Залежність здоров'я від шкідливих звичок
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Звичка – це укладений спосіб поведінки, втілення якого у певних ситуаціях набуває для людини характер вимушеної потреби. Вся друга половина людського життя складається, зазвичай, з одних тільки шкідливих звичок, які людина накопила протягом першої половини свого життя… /Достоєвський/ Звичка – це друга натура людини. /Аристотель/
це закріплені в особистості способи поведінки, які є агресивними по відношенню до самої особистості або суспільства. Шкідливі звички поширені серед людей усіх вікових категорій, в усіх країнах світу. Це пекельна залежність, яка веде наше життя до цілковитого краху…
Німецький професор Танненберг підрахував, що в наш час один смертельний випадок на мільйон чоловік виникає в результаті: авіакатастрофи – один раз на п'ятдесят років, від вживання алкоголю – раз на чотири – п’ять днів, від автокатастроф – раз на два-три дні, а від паління – кожні дві-три години.
Ви не контролюєте ЦЕ, швидше ЦЕ контролює вас. Варто лише шкідливій звичці сформуватись, ви відразу ж потрапляєте їй під владу. Оточуючі люди сприймають ЦЕ як ваш захист, роздратованість, замкнутість та ін. Ви робите ЦЕ все частіше й частіше, намагаючись викликати більш сильний вплив. Ви відчуваєте, що не можете подолати ваші життєві проблеми без ЦЬОГО. Ви можете витратити коштовну енергію душі, страждаючи від ЦЬОГО, безуспішно намагаючись перемогти ЦЕ. На ЦЕ йде значна частина вашого часу, вашої енергії на збиток чомусь більш корисному, у результаті ви ще більше ненавидите себе за ці нерозумні витрати.
До алкоголізму схильні: - люди з підвищеною чутливістю до алкоголю; - люди, в яких батьки страждали на алкоголізм; - особи самотні або з неповних сімей; ті, що схильні до депресій або вороже налаштовані до всього, що їх оточує. Уживання алкоголю не лише затьмарює розум але й убиває: тисячі людей щорічно помирають виключно через алкогольне отруєння. Протягом 1991-2002років в Україні смертність через зовнішні причини безпосередньо пов'язані із зловживанням алкоголем, у розрахунку на 100 тис. осіб зросла удвічі: серед чоловіків - з 26,5 до 53 осіб, а серед жінок - з 5,2 до 11,6. щорічно в нашій країні гине понад 10 тис. осіб лише від недоброякісної та підробленої горілки.
Погляньте та порівняйте, якою печінка є у здорової людини, що не вживає алкоголь і у людини, яка має хвору цирозну печінку, як наслідок вживання алкоголю…. Люди з такою печінкою приречені на смерть…
Куріння тютюну має майже 500-річну історію. Відкриття Христофором Колумбом в 1492 році Америки пов’язано з відкриттям європейцями багатьох нових для них рослин, серед яких був і тютюн. Незважаючи на заборону великого мореплавця, деякі з його моряків таємно привезли листя та насіння тютюну в Європу. Після того, особливо популярним тютюн став серед народу в XVII –XVIII столітті.
" З одного боку цигарки вогник, а з іншого - дурень" , - визначив якось ще Бернард Шоу. Проте серед курців інтелектуалів не менше, ніж серед іншої категоріїї людства - некурців. І якщо запитатаи затятого курця, чому він курить, здебільшого можна почути один із трьох варіантів відповіді: щоб зняти стрес, щоб охолонути від почуттів чи спогадів, що раптом заполонили душу чи щоб зосередитися й зібратися з думками. Тепер до цього є наукове обгрунтування. Вивчивши взаємозв"язки між шкідливими звичками й особливостями характеру, фахівці з Каліфорнійського університету дійшли висновку, що все насправді складніше, ніж вважали. " Донедавна думали, що тяга до куріння - винятково фізіологічний ефект. Ми ж уперше показали, що в цьому процесі важливу роль відіграють такі чиннки, як, наприклад, характер людини", - повідомив доктор Стівен Поткін. Дослідники ,з’ясували, які саме риси характеру змушують людей курити, і вивели цікаву закономірність. Як виявилось, куріння є своєрідним покаранням за важку вдачу : відтепер у штаті Каліфорнія науково доведено, що до куріння тютюну схильні передовсім люди із "важким" , сварливим характером.
– це своєрідна фабрика з виробництва більш ніж чотирьох тисяч різних хімічних сполук, і жодне з них не дає користі організму людини. Найбільш небезпечним є нікотин. Його вміст у тютюновому димові від 1 сигарети – 1800 мкг. Для порівняння: фенолу – 86 мкг, нафтил-аміаку – 0,023 мкг, ДДТ – 0,77 мкг. До нікотину наш організм звикає дуже швидко, тому гостре отруєння має дуже коротку фазу. Його ознаками є запаморочення, кашель, нудота, гіркота у роті. Іноді долучаються слабкість, нездужання, блідість обличчя. Останні дослідження вчених свідчать, що максимальної шкоди завдає не нікотин, а смоли, що осідають в легенях після паління.
Паління тютюну – це одна із найпоширеніших шкідливих звичок. Є країни, де палять приблизно 50% чоловіків і близько 25% жінок. Паління – це вдихання різних тліючих рослинних продуктів (тютюн, опіум тощо). Паління тютюну – це одна з найбільш поширених шкідливих звичок, які негативно і досить згубно впливають на здоров’я того хто палить, і оточуючих людей, спричиняють серйозні захворювання, наприклад, хвороби серця, судин, легень, шлунка та ін. На сьогоднішній день палити починають ледве не з дитячого садку, підлітків, які палять з кожним днем стає все більше… Паління своєю згубністю оповило практично все людство. Вчені встановили, що внаслідок паління кожні 8 секунд у світі помирає одна людина. Експерти Всесвітнього банку підрахували: людство щорічно втрачає 200 млрд. доларів через передчасну смерть працездатних паліїв. Наприклад, у 1999 році хвороби, спричинені палінням, забрали життя 4 млн. чоловік(в Україні – 120 тисяч) – більше , ніж внаслідок автокатастроф, убивств, самовбивств, вживання алкоголю та наркотиків разом узятих.
Схожі презентації
Категорії