X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Односкладні речення. Види односкладних речень

Завантажити презентацію

Односкладні речення. Види односкладних речень

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Односкладні речення. Види односкладних речень Мета: дати поняття про види односкладних речень, їх вживання та значення; учити використовувати у своєму мовленні, знаходити в тексті.

Слайд 2

Односкладним називається речення, у якому наявний лише один із головних членів і зміст не передбачає відсутнього. Скажи людині добре слово. Воно впаде, як в ґрунт зерно. Якщо душа прийнять готова – То прийметься й зійде воно.

Слайд 3

Види односкладних речень

Слайд 4

Означено-особові речення Означено-особові речення – це речення, присудок у яких означає дію, що стосується певної особи. Присудок у таких реченнях виражається дієсловом у формі 1-ї та 2-ї особи однини чи множини теперішнього чи майбутнього часу. Увага! Дієслова минулого часу в означено - особових реченнях використовуватися не можуть 1.Так скучаю за тобою, мамо. 2.Пригадай собі голос матері, як хочеш почути совість. 3. Тепер розмовляємо про справи розсудливо, без поспіху

Слайд 5

Неозначено-особові речення Неозначено особові речення – це такі речення, у яких присудок вказує на невизначену особу і виражається дієсловом у формі 3-ї особи множини минулого, теперішнього або майбутнього часу. Уже закінчили жито жати 2. Портрети його друкують у столичних газетах і журналах 3. Про цих людей ще складуть легенди.

Слайд 6

Узагальнено-особові речення Узагальнено-особові речення – це такі речення, у яких присудок означає дію або стан, що стосуються усіх і кожної особи зокрема. Головний член у таких реченнях виражається дієсловом у формі 2-ї особи однини та множини, 3-ї особи множини. теперішнього чи майбутнього часу, Увага! Дієслова минулого часу в узагальнено - особових реченнях використовуватися не можуть. Узагальнено-особові речення найчастіше є висловами з народної мудрості 1.Землі кланяйся низько – до хліба будеш близько. 2. Не за обличчя судіть, а за серце. 3. Вовка пастухом не ставлять

Слайд 7

Подумай! Чи можна визначити особу, яка виконує дію, у цих реченнях? Безособовими називаються речення, у яких дія або стан не співвідноситься з дійовою особою. Присудок виражається дієслівними формами Смеркалося. Надворі потемнішало. Пахло наближенням дощу. Дихалося легко і вільно. Як можна назвати ці речення?

Слайд 8

Визначіть, якою формою дієслова можуть виражатися присудки в безособових реченнях?

Слайд 9

Інфінітивні речення Двічі молодим не бути. Зорі на небі не перерахувати. Чому так називаються ці речення?

Слайд 10

Номінативні речення (називні) Осіння золота пора. Чарівні барви. Спокій і задума. Прості односкладні речення, у яких головний член співвідноситься з підметом і виражений Н. відмінком іменника однини чи множини.

Слайд 11

За значенням і стилістичною функцією номінативні речення поділяємо на такі:

Слайд 12

Визначити види односкладних речень. Будь сміливим не язиком, а ділом Не кидай слів на вітер. Словом можна піднести людину до незвичайних висот, а можна вбити. Добро роби – добро й буде. Сонячний лагідний день. На душі світло і радісно.

Слайд 13

Напишіть твір-мініатюру за поданою картиною, вживаючи односкладні речення.

Слайд 14

Знайдіть односкладні речення в поданих прислів'ях та приказках. Доповніть текст своїми прислів'ями та приказками, афоризмами. Вік живи – вік учись. Що посієш – те й пожнеш. Хочеш їсти калачі – не сиди на печі. Розум за гроші не купиш

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська мова