Лідери освітніх ініціатив
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Лідери освітніх ініціатив У 2009-2011 рр. здійснювалась реалізація міжнародного україно-польського освітнього проекту «Лідери освітніх ініціатив». Організатором проекту є Осередок розвитку освіти Республіки Польщі (ORE) Проект здійснювався за підтримки МОНМС України
У 2007 році ОRЕ був реалізований проект «Якість в освіті» було проведено навчання 27 директорів регіональних інститутів підвищення кваліфікації з питання планування напрямів розвитку інститутів післядипломної педагогічної освіти. У тому ж році був здійснений проект "Лідери європейської освіти". У 2008 році був реалізований проект "Міжкультурна освіта” (підготовлено 50 тренерів для проведення занять із вчителями в галузі міжкультурної освіти.) 2009 рік – проект «Лідери освітніх ініціатив» є продовженням здійснених раніше заходів і досвіду в галузі освіти в Україні, і стосується впровадження системи якісного професійного розвитку педагогічних працівників. Лідери освітніх ініціатив
Основна мета навчання: підготовка учасників проекту до роботи зі змінами у закладах освіти. Дана мета реалізовуватиметься через такі завдання: формування компетентностей, пов'язаних із проведенням занять із педагогічними працівниками та керівниками навчальних закладів; підготовка учасників навчань до тренерської роботи та супроводу педагогічних інновацій. Лідери освітніх ініціатив
Навчальні заклади * Педагогічні працівники Участь у дослідно-експериментальній роботі й інноваційній діяльності (у %)
Теми навчання "Група та команда. Побудова команди“ "Мотивуюча роль лідера“ "Типові бар"єри для впровадження змін“
Створення сприятливого освітнього середовища у закладах освіти. Профілактика синдрому "емоційного вигорання" у професійній діяльності педагогів Зміни в освіті. Характеристика змін Оцінювання (самооцінювання) ефективності діяльності навчального закладу Перспективна тематика занять за проектом “Лідери освітніх ініціатив”
Керування це процес планування, організовування, лідерства та аналізу діяльності членів організації для досягнення визначених цілей. Функції керування: Планування - визначення цілей організації та способів їх досягнення. Організація - формування структури організації (такої, яка найкраще забезпечить досягнення визначених цілей), в тому числі відбір і підготовка кадрів. Лідерство - спосіб керування підлеглими та здійснення на них впливу з метою реалізації визначених цілей (у тому числі мотивування, ініціювання діяльності тощо). Аналіз (оцінювання результатів).
Випишіть 5-7 рис, які би ви хотіли бачити у вашого безпосереднього керівника. Поясніть, чому ви вважаєте їх важливими? Риси Чому ви вважаєте їх важливими ? 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7.
СПИСОК РИС КЕРІВНИКА за: Роном Колманом, Генрі Баррі «525 способів, як стати кращим менеджером» № Риса характеру Відсоток вибраних менеджерів 1. чесний 83 2. компетентний 67 3. передбачливий 62 4. надихаючий 58 5. розумний 43 6. справедливий 40 7. толерантний 37 8. безпосередній 34 9. з розвинутою уявою 34 10. надійний 33 11. підтримуючий 32 12. сміливий 27 13. турботливий 26 14. кооперативний 25 15. зрілий 23 16. честолюбивий 21 17. рішучий 20 18. стриманий 13 19. лояльний 11 20. незалежний 10
Лідер (від англ. Leader – той, хто веде) - це особистість, за якою усі інші члени групи (колективу) визнають право брати на себе найбільш відповідальні рішення, що торкаються їх інтересів і які визначають напрям і характер діяльності усієї групи.
Лідер не тільки направляє і веде своїх послідовників, а й хоче вести їх за собою, а послідовники не просто йдуть за лідером, але й хочуть йти за ним.
