X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Способи дієслів

Завантажити презентацію

Способи дієслів

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Не забувайте ні на хвилину Свою домівку, свою родину. Своїх найближчих, маму й тата, Як нас плекала старенька хата. Все пам’ятайте, ви ж бо людина І вже доросла, а не дитина. Не забувайте, не забувайте, Труднощі, болі завжди долайте І Україну свою кохайте.

Слайд 2

Вітаю! Бажаю (зичу) Вам здоров’я,щастя,успіхів! Бажаю Вам приємно провести сьогоднішній день Дозвольте вітати Вас від імені… Прийміть наше щире вітання… Будьте здорові,щасливі!

Слайд 3

Картка №1 Утворити усі можливі форми майбутнього часу від поданого дієслова. Святкувати

Слайд 4

Картка №2 Подане дієслово записати в усіх особах і числах теперішнього часу. Вишивати

Слайд 5

Записати прислів'я та приказки, визначити час дієслів. Здобудеш освіту - побачиш більше світу 2. Що маєш казати – наперед обміркуй 3. Не кажи - не вмію, а кажи - навчусь (Нар. творчість.)

Слайд 6

2. Записати прислів'я та приказки, визначити вид дієслів. 1.Кому легко на серці, тому світ усміхається. 2 Умієш говорити – умій слухати . 3.Лінуватися та гуляти – достатку не мати. (Нар. творчість.)

Слайд 7

3. Поставити подані дієслова у форму інфінітиву, позначити закінчення цих дієслів. Захищає -..., оберігає - …,прикрашаємо - …, малював - …, прожило - …, співають - ...

Слайд 8

Слайд 9

Способи дієслів ДІЙСНИЙ УМОВНИЙ НАКАЗОВИЙ Виражає Дійсну, реальну дію Бажану , можливу за певних умов дію Спонукання до дії (наказ, пораду, прохання, побажання ) Питання Що робить? Що зробить? Що зробив? Що робив би? Що зробив би? Що роби? Що зроби? Змінюється За часами, числами та особами або родами (мин.ч.) За числами , В одн. – за родами За числами та особами В одн. – 2-га особа, у мн. – 1-ша і 2-га особи Творення   Дієслово минулого часу і частки б, би Можуть творитися за допомогою часток хай, нехай Приклади Працює, сміється, забуде, зробив Повідомив би, хотіли б, прийшла б Говори, говорімо, хай говорить, нехай говорить

Слайд 10

Вибірковий диктант. Виписати дієслова умовного способу. Ми пливли б під вербами, наче в зеленому гроті; тут стояла б принишкла сутінь, і лише подекуди вгорі жаром світились би китиці стиглої калини. Я сидів би на веслах, вибирав би дорогу. За нами сумно плив би старий Нінин човник. Він, мабуть, не схотів би самотнім залишитись на броду. І , притоплений, тихо снував би за нами (За В. Близнецем).

Слайд 11

Усно утворіть від поданих дієслів дієслова наказового способу. Писати, ловити, мріяти, шанувати, поважати, пекти, сіяти, вчитися, конструювати.

Слайд 12

Допишіть речення, уводячи в кожне з них дієслово умовного способу. Зразок. За гарної погоди стежки висохли б. 1.За гарної погоди ... 2. Якби я поквапився, то ... 3. Якби ми добре одяглися, то ... 4. Без дощу ...

Слайд 13

Замініть наказовий спосіб дієслів умовним і запишіть. Простежте, як наказова тональність речення змінюється на побажання. Зразок. Сів би ти з нами та подивився б серіал. 1) Сядь із нами та подивися серіал. 2) Вийди пограти з нами у футбол. 3) Провідайте свого хворого товариша. 4) Після уроків пообідай, відпочинь, а потім уже берись за уроки.

Слайд 14

Гра « Хто швидше». Утворити від поданих дієслів форми умовного часу, змінити ці дієслова за родами і числами (усно). Хотіти, працювати, доторкнутися, повірити, писати.

Слайд 15

Ігрове завдання « Знайди слово» Відновити дієслова у формі наказового способу. 1     ь м о   2     ь м о   3       ь м о   4       ь м о   5         ь т е   6         ь т е   7           ь т е 8           ь т е

Слайд 16

Любі діти! Я вважаю, що сьогодні ми зуміли заповнити ще одну сторінку нашого уроку глибоким змістом і знаннями про дієслово, способи дієслова. І разом з цим посіяли зерна Краси, Добра, Любові до мови, традицій, звичаїв нашого народу.

Слайд 17

Дякую за увагу!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська мова