X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Правопис не з прикметниками

Завантажити презентацію

Правопис не з прикметниками

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ЕПІГРАФ УРОКУ Люби свій край,моя дитино, Бо тут з'явився ти на світ. Це місце зветься – Україна! І звідси ти почнеш політ. Н.Красоткіна

Слайд 2

Правопис не з прикметниками

Слайд 3

Прикмет ник

Слайд 4

Слово, моя ти єдиная зброє! – Ми не повинні загинуть обоє! – Може, в руках невідомих братів Станеш ти кращим мечем на катів (Леся Українка) В тому, певно, є й моя провина, що для тебе був не кращий час... Наша мово, мово журавлина, - повернись із вирію до нас. (Сергій Цушко)

Слайд 5

Листку подібний над землею, Що вітер з дерева зрива, Хто мову матері своєї Як син невдячний забува. (Володимир Сосюра) Оті літа, що я тобі віддав, – Розкуті, незатінені, бурхливі, – Пройшли і зникли, як по добрій зливі Зникає неприкаяна вода. ( Василій Моруга)

Слайд 6

Слайд 7

Народна мудрість 1.Що з того, що дівка гарна, якщо до роботи незугарна. 2.Розумний і без майна не бідний. 3.В господарів хліб не білий, а ситий. 5.Наговорив три мішки гречаної вовни і всі неповні. 6.В чужій сторонці й весна не гарна. 7.Питай не старого, а бувалого. 8.Неправда кожному ненависна.

Слайд 8

Слайд 9

Дослідження-відновлення   Відновити фразеологічні звороти, уставивши з довідки потрібні за змістом прикметники з часткою не. 1. … на розум. 2 … сила поплутала. 3. Хома … . 4. Глянути … оком. 5. … голосом. Побила лиха та … година. Довідка:  не/людським, не/багатий, не/чиста, не/вірний, не/добрим, не/щаслива.

Слайд 10

Творчий диктант Пасивний, бідний, загрозливий, безпрецедентний, простий, грубий, навіжений, короткий, збитковий, безмежний, поблажливий, безнадійний, зрадливий, наполегливий, пам’ятний, особливий, зомлілий. Довідка: невгамовний, неактивний, невигідний, небезпечний, невеликий, невиправний, незабутній, небагатий, нечуваний, невірний, невибагливий, неввічливий, невимірний, незвичайний, невимогливий, невтомний, непритомний.

Слайд 11

Рефлексія

Слайд 12

Назавжди запам'ятай – Бережи свій рідний край! Це твоя земля,країна, Край батьківський – Україна! Домашнє завдання Виконати вправу 298 . Вивчити правила ст. 174 (І частина). Скласти діалог на тему «Я- українець», використовуючи прикметники з часткою не.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська мова