X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Способи живлення тварин. Ланцюги живлення

Завантажити презентацію

Способи живлення тварин. Ланцюги живлення

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Способи живлення тварин. Ланцюги живлення

Слайд 2

Комахи. Істотні ознаки комах

Слайд 3

Чим відрізняються плазуни і земноводні?

Слайд 4

Птахи. Істотні ознаки птахів.

Слайд 5

Звірі. Істотні ознаки звірів.

Слайд 6

Лось Снігур Гадюка Жаба Окунь джміль Плазун Звір Комаха Птах Земноводне риба

Слайд 7

Виправ помилки: Кит – риба, бо живе у воді.

Слайд 8

У деяких комах є крила, отже, це птахи.

Слайд 9

Страус - це звір, бо він не літає.

Слайд 10

Чи можна цих тварин віднести до однієї групи?

Слайд 11

Слайд 12

Чим живиться?

Слайд 13

Чим живиться?

Слайд 14

Чим живиться?

Слайд 15

Рослиноїдні Хижі Всеїдні миша видра Бурий ведмідь

Слайд 16

Рослиноїдні Хижі Всеїдні миша видра бурий ведмідь хрущ, сарана, колорадський жук сонечко, бабка, жужелиця тарган, мураха, муха товстолобик, білий амур щука, окунь карась, короп жаби, ропухи, тритони черепаха ящірки, гадюки, крокодили сойка, голуб сова, ластівка горобець, дятел

Слайд 17

Слайд 18

Слайд 19

Ланцюг – ряд з’єднаних між собою ланок.

Слайд 20

Ланцюг живлення

Слайд 21

Склади ланцюг живлення

Слайд 22

Склади ланцюг живлення

Слайд 23

Склади ланцюг живлення

Слайд 24

Склади ланцюг живлення

Слайд 25

Зайчик Зустрічається в лісах, степах, лісостепах, полезахисних смугах, на полях. часто бігає на городи та в сади. Живиться рослинною їжею, віддає перевагу злакам та бобовим. Живе поодинці. Активний уночі. На відпочинок лягає в самостійно викопану ямку – «лігвище». Тікає дуже швидко (до 80 км/год), у спокійному стані пересувається стрибками. Має чудові слух і нюх.

Слайд 26

Білка Найспритніша тварина у лісі. Живиться сосновим та ялиновим насінням, горіхами, ягодами, бруньками, грибами, жолудями, комахами. Може поїдати яйця, спустошуючи гнізда дрібних птахів. До зими запасає провіант – горіхи, жолуді, гриби. При цьому більшу частину запасів ховає в затишних куточках, а гриби наколює на гілочки дерев сушитися. Активна цілий рік. Веде винятково денний спосіб життя. Стрибає по деревах. Споруджує гніздо кулястої форми з гілочок ялини, сосни та берези.

Слайд 27

Ведмідь Мешкає у хвойних і мішаних лісах. Лазити по деревах можуть лише молоді особини віком до 2-3 років. Всеїдний, у живленні переважає найрізноманітніша рослинна їжа: від молодої зелені до ягід, фруктів та горіхів. тваринна їжа звіра також різноманітна: від мурах аж до копитних тварин. До осені ведмедю потрібно обов’язково розжиріти, щоб запасів жиру вистачило на всю довгу зиму.

Слайд 28

Кабан Предок домашніх свиней. Живе в широколистих і змішаних лісах. Всеїдний. Сильний звір, рухається швидко, може захищатися за допомогою великих ікол. Верхні та нижні ікла великі, зігнуті догори й у боки, ростуть протягом усього життя. Тіло тварини вкрите грубою щетиною, узимку з’являється м’яке підшерстя. Веде нічний спосіб життя. Вдень відпочиває в глухому місці. Тримаються тварини невеликими групами, що складаються з самців, самок і поросят. Подинці живуть лише старі сікачі, зустріч із якими небезпечна для людини. Бачать кабани погано, тому під час полювання вони керуються слухом і нюхом. Рухи кабана незграбні, але швидкі, плаває він чудово й може пропливати значні відстані.

Слайд 29

Їжачок Мешканець лісів, полів і садів. У природі дуже енергійні та непосидючі. уночі активно розшукують поживу – черв’яків, равликів, різних комах, не відмовляються від жаб, ящірок, змій і дрібних гризунів. Знищують наземні гнізда птахів. Не бояться отруйних змій,залюбки поїдають гірких та отруйних комах. Узимку залягають у сплячку.

Слайд 30

Домашнє завдання Опрацювати статті в підручнику на с.138-140. Дати відповіді на запитання після статей. Дізнатися, які ще тварини належать до хижих, рослиноїдних, всеїдних.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія