X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Лексикологія

Завантажити презентацію

Лексикологія

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тренувальні вправи з теми «Лексикологія». Слухання-розуміння текстів різних стилів і типів мовлення

Слайд 2

Заголовок підзаголовок Я всміхаюсь сонечку — Здрастуй, золоте! Я всміхаюсь квіточці — Хай вона росте! Я всміхаюсь дощику — Лийся, мов з відра! Друзям усміхаюся — Зичу всім добра!

Слайд 3

«Кошик запитань» · Що називається текстом? · 3 яких частин складається текст? · Що відображає заголовок тексту? ·Що таке тема тексту? · Що таке мета тексту? ·Які є тексти за стилем мовлення? ·Назвіть ознаки кожного стилю, його лексичні особливості, ·Які є типи текстів? Назвіть ознаки кожного типу.

Слайд 4

Слайд 5

► Визначте тип тексту. Доведіть свою думку. З’ясуйте за словником лексичне значення слів мандрівник, вирій. В осінні дні більшість птахів стає мандрівниками. Вони летять у теплі краї — у вирій. Летять вони без компаса, але ніколи не збиваються зі шляху. Ці перельоти тривають уже тисячі років.

Слайд 6

► До малюнка доберіть слова, вжиті в переносному значенні.

Слайд 7

► Визначте тип тексту. Доведіть свою думку. З’ясуйте за словником лексичне значення слів чимчикувати, кубло. Через пеньки-колоди чимчикує їжак. Тягне він у нору сухе листя. Стеле зимове ліжко. До весняного сонечка проспить у кублі, і снитимуться йому лісові їжачі сни.

Слайд 8

Хвилинка відпочинку Трирічна дівчинка, гуляючи в зоологічному саду, побачила паву та вигукнула: — Мамо, дивина! Подивися: курка розквітла! —  Найскупіша тварина на світі,— зауважив Петрик,— це міль: вона їсть лише дірки. Тато звертається до сина: — Дивися, Сашку, як курчатко вилуплюється з яєчка. — А як воно туди залізло?

Слайд 9

► Прочитайте текст. Визначте його тему й основну думку. Напишіть оповідання з протилежним змістом на тему «Весна в розпалі», використовуючи слова-антоніми. З’ясуйте роль антонімів у мовленні. Сформулюйте питання до тексту. ПІЗНЯ ОСІНЬ Ось і пізня осінь. Дні стали короткі. Холодний осінній вітер несе по дорогах жовте листя. Опустіли гнізда птахів. Поховались комахи. Небо вкрилось хмарами. Часто йдуть дощі. З городів давно зібрали капусту, картоплю, помідори. Незабаром настане зима. Випаде сніг. Ударять морози. Замерзнуть річки.

Слайд 10

Що нового ви дізналися сьогодні на уроці?

Слайд 11

ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ (ЗА ВИБОРОМ) ► Виконайте вправу за підручником. ► Вивчіть напам’ять 3-4 прислів’я або крилатих висловів про слово. ► Доберіть декілька текстів різних стилів, визначте в них стилістично забарвлені слова, з’ясуйте їхню роль у тексті.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська мова