X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Субєкт та обєкт права природокористування

Завантажити презентацію

Субєкт та обєкт права природокористування

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Суб’єкти та об’єкти права природокористування

Слайд 2

Суб’єкти права природокористування - це юридичні та фізичні особи, які в установленому законом порядку набули права користування природними ресурсами і зобов'язані здійснювати комплекс заходів щодо їх ефективного використання, відтворення й охорони і мають у зв'язку з цим певні права та Обов'язки.

Слайд 3

Суб’єкти права природокористування первинні вторинні особа, юридична або фізична, правомочність якої по використанню природного об'єкта похідна безпосередньо від права суб'єкта власності на цей об'єкт.

Слайд 4

Юридичні особи: підприємства різних форм власності, організації та установи; громадські об'єднання; релігійні організації; військові організації; іноземні держави; міжнародні організації; кооперативні об'єднання.

Слайд 5

Фізичні особи: громадяни України; іноземні громадяни; особи без громадянства.

Слайд 6

Об’єкти права природокористування - це конкретні, індивідуально визначені і юридичне відособлені природні ресурси (об'єкти або їх частини), які закріплюються на праві користування за фізичними і юридичними особами

Слайд 7

Особливості об'єктів права природокористування: загального природокористування: не передаються і не закріплюються за конкретними суб'єктами, а використовуються без особливого дозволу всіма особами; не надаються дозволи на їх користування; санкціоновано державою і закріплено правом їх загальнодоступного використання; їх використання не фіксується і не підлягає юридичній фіксації; безоплатність; спеціального природокористування: підлягають передачі і закріпленню за конкретними суб'єктами; обов'язкове надання дозволів; платність користування; юридичне фіксуються в природноресурсових кадастрах; піддягають державно-правовій реєстрації.

Слайд 8

Класифікація об'єктів права природокористування - поділ природних ресурсів на відповідні групи в залежності від характеру їх походження, місцезнаходження, складу, використання, відтворення, охорони, екологічної, економічної, соціальної значимості й особливостей правового режиму.

Слайд 9

Загальні об'єкти - земля

Слайд 10

Спеціальні об’єкти - сільськогосподарські землі, землі населених пунктів, землі промисловості, транспорту, зв'язку, оборони, землі природоохоронного призначення, землі оздоровчого призначення, землі історико-культурного призначення, землі лісового фонду, землі водного фонду,землі запасу.

Слайд 11

Об'єкти права загального природокористування - майдани, шляхи, парки, сінокоси тощо.

Слайд 12

Об'єкти спеціального природокористування - землі сільськогосподарських підприємств, землі особистого підсобного господарства, садові земельні ділянки тощо.

Слайд 13

Особливості конкретного виду природокористування залежать також від суб'єкта, що наділений певними правами й обов'язками.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Правознавство