X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ЯКІ ПРАВА МАЮТЬ СПОЖИВАЧІ В УКРАЇНІ

Завантажити презентацію

ЯКІ ПРАВА МАЮТЬ СПОЖИВАЧІ В УКРАЇНІ

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ЯКІ ПРАВА МАЮТЬ СПОЖИВАЧІ В УКРАЇНІ Після цього уроку ви зможете : розповідати хто такі споживачі, продавці, виробники, виконавці послуг; пояснювати, якими правилами наділено споживачів в Україні за законом.

Слайд 2

СПОЖИВАЧ Споживач – це людина (фізична особа), яка купує, замовляє, використовує або має намір придбати чи замовити товари (роботи, послуги) для власних побутових потреб.

Слайд 3

ПРОДАВЦІ, ВИКОНАВЦІ, ВИРОБНИКИ Продавці – це підприємства установи, організації(юридичні особи) або громадяни (фізичні особи), які реалізують товари; Виконавці – це підприємства установи, організації(юридичні особи) або громадяни (фізичні особи), які виконують роботи або надають послуги; Виробники - – це підприємства установи, організації(юридичні особи) або громадяни (фізичні особи), які виробляють товари для реалізації.

Слайд 4

Коли продавець (виконавець, виробник) на прохання споживача погоджується йому продати (виконати, виробити), а споживач – оплатити товар (роботу, послугу), то між ними укладається угода щодо якості, терміну, ціни та інших умов, за якими здійснюється купівля продаж (виконуються роботи, надаються послуги, виготовляються матеріальні цінності тощо). Така угода найчастіше оформлюється квитанцією, товарним або касовим чеком. За умов великого обсягу товарів, робіт, послуг укладаються двосторонні або багатосторонні договори (правочини).

Слайд 5

Якими законами передбачено права споживачів в Україні ? Цивільний Кодекс України та Закон України “Про захист прав споживачів надають споживачам такі права : Право на вільний вибір товару, роботи чи послуги. Право на гарантований рівень споживання. Право на належну якість товарів (робіт, послуг), торговельного та інших видів обслуговування. Право безпеку товарів (робіт, послуг). Право на необхідну, доступну й достовірну інформацію про кількість, якість і асортимент товарів (робіт, послуг.

Слайд 6

Право на відшкодування збитків , завданих товарами (роботами, послугами) неналежної якості, а також шкоди, заподіяної небезпечними для життя і здоров’я людей гарантійний термін; за відсутності гарантійного терміну – в межах двох років; термін придатності (медикаменти, харчові продукти, вироби побутової хімії, парфумерно-косметичні вироби; В разі заподіяння шкоди здоров’ю, життю або майну – протягом установленого терміну служби, а в разі його відсутності протягом 10 років із часу виготовлення товару (прийняття роботи, послуги); Право на звернення до суду та інших уповноважених державних органів за захистом порушених прав Право на об'єднання в громадські організації споживачів (об'єднання споживачів)

Слайд 7

До наступного уроку Згадайте вдома : чи траплялися у вашому житті чи житті ваших батьків випадки коли порушувалися ваші права, як права споживачів ? чи зашкодило вам або вашим близьким незнання прав споживача ? Вдома подумайте і складіть короткий “Кодекс поведінки продавців та покупців” Порадьтеся з батьками з приводу цих правил. Підготуйтеся до подання їх класу на наступному уроці.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Правознавство