X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Взаємні права та обов’язки батьків та дітей

Завантажити презентацію

Взаємні права та обов’язки батьків та дітей

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

… - це форма спілкування … - це економічна клітина соціуму … - перше джерело, з якого починається велика ріка почуттів і переконань

Слайд 2

Ситуативна задача: Юрій(20 років) та Анжела (16 років, вагітна) вирішили одружитися, про що дівчина повідомила своїх батьків. Батьки Анжели проти шлюбу, оскільки хлопець не має вищої освіти, ніде не вчиться і не має постійного заробітку. Як буде вирішено ситуацію?

Слайд 3

Ситуативна задача: Олександра (18 років) вагітна. За словами дівчини, батьком дитини є її знайомий Микола(22 роки), який заперечує батьківство. Олександра бажає одружитися із Миколою, а хлопець не лише не бажаю одружуватися, а й відмовляється від утримання дитини у випадку її народження. Як буде вирішено ситуацію?

Слайд 4

Взаємні права та обов'язки батьків та дітей І. Права та обов’язки батьків. ІІ. Права та обов’язки дітей. ІІІ. Права батьків і дітей на майно, право на утримання.

Слайд 5

І. Права та обов’язки батьків Якщо батьки перебувають у шлюбі і в них народжується дитина, то вона вважається такою, що походить від цього подружжя, а чия дитина, якщо чоловік і жінка не перебувають у шлюбі? Мама має більше прав на дитину, так як вона її народила, а батько тільки виховує. Мама має більше прав щодо дитини, а батько – більше обов’язків?

Слайд 6

І. Права та обов’язки батьків Права батьків Обов'язкибатьків

Слайд 7

ІІ. Права та обов'язки дітей 1. Батько має право забрати дитину із пологового будинку   2. Батько дає дитині своє прізвище   3. Мати визначає ім’я дитини   4. Батько визначає місце проживання дитини   5. Тільки мати може вирішувати, чи спілкуватися дитині з батьком, чи ні   6. Батько вирішує питання виховання дитини   7. Батьки визначають ім’я дитини   8. Місце проживання дитини - тільки спільно з батьками   9. Батьки народили дитину, отже вони її люблять   10. Дитина має право звернутися за захистом своїх прав…  

Слайд 8

ІІ. Права та обов'язки дітей Права Обов’язки Рівність прав та обов'язків дітей щодо батьків Обов'язокдитини,повнолітніхдочки тасинапіклуватисяпробатьків Врахування думки дитини при вирішенні питань, що стосуються її життя Шанувати символи України, берегти природу та культурну спадщину На життя, ім’я, громадянство Поважати батьків На всебічний розвиток, повагу Дотримуватись законів та КУ Спілкування Отримати освіту

Слайд 9

ІІІ. Права батьків і дітей на майно, право на утримання Рахунок для мами Маленький Ілля сидів за кухонним столом і щось записував у свій зошит. — Що ти так старанно пишеш? — запитала мама, стоячи біля кухонної плити. — Рахунок для тебе! — відповів хлопець, не відриваючись від роботи. — Цікаво, цікаво, — здивувалась мама. — Побачиш, коли я закінчу. Він списав цілий листок, простягнув його мамі, і вона вголос почала читати: «Рахунок для мами Смирнова Іллі, який зробив деяку роботу по господарству і хотів би отримати певну суму грошей. А саме: два рази приніс молоко — 30 копійок; чотири рази прибрав кухню — 90 копійок; два рази повитирав посуд — 60 копійок; п’ять разів почистив взуття — 95 копійок; чотири рази накрив на стіл — 80 копійок; усе разом — 3,55 гривні». Мати уважно прочитала дивний рахунок, взяла олівець і сказала: — Я запишу тобі свій рахунок. — Твій рахунок? — здивувався Ілля. — Так, невеличкий, — кивнула мама і написала: «Рахунок Смирнової Н.В. синові Іллі: десять років для нього варила їсти — 0,00 гривні; десять років для нього прала — 0,00 гривні; п’ятдесят штанів і курток зашила і залатала — 0,00 гривні; сто ночей просиділа біля нього, коли він хворів, — 0,00 гривні; усе разом — 0,00 гривні». Хлопець уважно прочитав мамин рахунок. — Але, мамо, чому ти скрізь написала 0,00 гривні? — Тому що мати для своєї дитини все робить просто так, — відповіла жінка. — Але, якщо хочеш, я можу тобі дати тих три гривні п’ятдесят п’ять копійок, які ти заслужив. Ілля підхопився зі свого місця, підбіг до матері, обняв її і сказав: — Ні, ні, мамо, я не хочу жодної копійки. Пробач мені. Я все зрозумів. Мама поцілувала сина, і вони разом почали накривати на стіл.

Слайд 10

ІІІ. Права батьків і дітей на майно, право на утримання Стаття 173. Роздільність майна батьків і дітей 1. Батьки і діти, зокрема ті, які спільно проживають, можуть бути самостійними власниками майна. Стаття 174. Право власності дитини на майно, призначене для її розвитку, навчання та виховання 1. Майно, придбане батьками або одним із них для забезпечення розвитку, навчання та виховання дитини (одяг, інші речі особистого вжитку, іграшки, книги, музичні інструменти, спортивне обладнання тощо), є власністю дитини. Стаття 175. Право спільної сумісної власності батьків і дітей 1. Майно, набуте батьками і дітьми за рахунок їхньої спільної праці чи спільних коштів, належить їм на праві спільної сумісної власності. Стаття 177. Управління майном дитини 1. Батьки управляють майном, належним малолітній дитині, без спеціального на те повноваження. Батьки зобов'язані дбати про збереження та використання майна дитини в її інтересах. Стаття 178. Використання доходу від майна дитини 1. Дохід, одержаний від використання майна малолітньої дитини, батьки мають право використовувати на виховання та утримання інших дітей та на невідкладні потреби сім'ї.

Слайд 11

Юридична консультація 1. Сімнадцятирічний Мирослав закінчив школу і вступив до університету на контрактну форму навчання. Хлопець стверджує, що його батьки зобов’язанні платити за навчання, оскільки він є неповнолітнім. Як буде вирішено ситуацію? 2. Анатолій Іванович (55 років) внаслідок необережності став інвалідом ІІ групи. Пенсії по інвалідності йому ледве вистачає на проживання. Тому він звернувся до суду із позовом про стягнення аліментів із свого сина(30 років, працює, має сім’ю), з яким не підтримував жодних з’вязків 25 років з моменту розлучення з матір’ю сина, при цьому він сплачував аліменти на сина до його повноліття. Яке рішення прийме суд?

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Правознавство