X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Фенологічні спостереження

Завантажити презентацію

Фенологічні спостереження

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Природознавство Підготувала вчитель початкових класів Перегінської ЗОШ I-III ст. №2 Попович Галина Костянтинівна 1 клас

Слайд 2

Чим живиться їжачок?

Слайд 3

Фенологічні спостереження

Слайд 4

Повторення вивченого про бережне ставлення до води

Слайд 5

Котиться клубочок Зовсім без ниточок. Замість ниточок –  Триста колючок. Лиш торкнись до колючок – Він згортається в клубок. Не вгадаєте ніяк? Підказати Вам? Вдень я сплю, а прийде ніч, Отоді вже – інша річ! Я виходжу полювати –  Стережись, мишва хвостата! Не злічу вже, скільки штук За життя я з’їв гадюк. Я колючий, мов будяк, А зовуть мене …

Слайд 6

Їжачок

Слайд 7

Їжачки – це невеликі звірі. Довжина їх зазвичай становить 20-30 см. Вага – 700-800 г. Тривалість життя – 4-7 років. Їжачки мають поганий зір, але досить хороший слух і нюх. 

Слайд 8

Спосіб життя у них практично нічний. На зиму вони впадають у сплячку. Їх серця сповільнюють ритм від 180 ударів на хвилину до 20-60. А вдихають в цей період вони всього 1 раз в хвилину.

Слайд 9

Кормів їжак ніколи на зиму не заготовлює. Головним його запасом є жир, що добре набраний з осені. Сплячка триває в період з жовтня по квітень. З норки колючі звірятка виходять при температурі близько 15 градусів.

Слайд 10

Їжаки - комахоїдні тварини. Вони надають перевагу живому корму: комахам, рептиліям. Тому вони дуже бажані на ділянках землі, де зустрічаються різні змії і вужі.

Слайд 11

Їжак – єдина тварина, яка може підпускати людину близько. Але зовсім не тому, що він сміливий, а просто він дуже погано бачить, більше сподівається на нюх. Не тікає він і тому, що в нього інший спосіб захищатися – він згортається клубочком.

Слайд 12

Слайд 13

Іноді їжак живиться рослинною їжею, зокрема листям салату, плодами, ягодами, жолудями, а також грибами.

Слайд 14

Із настанням темряви їжачиха разом зі своїми їжаченятами вилазять із нори та обходять свої мисливські угіддя в пошуках їжі.

Слайд 15

Їжаків часто підстерігає небезпека. У них є вороги, які не бояться гострих колючок. Це хижі птахи, лисиця.

Слайд 16

Слайд 17

Слайд 18

Поїдаючи шкідливих комах, мишей , їжаки приносять людям користь. Значення для людей Завдають шкоди лісовому і польовому господарствам. Руйнують пташині гнізда. Але користі набагато більше, ніж шкоди. Тому їжаків слід охороняти.

Слайд 19

Підсумок уроку

Слайд 20

Використані джерела: Ресурси інтернету. Ресурси сайту Edukat.at. Ua: - Серія „ Брати наші менші.‟ Навчальний кліп „ Їжак .‟ - Презентація „ Чим снідає їжачок? ‟ „ Природознавство ‟ 1 клас (авт. Т.Г. Гільберг, Т.В. Сак), ст. 107.

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Природознавство