Обставина. Види за значенням
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Обставина – це другорядний член речення, що характеризує дію, процес, стан, ознаку чи вказує на умови, за яких вони відбуваються, та відповідає на питання де? коли? як? для чого? чому? звідки? та інші.
прислівниками: Завертає путь (куди?) угору. дієприслівниками: Я йшов (як?) сумуючи. іменниками: Тут берег вигнувся (як?) в підкову. інфінітивом: Кличе мати(куди?)вечеряти. словосполученнями: Школярі йшли (як?) по два в колоні. фразеологізмами: Микола прокидається (коли?) до перших півнів.
Обставини можуть мати при собі залежні (пояснювальні) слова, тобто бути поширеними: Стоїть (як?) по пояс в Україні ромашка в білому вінку. Поширеними обставинами зазвичай є дієприслівникові звороти: Дрімає всесвіт на травині, (як?) підперши зіркою щоку.
що означають питання приклади способу дії спосіб чи якість дії або стану як? яким способом? в якій мірі? Він нехотя звівся і сів на лаві під мисником. місця місце дії, її напрям, кінцевий чи вихідний пункт де? куди? звідки? У Кремлі, мабуть, весело було жити. часу відношення дії, ознаки чи стану до певного часу коли? відколи? доки? як довго? Другого дня рано небо було синє. причини причину дії, стану чи ознаки чому? від чого? через що? з якої причини? З голоду та холоду і півень не співає. мети мету дії для чого? з якою метою? навіщо? Вола кличуть не мед пить, а воду возить. умови умову, за якої може відбутися чи відбувається дія за якої умови? у якому випадку? Не зоравши, не посієш. допустові Ознаку чи дію, що відбувається всупереч чомусь незважаючи на що? Незважаючи на погодні умови, урожай було зібрано вчасно.
Схожі презентації
Категорії