X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Неозначена форма дієслів

Завантажити презентацію

Неозначена форма дієслів

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Неозначена форма дієслова 3 клас Презентацію підготувала вчитель – методист Біляченко Ольга Василівна м. Київ

Слайд 2

ХВИЛИНА ЧИСТОПИСУ НЕ ял ОЗ ам НА аз ЧЕ ка НА АЛ яч фор ТУ мА НА У цьому напису закодовано тему нашого уроку. Треба спочатку написати, а потім розкодувати тему уроку. Що таке дієслово? Що означають дієслова? Що можете розповісти про ДІЄСЛОВО? Чому ця частина мови так називається? Чим буває в реченні?

Слайд 3

СЛОВНИКОВА РОБОТА Дописати до слів дієслова в різних формах. ДЕРЖАВА, АЕРОДРОМ, КИЇВ, ВОГНИЩЕ. Збудували державу, поїдемо на аеродром, розкинувся Київ, палає вогнище. Назвіть слова, у яких більше звуків, ніж букв. Вогнище, Київ. У дієсловах визначити все, що ми вивчили.

Слайд 4

СЛОВНИКОВА РОБОТА Диктант - аналогія Не прийшов - ..., зима - ..., Марійка - ..., навчання - ..., сьогодні - ..., п’ є - ... .

Слайд 5

СЛОВНИКОВА РОБОТА Вибірковий диктант Виписати всі дієслова з прислів’їв. Життя як стерня - не пройдеш, ноги не вколеш. Одвага або мед п’є, або сльози ллє. Добре далеко розходиться, а лихе ще далі. Одне приємне слово - наче сад зацвів. НЕ ПРОЙДЕШ, НЕ ВКОЛЕШ, П’Є, ЛЛЄ, РОЗХОДИТЬСЯ, ЗАЦВІВ. Як правильно перенести слово ЗАЦВІВ, РОЗХОДИТЬСЯ?

Слайд 6

Вивчення нового матеріалу Проблемна ситуація Випишіть дієслова, визначте їх час.

Слайд 7

Слайд 8

Слайд 9

Слайд 10

Слайд 11

Вивчення нового матеріалу З яким дієсловом виникли труднощі? На яке питання відповідає це дієслово? Чому ми не можемо визначити час дієслова ВЕСНІТИ? Не зрозуміло, коли відбувається дія. В таких дієсловах не можна визначити час, тому ця форма називається неозначеною формою дієслова. Сьогодні на уроці ми будемо вивчати неозначену форму дієслова.

Слайд 12

Закріплення вивченого матеріалу ПОРАДИ ЛІКАРЯ

Слайд 13

ПОРАДИ ЛІКАРЯ

Слайд 14

ПОРАДИ ЛІКАРЯ

Слайд 15

ПОРАДИ ЛІКАРЯ

Слайд 16

ПОРАДИ ЛІКАРЯ

Слайд 17

ПОРАДИ ЛІКАРЯ

Слайд 18

Засвоєння правила. Творча робота. Зверніть увагу на записані дієслова. Скажіть, чи можна визначити час дії і хто саме її виконує. Засвоєння правила (С. 76). Наведення власних прикладів дієслів в неозначеній формі. Що робити? Читати, ... Що зробити? Прочитати, ... На які питання відповідають дієслова в неозначеній формі? Що мають у кінці?

Слайд 19

Замінити вислови одним словом-синонімом НАБРАТИ ВОДИ В РОТ-… ЗАМОВКНУТИ, БАЙДИТИ БИТИ –… ЛІНУВАТИСЯ, ВЕРТІТИСЯ ПІД НОГАМИ –… ЗАВАЖАТИ, ПЕКТИ РАКІВ – … ПОЧЕРВОНІТИ. Чим цікаве слово лінуватися?

Слайд 20

Фізхвилинка “Козацькому роду нема переводу”

Слайд 21

Слайд 22

Слайд 23

Слайд 24

Слайд 25

Слайд 26

Слайд 27

Слайд 28

Слайд 29

Слайд 30

Слайд 31

Слайд 32

Слайд 33

Слайд 34

Слайд 35

Слайд 36

Слайд 37

Слайд 38

Слайд 39

Слайд 40

Слайд 41

Робота в парах Випиши дієслова в неозначеній формі. Усно постав до них питання.

Слайд 42

Робота в парах Школа — святиня і надія народу. У школі навчають не тільки читати, писати, рахувати, мислити, пізнавати навколишній світ, багатства науки і мистецтва. У школі вчать жити.

Слайд 43

Робота в парах У школі ти вивчаєш культуру свого народу. З того, як людина ставиться до своєї школи, можна судити про її культуру і благородство, про її здатність дорожити честю і славою своїх батьків і свого народу.

Слайд 44

Вправа 184, с. 77 Коментоване письмо

Слайд 45

ПІДСУМОК УРОКУ Інсценівка Дивиться неозначена форма, як змінюються дієслова, і говорить: Ех ви, хіба так треба змінюватись? А як? – питають дієслова. Покажи ти. Я б показала, - зітхає Неозначена форма, - тільки в мене часу немає.

Слайд 46

ПІДСУМОК УРОКУ Не думай, що я неозначена Тому, що нічого не значу я. Я часу і роду не маю, А дію завжди позначаю. На що не вказує Н.Ф.? Що означає Н. Ф.? Дію.

Слайд 47

ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С. 76 – вивчити правило Вправа 185 на с. 78

Слайд 48

Оформлення презентації – ресурси інтернету.

Слайд 49

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська мова