Фонетика. Орфографія.
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Голосні звуки утво- рюються внаслідок дрижання голосових зв’язок .Струмінь видихуваного пові- тря не натрапляє на перешкоди.Голосні звуки є складотворчими .
В УКРАЇНСЬКІЙ МОВІ 6 ГОЛОСНИХ ЗВУКІВ [ А],[ О ],[ У ],[ Е],[ И ],[ І ] Вони позначаються на письмі 10 буквами: А,О,У,Е,И,І,Я,Ю,Є,Ї.
Голосні під наголосом вимовляються чітко: зелень,голуб,вітер Голосні в кінці слова вимовляються чітко: поле,щебече,вишию У інших випадках голосні у вимові сплутуються : [веисна]
Щоб з’ясувати,яку букву(е чии)писати у ненаголошеному складі,треба змінити слово або дібрати до нього спільноко- реневе так,щоб не- наголошений звук став наголошеним. Кленок-клен,широкий- широко,село-села
АПЕЛЬСИН,БЕНЗИН,БЕТОН,ДЕКАДА, ДЕЛЕГАТ,ДЕМОКРАТІЯ,КОЛЕКТИВ, ЛЕВАДА,ЛЕГЕНДА,МАТЕМАТИКА, МЕДАЛЬ,ПЕНАЛ,РЕМОНТ,РЕЦЕПТ, ТЕПЕР,ТРЕМТІТИ,ЧЕКАТИ,ЛИМОН, ДИРЕКТОР,ДИРИГЕНТ,КИШЕНЯ, МИНУЛЕ,ПИРІГ,ШИНЕЛЬ… ПЕРЕВІРЯЙ НАПИСАННЯ ЗА СЛОВНИКОМ!
Як утворюються голосні звуки? Яка роль голосних в слові? Скільки голосних звуків в українській мові? Які особливості вимови голосних? Як перевірити ненаголошені е,и? Коли пишемо е в ненаголошеному складі ? Коли пишемо и ? Як можна перевірити написання сумнівних голосних ?
Схожі презентації
Категорії