Статистика по темі : “Паління” “Алкоголь” “Наркотики”
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Наше здоров'я залежить від таких основних чинників: • Спадковості - на 20 %, • Рівня медицини - на 10 %, • Екології - на 20 %, • Способу життя - на 50 %.
На нашій планеті палять приблизно 1,3 мільярди людей За 1 секунду на Землі викурюється 300 000 цигарок Куріння викликає 6 % смертей в усьому світі Щорічно від паління вмирає 3 мільйони людей, 300 мільйонів дітей, які живуть сьогодні, будуть убиті тютюном у дорослому віці Загальна маса недопалків на планеті за 1 рік становить 2 520 000 тонн
«Тютюнова» статистика України В Україні щоденно курить 45% дорослих чоловіків і 9% дорослих жінок; серед молоді курить 45% юнаків і 35% дівчат; 68% курців заявили, що зацікавлені у відмові від куріння. Більше 90% населення України підтримує заборону куріння на всіх робочих місцях; Всього в країні нараховується близько 9 мільйонів активних курців, що складають третину всього працездатного населення країни.
Україна займає 17 місце в списку країн-лідерів за кількістю курців; Щорічно до числа курців долучаються не менш 100 000 українців; Кожен четвертий підліток в Україні викурює першу сигарету у віці 10 років; Україна є другою країною у світі (після Чилі), де у віці 13-15 років курять більш 30 % юнаків і дівчат. Україна посідає друге місце за кількістю викурених цигарок на одного громадянина. На кожного українця припадає понад 2500 сигарет — майже 7 щоденно; За офіційною статистикою в Україні щороку від хвороб пов'язаних з курінням помирає 120 тисяч чоловік
Алкогольна статистика в Україні В Україні щороку через алкоголь помирають понад 40 тисяч людей. Це близько 8 тисяч отруєнь алкоголем, 8 тисяч — кардіопатій і решта — це всі інші захворювання, а також нещасні випадки, які трапляються через вживання алкоголю: пожежі, ДТП На сьогодні 40% дітей (від 14 до 18 років) “вже причастились” до алкоголю, при тому, що існує заборона на продаж алкоголю неповнолітнім. Щороку фіксується близько 25-30% випадків дитячої патології новонароджених, частою причиною чого є вживання алкоголю мамою або татом. 30% чоловіків у віковій групі від 25 до 50 років залежні від алкоголю. В Україні офіційно зареєстровані та поставлені на наркологічний облік 700 тисяч осіб з діагнозом хронічний алкоголізм.
Сьогодні в Україні регулярно вживають наркотики 5 млн. осіб. Офіційна статистика по наркоманії наводить цифру - 500 тис. наркоманів, проте це ті, що добровільно встали на медичний облік. Медичні установи можуть стаціонарно пролікувати за рік не більше 50 тис. чоловік. Від загального числа наркоманів в Україні за статистикою - 20% - це школярі, 60% – молодь у віці 16-30 років, 20% - люди більш старшого віку Середній вік залучення до наркотиків в Україні складає за статистикою 15-17 років, різко збільшується відсоток вживання наркотиків дітьми 9-13 років. Відмічені і випадки вживання наркотиків дітьми 6-7 років - до наркоманії їх залучають батьки-наркомани. Основними місцями поширення наркотиків в містах України є школи і місця розваги молоді - дискотеки і клуби. 70% з опитаних перший раз спробували наркотики саме тут.
На думку експертів, кожен наркоман залучає до вживання наркотиків 13-15 чоловік. Приблизна тривалість життя наркоманів з моменту початку вживання наркотиків складає в середньому - 4-5 років. Близько 90% злочинів за даними МВС сьогодні відбуваються на ґрунті наркоманії. Розбійні напади, крадіжки, вбивства здійснюються часто ради однієї дози. Статистика наркоманії по Україні говорить, що з числа тих, що вживають наркотики виліковуються лише 5-6 відсотків наркоманів. Ці дані статистики по наркоманії зв'язані, перш за все, з великими містами. Щорік від наркотиків гинуть 70 тисяч українців. В 2006 році від наркоманії померло приблизно 50 тис.чол.
97% наркоманів вперше спробували наркотики у віці з 12 до 19 років; Кожен 5-й наркоман - жінка; Щорічно в Україні близько 150 тис. молодих людей стають наркоманами; Близько 120 тис. людей щорічно помирають від наркоманії, та її наслідків (329 осіб на добу); Україна посідає I-ше місце у Східній Європі за темпами росту ВІЛ - інфекції; Офіційно зареєстровано 50 тис. ВІЛ-інфікованих, але за даними ВООЗ - в 10 разів більше, тобто - 500 тис. чоловік; Від загальної кількості ВІЛ - інфікованих, наркомани складають 88%. В Україні 450 тис. молодих людей з подвійним діагнозом - ВІЛ-наркоманія.
Ти не зобов’язаний: Бути з людьми, які завдають тобі шкоди. Виконувати незрозумілі вимоги. Повторювати погані вчинки дорослих.
Схожі презентації
Категорії