X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Вплив тютюнопаління на здоров’я людини

Завантажити презентацію

Вплив тютюнопаління на здоров’я людини

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тема. Вплив тютюнопаління на здоров’я людини. - у будинок курця не зайде лиходій; - його не вкусить собака; - він ніколи не постаріє.

Слайд 2

Сьогодні тютюнопаління в Україні стало епідемією, за поширеністю цієї поганої звички ми займаємо сьоме місце знизу з 132 держав світу. В нашій країні курить дві третини чоловіків і кожна п’ята жінка, що вдвічі більше, ніж в цивілізованому суспільстві. Так багато, як в Україні зараз, палили тільки в Америці у 1960-х роках, коли ще тільки з’ясовувалась небезпека цього явища.

Слайд 3

15 листопада 1492 року Христофор Колумб привіз тютюн з відкритої ним Америки до Європи.

Слайд 4

Тютюн махорочний Тютю н (Nicotiana) — рід однорічних і багаторічних рослин родини пасльонових (Solanaceae), що містить понад 70 видів.

Слайд 5

Паління тютюну було принесене в Україну в кінці 16 ст., а з початку 17 ст. Т. (переважно прості сорти) почали вирощувати в господарствах. У 1717 році з указу Петра І збудовано в Охтирці (Харківщина) першу в Україні (і в Російській Імперії) тютюнову фабрику, що мала плантації кращих сортів тютюну (50 га).

Слайд 6

Склад тютюнового диму Відомо, що тютюновий дим містить понад 4000 різних хімічних сполук, серед яких найбільш небезпечними є : Смола – в’язка чорна речовина. Чадний газ – газ, який утворюється при згоранні. Він небезпечний тому, що блокує судини і заміщує кисень у крові. Нікотин – надзвичайно сильна отрута. Він швидко всмоктується в кров і за 7 секунд розноситься по всьому тілу.

Слайд 7

Наслідки тютюнопаління Волосся втрачає блиск і еластичність, просякнуте неприємним запахом. Очі втрачають блиск, білки червоніють. Шкіра передчасно старіє, блищить і вкривається зморшками. Нігті починають ламатися і шаруватися.

Слайд 8

Наслідки тютюнопаління Погіршуються смакові відчуття; з’являється неприємний запах; Зуби жовтіють; Виникають хвороби зубів, язика і ясен.

Слайд 9

Рак губи

Слайд 10

Рак гортані

Слайд 11

Наслідки тютюнопаління Легені – утруднюється дихання; виникає “кашель курця” Серце – утруднюється робота серця; ризик серцевих нападів збільшується у 7 разів. Мозок – виникає нікотинова залежність; погіршується пам’ять.

Слайд 12

Крім того: у тих, хто палить вміст вітаміну С в крові менший в 2 рази; здатність крові постачати в тканини кисень знижується на 5-10% по даними патологоанатомів, легені палія 40 років виглядають, як легені людини, що не палить у віці 75-80 років; досліди показали, що для виконання 8-часовой роботи після викурювання пачки цигарок необхідно на 2 години більше часу. при тривалому палінні погіршується зір, порушуються здатність розрізняти запахи та смаки; в 11% випадків імпотенція настає внаслідок куріння; у жінок, що палять в 2 - 3 рази частіше народжуються недоношені діти; у 40% жінок маленькі діти мають схильність до судом та епілепсії; палії в середньому живуть на 5-6 років менше; у віці від 40 до 49 років курці помирають в 3 рази частіше, як правило, від інфаркту міокарда і рака легень.

Слайд 13

Висновок: Курцям загрожують тяжкі захворювання: Серцево-судинної системи (інфаркт, інсульт); Злоякісні пухлини (рак легень, губи, ротової порожнини, гортані); Хронічні захворювання легень; Виразка шлунку.

Слайд 14

Пасивне паління Ось як розходжується нікотин при палінні: залишається в організмі курця - 20%; руйнується при згоранні - 25%; залишається в недопалку - 5%; йде в повітря - 50%. Тобто, 50% нікотину разом з димом залишається в повітрі, яким дихають без вини винні.

Слайд 15

Діти, які час від часу дихають повітрям, насиченим тютюновим димом, мають слабкий імунітет, частіше хворіють на грип та застуду, у них нерідко розвиваються тяжкі захворювання органів дихання.

Слайд 16

15 листопада — Всесвітній день боротьби з тютюнопалінням Невже, це ти?

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Основи Безпеки Життєдіяльності (ОБЖ)