Основні вміння лідера 5 фундаментальних вмінь, які дозволяють лідерам досягати успіху Активне впровадження змін пошук шансів експериментування та ризик Інспірування спільного бачення володіння баченням майбутнього заохочення інших до прогнозування Надання можливості діяти іншим заохочення до співробітництва зміцнення віри інших у їх власні сили Моделювання способів діяльності подавання прикладу планування дрібних успіхів на шляху до досягнення цілі Заохочування підкреслювання окремого вкладу кожного з працівників святкування досягнень Джеймс М. Кузес та Баррі 3. Познер
КЕРІВНИК ЛІДЕР Адміністратор Новатор Доручає Надихає Працює за цілями інших Працює за своїми цілями План – основа дій Бачення – основа дій Спирається на систему Спирається на людей Використовує доводи Використовує емоції Контролює Довіряє Підтримує рух Надає імпульс руху Професіонал Ентузіаст Приймає рішення Перетворює рішення Робить справу правильно Робить правильну справу Той, кого шанують Той, кого обожнюють
Світ подібний до театру. Щоб грати в театрі з успіхом і похвалою, беруть ролі за здібностями. Г.Сковорода
Мотивуюча роль лідера Давайте співробітникам таку роботу, яка б дозволяла їм спілкуватися. Створюйте на робочих місцях дух єдиної команди. Проводьте з підлеглими періодичні наради. Не намагайтеся руйнувати неформальні групи, які виникли, якщо вони не завдають організації реальних збитків. Створюйте умови для соціальної активності членів організації за її стінами. Пропонуйте підлеглим змістовнішу роботу. Високо оцінюйте і стимулюйте досягнуті підлеглими результати.
Мотивуюча роль лідера Залучайте підлеглих до формування мети та розробки рішень. Делегуйте підлеглим додаткові права і повноваження. Просувайте підлеглих по службі. Забезпечуйте навчання і перепідготовку, які підвищують рівень компетентності. Забезпечуйте підлеглим можливості для навчання і розвитку, які дозволяли б повністю використати їх потенціал. Давайте підлеглим складну та важку роботу, яка вимагає від них повної віддачі. Стимулюйте і розвивайте у підлеглих творчі здібності.
73, 6% учителів помічають у себе порушення емоційної сфери (погіршення настрою, надмірна дратівливість, вразливість); 52% - порушення пам'яті та уваги; 43, 5% - погіршення розумової і фізичної працездатності; 80% - мають хронічні хвороби (особливо хвороби нервової системи); Лише 9,6% почуваються достатньо здоровими.
Навчіться управляти своїм часом Визначіть основні цілі та завдання. Співвіднесіть результати виконання з можливостями здійснення. Навчіться говорити “Ні”. Делегуйте свої повноваження. Визначайте те, як ви плануєте та розподіляєте свій час.
Якщо стресор – великий обсяг роботи, то спробуйте змінити свій імідж “трудоголіка” Концентруйте увагу на тому, що вам подобається робити і мінімалізуйте виконання тих завдань, що вам не подобаються. Використовуйте свій час і не дозволяйте часу використовувати вас. Залишайте вільний час у вашому розкладі. Навчіться говорити “Ні”. Оформіть власне робоче місце за своїм смаком. Намагайтеся не забувати про приємні моменти своєї роботи. Визначте час для сімейних справ.
Страх перед майбутнім і жаль про минуле – ось дві основні хмари, що приховують сонячне світло сьогодення Дж. Рейноутер
Вправа «Дерево життя» коріння - це ваша основа стовбур - це ваш стрижень у житті гілки крони - це напрями вашого особистого зростання, цілі, орієнтири листя - це ваші емоції, почуття і емоційні стани Плоди - ????????
Дякую за увагу! “ЕМОЦІЙНЕ КОЛО” Матеріали семінару завантажуйте на сайті http://slavmmc.at.ua/ Обмінятися думками можна на форумі сайту! @
Схожі презентації
Категорії