Сприяння розвинення асоціативного мислення, як обов'язкова умова формування творчої уяви
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Мета: Впроваджувати методи ейдетики в роботі з дітьми дошкільного віку. Підвищувати ефективність процесів різної модальності та її відтворення.
Шляхи реалізації: залучити до роботи всі аналізатори дитини: зоровий, слуховий, тактильний, нюховий, смаковий, (помацати, побачити, почути, скоштувати, понюхати); подавати нове через добре знайомі дітям образи;
створити широкий ігровий майданчик, надаючи безмежних можливостей для розвитку дитячої уяви; вчити дітей розмірковувати, аналізувати свої емоції, створювати численні різноманітні зв'язки з будь-яким фактом, які ми хочемо втримати в пам'яті;
допомогти дітям розвивати асоціативне мислення, знаходити нестандартні рішення в навчанні, в повсякденних ситуаціях; спонукати дітей до мовленевої активності, використовуючи методи й прийоми ейдетики, досягати значних успіхів у розвитку інтелектуальних здібностей в дітей дошкільного віку.
Прийоми: використовувати вільні асоціації, пов'язані з предметними образами; колірні асоціації; асоціації пов'язані з геометричними формами; тактильні асоціації; предметні, звукові, смакові і нюхові асоціації.
Методи: бесіда; спостереження; запам'ятовування; перегляд ілюстрацій; порівняння за подібністю і відмінністю; класифікування та колекціонування; аналіз окремої ситуації.
Умови й характеристики: Психолог С. Іванов підкреслював: “Асоціації мають дуже важливе значення для процесів пам'яті та мислення, як їхня первинна основа”. сніжинка зима
Асоціативне мислення є не лише основою хорошої пам'яті, а й сприяє розвитку творчої уяви. Розум малюків завжди активний, йому властивий безперервний пошук асоціацій, кожна з яких стає ніби трампліном до відкриття іншої.
Асоціація є продуктом мислення дитини, у розвитку якого Ж-О. Декролі важливу роль відводив методу порівняння за подібністю і відмінністю. Уява є своєрідною формою відображення, пізнання об'єктивної дійсності. Вона поглиблює пізнання дитини, допомагає встановлювати нові властивості об'єктів і зв'язки між ними.
Перші прояви уяви виникають у дітей на третьому році життя. В цей період у дитини вже є певний досвід, який дає матеріал для роботи уяви. Особливо яскраво вона розквітає у грі дітей. В грі діти в доступній для них формі оволодівають діяльністю дорослих.
Сюжетно-рольові ігри розкривають широкі можливості для розвитку фантазії, вони допомагають дітям виробляти і закріплювати цінні особистісні якості (сміливість, кмітливість, рішучість та ін.)
В дошкільному віці відбувається поступове перетворення уяви дитини в діяльності, що потребує зовнішньої опори, в самостійну внутрішню діяльність. Яка дозволяє здійснювати самостійну елементарну творчість. Це закладає основи для майбутньої творчої діяльності в дорослому віці.
Схожі презентації
Категорії