Дитяча організація
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Заохочення громадян до активної реальної участі в процесах управління громадським життям потрібно формувати, починаючи зі шкільного віку. Саме в шкільному віці усвідомлення своєї участі у вирішенні важливих справ громадського життя є основою подальшої активної позиції у дорослому житті. Однією із форм залучення школярів до громадського життя є їхня участь в учнівському самоврядуванні.
До створення моделі демократичної шкільної дитячої організації педагогічний та учнівський колективи Ватутінської загальноосвітньої школи I-ІІІ ступенів №2 підійшли з урахуванням саме таких позицій, узагальнивши попередній досвід роботи та проаналізувавши всі недоліки й переваги.
Метою і завданням цієї організації є: становлення виховної системи школи через формування загальношкільного колективу; прилучення особистості до загальнолюдських цінностей, засвоєння нею соціальних норм поведінки через участь у громадському житті школи; створення умов для самовизначення, самоствердження й самореалізації кожної особистості через наявність широкого вибору напрямів і видів діяльності; розвиток креативності, ініціативи, формування активної громадянської позиції школярів; створення атмосфери доброзичливості, взаєморозуміння, турботи один про одного, про школу, взаємоповага між дітьми й дорослими.
Діяльність дитячої організації в школі сприяє згуртуванню шкільного колективу, розвитку громадянської позиції , процесу соціалізації учнів, більш ефективному їх входженню в доросле життя. Школа керується інтересами й потребами дітей, прагне стати осередком, де учні не лише вчаться, а й відбуваються як особистості, живуть повноціним, духовним життям.
Члени дитячої організації живуть законами: єдності слова і справи, честі і совісті, дружби й товариськості, турботи і милосердя.
Кодекс поведінки: Свої особисті потреби я завжди узгоджую з потребами колективу класу,(загону, дружини), школи, Батьківщини – України, потребами мого народу. Я завжди рахуюсь з інтересами інших людей, не вчиняю галасу, коли іншим потрібна тиша, не намагаюся взяти більше, ніж інші. Я намагаюсь бачити в інших людях, в першу чергу, позитивні якості характеру і добрі наміри. Я критично ставлюсь до себе. Я намагаюсь уникати сутичок, безконфліктно вирішувати всі спірні питання, бути завжди толерантним Я поводжусь з іншими так, як би мені хотілось, щоб поводилися зі мною. Я намагаюсь бути уважним до своїх товаришів, старших людей за віком, молодших за мене, знати їх інтереси і смаки, допомагати їм у важких ситуаціях.
Символ дитячої організації – веселка, що символізує чисте, життєрадісне, щасливе дитинство, незалежність дитячої організації від будь-яких політичних партій, рухів. Відомо, що веселка має сім кольорів. Так, наша дитяча організація діє за семи напрямками. Кожний напрямок має один з кольорів веселки.
Червоний колір - "Червона калина” об'єднує роботу щодо вивчення, збереження, примноження традицій і звичаїв українського народу, пропагування історії рідного краю, його культурного минулого і сьогодення, розвитку народного мистецтва.
Оранжевий колір - "Лідер” спрямований на розвиток організаторських здібностей, вміння дітей відстоювати свою точку зору, формувати світогляд, прагнення змінити своє життя на краще, згуртування однодумців навколо спільної справи, адже лідер – це людина, котра йде попереду і здатна повести за собою інших.
Жовтий колір - "Берегиня” звертає увагу на значення та роль сім'ї, родини у формуванні характеру та світогляду дитини. Вона спрямована на вивчення дітьми свого родоводу, родинних традицій та свят, виховання поваги та любові до своїх батьків, рідних, друзів.
Зелений колір - "Краю мій лелечий” спрямований на виховання у дітей любові до рідного краю, екологічної культури; усвідомлення важливості своєї ролі у тому, щоб зробити наш світ кращим, чистішим, здоровішим; розуміння необхідності збереження та збагачення рідної природи; залучення дітей до участі у екологічних проектах, акціях, іграх, конкурсах, що сприятиме підвищенню рівня екологічних і природоохоронних дитячих знань, їх реалізації у житті.
Голубий колір "Повір у себе” – одна з перших справ, яка спрямована на виявлення та розвиток творчих та індивідуальних здібностей дитини, виховання найкращих людських якостей, вміння творити добро, бути милосердними. Це допомагає дітям робити добрі справи, бути корисними, знайти своє покликання. Віра в себе, свій талант; можливості творити, досягати висот у різних галузях людського життя; уміння передати свій досвід, знання; розуміння проблем людей; намагання у кожній дитині бачити сонце.
Синій колір веселки "Помагай” направлений на виховання у дітей господарського ставлення до рідного краю, прагнення бути корисним людям, потреби працювати, допомагати іншим, розуміння дитиною економіко-соціальних реалій сьогодення, набуття навиків господарювання у нових економічних умовах; допомагає опановувати знаннями, необхідними для надання допомоги своїй сім'ї, друзям, організації, знайомить з основами бізнесу.
Фіолетовий колір - "Котигорошко” для тих, хто не хоче змиритися з таким фактом, що кожен день в Україні у мирний час гине понад 200 дорослих і майже 10 дітей. Якщо залишатися байдужим до цього, то завтра – післязавтра сумна статистика нещасних випадків поповниться черговою жертвою, яка буде не з іншої області, міста, вулиці чи будинку, а з вашої родини. Але мало бажати безпеки собі чи своїм рідним. Треба вміти та знати що і як робити. Мета – сформувати свідоме та відповідальне ставлення кожної дитини до питань особистої та колективної безпеки, пропаганда фізичної культури та спорту.
Схожі презентації
Категорії