X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ЛЕКСИКО-СТИЛІСТИЧНІ СИНОНІМИ ТА ЇХ ВИДИ. ТРЕНУВАЛЬНІ ВПРАВИ

Завантажити презентацію

ЛЕКСИКО-СТИЛІСТИЧНІ СИНОНІМИ ТА ЇХ ВИДИ. ТРЕНУВАЛЬНІ ВПРАВИ

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ЛЕКСИКО-СТИЛІСТИЧНІ СИНОНІМИ ТА ЇХ ВИДИ. ТРЕНУВАЛЬНІ ВПРАВИ

Слайд 2

Що таке синоніми? Яке значення вони мають? Які різновиди лексико-стилістичних синонімів ви знаєте? Наведіть приклади. До якого виду лексико-стилістичних синонімів належать подані нижче словосполучення? Уведіть їх у речення і поясніть стилістичний ефект. Вільна неволенька, солодкий плач, слізна радість, надія рветься, захмарена блакить, ніжні погрози, щасливий смуток, мовчазна музика, безмовний крик, посріблені скроні.

Слайд 3

Виразно прочитайте тексти. Які мовні стилістичні засоби забезпечують їх виразність? Поясніть розділові знаки. Тихо звечоріється в полях. Гасне в небі полум’я черлеве. І веде додому сивий шлях, І говорять сутінки до мене (М. Братан)

Слайд 4

Ходять ночі без словечка, І дні не говорять, Виллялися з відеречка Із водою й зорі (М. Вінграновський)

Слайд 5

Робота в групах До кожного з наведених нижче дієслів підберіть по кілька відповідних синонімів, поданих у довідці. Складіть три речення з однією із груп синонімів, запишіть їх і підкресліть члени речення.

Слайд 6

Спишіть, замінюючи слово край синонімами, поданими в довідці. Який варіант, на вашу думку, більш виразний? 1. Відлітають журавлі в теплий край. 2. У нашому краю багато лісів. 3. Лісник жив десь на краю села. 4. Вода полилася через край склянки. 5. Добре грають наші футболісти, особливо правий край. 6. Повернувся в рідний край.

Слайд 7

Прочитайте текст. Знайдіть у ньому перифрастичні звороти (загальномовні, концептуальні, експресивно-смислові, функціонально мовні, перифрази, переносне значення). Визначте їх стилістичну роль. Випишіть їх. Лінгвістичне дослідження

Слайд 8

Серед яких частин мови найчастіше зустрічаються лексико-стилістичні синоніми? Чим, по-вашому, це можна пояснити? Перепишіть речення. Підкресліть синоніми. До якого виду вони належать? Яка їх стилістична роль? Поясніть розділові знаки.

Слайд 9

Домашнє завдання Напишіть твір на тему «Чарівна зима», використовуючи лексико-стилістичні синоніми різних видів.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська мова