X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Поняття про числівник як частину мови

Завантажити презентацію

Поняття про числівник як частину мови

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Поняття про числівник як частину мови Українська мова 4 клас Презентацію підготувала вчитель початкових класів Підгірненської ЗОШ І-ІІІ ступенів Миланко Світлана Валентинівна

Слайд 2

Повторення вивчених частин мови Діти, пригадайте лінгвістичну казку про Царицю Граматику і скажіть, на скільки частин мови Цариця поділила всі слова? Які частини мови ви вже вивчили? Гра “Відгадай і доведи”. - Визначте, до якої частини мови належать названі слова? Чому ви так вважаєте? Грім, ясний, а, біжить, під, на, та, і, два, сьомий.

Слайд 3

Проблемна ситуація До якої частини мови належать слова два і сьомий? Поставте до них питання. В українській мові є багато слів, що називають числа – це … А відгадати цю частину мови вам допоможе ребус.

Слайд 4

Оголошення теми і мети уроку Сьогодні на уроці ми познайомимося з новою частиною мови – числівником, навчимося розпізнавати їх в мовленні і правильно ставити до них питання.

Слайд 5

Робота над вивченням нового матеріалу Вивчення правила на с. 10. Наведіть приклади. Впізнай і запам'ятай числівник. Число числівник називає, і всяк школяр це добре знає. Один, два, три, чотири, п'ять, учімось, друзі, рахувать. - Назвіть числівники, які почули у вірші.

Слайд 6

Робота над вивченням нового матеріалу Колективне виконання вправи 11. Цікава інформація Числівник – найменша за кількістю слів частина мови, яка нараховує їх усього кілька десятків. За частотою вживання серед інших слів числівник займає у нашому мовленні восьме місце.

Слайд 7

Слайд 8

Робота над вивченням нового матеріалу Робота в парах (виконання вправи 12). Словникова робота Футбол, футболіст Футбол – спортивна гра двох команд, під час якої гравці кожної намагаються забити ногами м'яч у ворота супротивника. “Фут” (англ.) – нога, “бол” - м'яч. Футболіст – учасник гри у футбол.

Слайд 9

Словникова робота За допомогою якого суфікса утворилось слово футболіст? Назвіть ще слова, утворені за допомогою цього суфікса.

Слайд 10

Яка орфограма у слові футбол? Од од ина дц ця дцять одинадцять У команді одинадцять футболістів. Каліграфічна хвилинка

Слайд 11

Виконання вправи 13. Утворити словосполучення і записати їх. Перевірка: П'ять окунів, одна книга, двадцять курчат, два олівці, три вікна, одинадцять футболістів. Скласти речення з двома словосполученнями і записати. Творча робота

Слайд 12

Вибіркове списування Вправа 14. Виписати числівники, до кожного поставити питання.

Слайд 13

Підсумок уроку З якою новою частиною мови ви познайомились? Які слова називають числівниками? Наведіть приклади. Прочитайте ребуси. г1на пі2л ві3ло пі100лет 100янка мі100 ві3на 100ляр 7я 100рона 3буна по3вожив

Слайд 14

Домашнє завдання С. 11, вправа 15 Вивчити правило на с. 10

Слайд 15

Оформлення: ресурси Інтернету.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська мова