X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Неозначена форма дієслова. Практичні вправи

Завантажити презентацію

Неозначена форма дієслова. Практичні вправи

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

1. Підкресли дієслова, які стоять у неозначеній формі. Виділи в них закінчення. Кричати, пробігає, не знав, питати, сумувати, не зловив, веселитися, вечеряти, не хотів, не розуміти, пам'ятати, пливе.

Слайд 3

2. Подані дієслова постав у початкову форму та розбери за будовою. розборонив - перечитав – розмалює - сховали – розгорнули - перекидає -  

Слайд 4

3. У кожному рядку підкресли зайве слово. Ходить, малює, сидіти, спить, шукає. Грала, танцювала, одягнула, вмиватися, досягла, вишивала. Стрибаємо, ріжемо, крутить, в'яжемо, присідаємо.

Слайд 5

4. Випиши з тексту дієслова, замінивши їх на дієслова у неозначеній формі. Їжак до зими готується. Лягає на землю та качається, борюкається. А листя на його сиві голки все настромлюється, нанизується. Отак назбирає він листя та й несе його до своєї домівки. Несе, наче золотий стіжок везе. Скине його на купку, спочине трохи та й знову за роботу. Бо ж любить їжачок зимувати у теплій м'якій постелі.

Слайд 6

5. Заміни словосполучення дієсловами - синонімами у неозначеній формі. Накивати п'ятами - Зарубати на носі - Сісти в калюжу - Кинути оком – Розбити глека - Узяти гору -

Слайд 7

6. Випиши з прислів'їв дієслова-антоніми. Що навесні не посіяти, то восени не зжати. Можна високо злетіти, та потім низько впасти. Не все ж тебе хвалити, колись треба і посварити. Без діла стояти, то хоч на місці крокувати.  

Слайд 8

7. До іменників і прикметників добери споріднені дієсло ва в неозначеній формі. 1 варіант продавець - щебет – лікар – хворий – зимовий – сумний – 2 варіант водій - спів – пекар – письмовий – нічний – веселий –

Слайд 9

8. Випиши дієслова. Розбери їх за будовою. З одним із дієслів склади речення. Визнач члени речення. Встанови зв'язок слів у ньому. Перерахувати, малюк, перехід, запитати, піддубник, прилетіти, колобок, посадити.

Слайд 10

9. Зроби звуко - буквений аналіз дієслів. Купувати, з'їхати, пояснити, веселитися, передивитися, прочитати.

Слайд 11

10. Спиши, змінюючи неозначену форму дієслів на дієслова майбутнього часу. Весна Радісно засвітити весняне сонечко. По дорогах побігати веселі струмки. Лід на річці посиніти. Набубнявіти на де ревах бруньки. Діти повісити шпаківні. З теплих країв при летіти шпаки.

Слайд 12

НАВЧАЙТЕСЯ ВІДМІННО!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська мова