапу підготовки приступати до етапу загартовування. Розпочинати процедури загартовування краще з самого дитинства. У цьому випадку система терморегуляції буде формуватися одночасно з формуванням дитячого організму. Відповідно і механізми імунобіологічного захисту будуть розвиватися гармонійно.

Слайд 28

Ультрафіолетова недостатність Ультрафіолетова недостатність (синонім світлове або сонячне голодування) - це порушення життєдіяльності організму людини в результаті тривалого відсутності або недостатнього безпосередньої дії сонячного світла на шкірні покриви. У дітей розвивається рахіт; відзначається схильність до карієсу зубів; відсутність ультрафіолетової радіації порушує захисну функцію шкіри, що створює умови для розвитку піодермії та дерматитів.

Слайд 29

Профілактика ультрафіолетової недостатності в дітей і підлітків При профілактиці Уф-Недостатності можуть бути використані різні методи. Використання сонячної радіації як природного джерела Уф-Променів досить ефективно, якщо час перебування на вулиці достатнє. У дитячій практиці використовуються сонячно-повітряні ванни, як елемент не тільки загартовування, але й проведення профілактики Уф-Недостатності.

Слайд 30

Улітку рекомендують проводити сонячно-повітряні ванни при температурі повітря 22°С и вище для грудних дітей і при 20°С для дітей 1 – 3 років, краще в безвітряну погоду. Поводження дитини в момент проведення ванни повинне бути активним. Краще починати з 9 до 12 год дня, у більше жаркому кліматі з 8 до 10 год ранку. Тривалість першої ванни в грудних дітей 3 хв, у більш старших – 5 хв із щоденним збільшенням до 30 – 40 хв і більше. Прямі сонячні ванни у дітей більш старшого віку проводяться не більше 15 – 20 хв, усього за літо не більше 20 – 30 ванн. Абсолютним протипоказанням до проведення сонячних ванн є температура повітря 30°С. Після сонячних ванн, а не до них, дітям призначають водні процедури, причому обов’язково потрібно витерти дитину, навіть якщо температура повітря висока, тому що при вологій шкірі відбувається переохолодження дитячого організму.

Слайд 31

Цього цілком достатньо, щоб запобігти виникненню УФ-недостатності у здорових дітей, в районах зі сприятливим кліматом, але в деяких регіонах погодні умови не дозволяють виконувати дані вимоги, крім того дітям з різними захворюваннями необхідне додаткове УФ-опромінення. Штучне ультрафіолетове випромінювання, яке ще кілька років тому широко застосовували в першу чергу з метою профілактики рахіту, у даний час багато авторів або не рекомендують узагалі призначати дітям раннього віку, або використовувати вкрай обережно, з огляду на його можливу канцерогенну дію.

Слайд 32

Пам’ятай! Здоров’я- найголовніше в житті!!!

Слайд 33

Бажаю міцного здоров’я!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Наука