Чергування звуків, голосний звук, наголос, подовжені приголосні, дзвінкі звуки
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
1. Фонетика – розділ мовознавчої науки, який вивчає звуковий склад мови (М. Жовтобрюх) 2. Фонетика – галузь мовознавства, у якій вивчається звукова система мови в зв’язку з її смисловою роллю та різноманітні звукові зміни, що наступають у мовленні при сполученні звукових елементів між собою (Я. Тоцька)
Буква, апостроф, чергування звуків, голосний звук, слово, наголос, орфограма, м’який знак, подовжені приголосні, дзвінкі звуки, перенос слова, речення.
Провести спостереження за роботою мовних органів під час вимови різних звуків, звертаючи увагу на положення губ, язика, його взаємодію з піднебінням і зубами.
Повітряний струмінь слабкий, складотворні, творяться шумом і голосом (тільки шумом), відсутність перепон, утворюються голосом, при вимові видихуваний струмінь повітря натрапляє на перепони, нескладотворчі. № п/п Властивості голосних Властивості приголосних 1 2
Слово складається з трьох звуків: а) голосові зв'язки не вібрують. Кінчик та передня частина спинки язика змикаються з верхніми зубами та альвеолами. Тильна частина кінчика язика щільно притискається до нижніх зубів. М'яке піднебіння підняте і закриває вихід з глотки до носової порожнини. Струмінь повітря проривається крізь зімкнення й вибухає; б) голосові зв'язки вібрують, утворюючи музикальний тон. Струмінь повітря значних перешкод не зустрічає. Губи заокруглені. Язик піднятий середньо до задньої частини піднебіння. Кінчик язика відтягнений від нижніх зубів; в) голосові зв'язки вібрують, утворюючи тон, який переважає над шумом. Нижня губа змикається з верхньою. М'яке піднебіння опущене. Повітряний струмінь проходить через носову порожнину.
Схожі презентації
Категорії