X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Інформація. Властивості інформації

Завантажити презентацію

Інформація. Властивості інформації

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Інформація – з латинської informatio – відомості, роз'яснення, переказ. І. Що таке інформація?

Слайд 3

Наведіть приклади цього твердження! ?

Слайд 4

Під інформацією в побуті розуміють відомості, що цікавлять нас, про навколишній світ і процеси, що протікають у ньому, які сприймає людина або спеціальні пристрої.

Слайд 5

Під інформацією в техніці розуміють повідомлення у формі знаків або сигналів, збережені, передані й оброблені за допомогою технічних засобів.

Слайд 6

Під інформацією в документалістиці розуміють все те, що так чи інакше, зафіксовано в знаковій формі у вигляді документів .

Слайд 7

Інформатика – це сукупність наук, пов’язаних з отриманням, оброблянням, подаванням та зберіганням інформації. Інформація – це відомості про оточуючий нас світ та процеси, що ньому відбуваються. Інформація передбачає існування матеріального носія інформації, джерела, передавача, приймача та каналу зв’язку між передавачем та приймачем інформації.

Слайд 8

Комп'ютер - як основний засіб обробки інформації можна розглядати у двох аспектах: технічні засоби (Hardware); програмні засоби(Software).

Слайд 9

Слайд 10

Повнота : якщо вас повідомлять, що буде контрольна, але не зазначать, з якої теми та з якого предмету, то інформація буде неповною. Достовірність : якщо вам скажуть, що контрольна буде завтра, а насправді вона буде післязавтра, то інформація буде недостовірною. Корисність : якщо ви дізнаєтеся, що контрольна буде з певної теми математики, то отримана інформація буде для вас корисною. Своєчасність : якщо ви дізнаєтеся про контрольну вже після її проведення, то отримана інформація буде несвоєчасною. Зрозумілість : якщо інформацію про контрольну передати азбукою Морзе, яку ви не знаєте, то така інформація буде для вас незрозумілою.

Слайд 11

будь-який матеріальний предмет; у формі світлових, звукових або радіохвиль; у формі електричного струму або напруги; у формі магнітних полів; речовина в різному стані. Носієм інформації може бути:

Слайд 12

Види інформації. За можливістю сприйняття інформації: візуальна (зір) аудиальна (слух) нюхова смакова тактильна (дотик)

Слайд 13

2. За формою подання інформації: текстова інформація числова інформація графічна інформація музична (звукова) інформація комбінована інформація

Слайд 14

3. За суспільним значенням інформації: суспільна (масова): повсякденна суспільно-політична естетична;

Слайд 15

Інформацію можна: створювати; передавати; приймати; запам'ятовувати; шукати; копіювати; обробляти; руйнувати; вимірювати; ділити на частини й т.д.

Слайд 16

Процеси, пов'язані зі зберіганням, пошуком, передачею, обробкою й використанням інформації, називаються інформаційними процесами.

Слайд 17

Зберігання інформації - це спосіб поширення інформації в просторі й часі. Спосіб зберігання інформації залежить від її носія (книга - бібліотека, картина - музей, фотографія - альбом)

Слайд 18

Для людини Для суспільства Комп'ютерні сховища Пам'ять Бібліотеки; відеотеки; фонотеки; архіви; патентні бюро; музеї; картинні галереї. Бази й банки даних; інформаційно-пошукові системи; електронні енциклопедії; медіатеки.

Слайд 19

Збір інформації складається із процесів пошуку й відбору інформації. Збір інформації завжди здійснюється з певною метою, що багато в чому визначає вибір методів пошуку й критерії відбору знайденої інформації. Пошук інформації - це витяг збереженої інформації.

Слайд 20

безпосереднє спостереження; спілкування з фахівцями з питання, що цікавить вас,; читання відповідної літератури; перегляд відео, телепрограм; прослуховування радіопередач і аудіокасет; робота в бібліотеках, архівах; запит до інформаційних систем, баз і банків комп'ютерних даних; інші методи.

Слайд 21

Пошук інформації завжди супроводжується її відбором. Відбір інформації припускає оцінку знайденої інформації зі ступеня корисності, актуальності, вірогідності й вибору тільки інформації, корисної для рішення поставленого завдання.

Слайд 22

Існують ручний і автоматизований методи пошуку інформації в сховищах.

Слайд 23

Порада: використовуйте різноманітні методи пошуку інформації, це допоможе вам зібрати більш повну інформацію й підвищить імовірність прийняття вами правильного рішення. Порада: щоб не потонути в морі інформації, вчиться відбирати тільки корисну для рішення завдання, яке стоїть перед вами. Не вподібнюйте свою голову сміттєвому ящику, куди звалюють усе не перебираючи.

Слайд 24

У процесі передачі інформації обов'язково беруть участь джерело й приймач інформації: перший передає інформацію, другий її одержує. Між ними діє канал передачі інформації – канал зв'язку.

Слайд 25

будь-яке перетворення інформації з одного виду в іншій, зроблене за строгими формальними правилами. Обробка інформації -

Слайд 26

Слайд 27

Захист інформації

Слайд 28

25.05.2002 Васильченко С.В. НМЦ ИИТН Запорожье Не всяке повідомлення несе інформацію. Те саме повідомлення може нести в одному випадку - інформацію, в іншому випадку - шум.  Васильченко С.В. НМЦ ИИТН Запорожье

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Інформатика