X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Вплив тютюнопаління, алкоголю, наркотиків і токсинів на нервову систему та поведінку людини

Завантажити презентацію

Вплив тютюнопаління, алкоголю, наркотиків і токсинів на нервову систему та поведінку людини

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Вплив тютюнопаління, алкоголю, наркотиків і токсинів на нервову систему та поведінку людини

Слайд 2

Методи: словесні (розповідь, бесіда), наочні (демонстрація таблиць), метод стимулювання і мотивації навчальної діяльності учнів, метод самостійної роботи.

Слайд 3

Гасло: Змініть свій напрямок думок і зміните свою долю. Мерфі 

Слайд 4

Після цього ви зможете: простежити, як виникли ці негативні звички людства; визначити наркотичні речовини, пояснювати їх вплив на нервову систему та поведінку людини; усвідомити шляхи розв’язання проблеми; впевнитися, що ви здатні сказати „НІ !” вживанню токсичних речовин.

Слайд 5

План 1.Вплив куріння на організм людини. 2.Вплив алкоголю на організм людини. 3.Вплив вживання наркотиків на організм людини.

Слайд 6

Вступне слово Усі знають про згубний вплив на здоров’я людини алкоголю, наркотичних, токсичних та психотропних речовин. Але, на жаль, сотні мільйонів людей на Землі отруюють свій організм, добровільно вкорочуючи та погіршуючи власне життя. Однією з основних причин згубного впливу цих речовин є їх властивість включатися в обмін речовин. Руйнуючи організм, вони роблять людину своїм рабом, ставлять її у залежність. Так виникають хвороби: алкоголізм, наркоманія, токсикоманія.

Слайд 7

Вплив куріння на організм людини Куріння та його вплив на організм людини стають сьогодні соціальною і медичною проблемами. Доведено, що куріння тютюну є великою небезпекою для здоров(я і призводить до виникнення різних захворювань, які спричиняються до передчасної смерті людей.

Слайд 8

Слайд 9

Нікотин — одна з найсильніших рослинних отрут, основна складова частина тютюнового диму.   .

Слайд 10

Отруйність нікотину відчув кожний, хто взяв у рот першу в житті сигарету. Ніхто не може докурити першої сигарети до кінця. Цьому заважають запаморочення й нудота, а часом і ще неприємніші відчуття, такі як інтенсивне слиновиділення, шум у голові, головний біль, серцебиття, загальна слабкість, трестіння рук, блювання, пронос. У тяжких випадках людина непритомніє. Поступово організм пристосовується до нікотину і куріння не викликає таких неприємних відчуттів. Хоча отруєння організму триває, але довго воно ніяк не виявляється.

Слайд 11

Вплив куріння на організм Нервова система Серцево-судинна система Органи травлення

Слайд 12

Слайд 13

Слайд 14

Сердце: Работаю как вол, Стучу не прекращая, Чтобы Хозяин ел, Гулял, кино смотрел. Работал и ходил. Короче, чтобы жил. А он вместо заботы: Пробежек по субботам, Прогулок и зарядки, Дымит лишь без оглядки

Слайд 15

Рот: повреждает слизистые оболочки губ, языка, носоглотки; изменяет вкусовую чувствительность; приводит к кашлю; приводит к неприятному запаху при дыхании.

Слайд 16

Слайд 17

Никотинова залежність Викликає: Дратівливість Депресію Головний біль Безсоння

Слайд 18

Слайд 19

Слайд 20

Алкоголізм, його вплив на нервову систему та поведінку людини. Про оп’яняючі властивості спиртних напоїв люди довідалися не менш ніж 8 тис. років до н.е. У Греції виноград почали обробляти за 4 тис. років до н.е. Чистий спирт почали одержувати в VІ-VІІ століттях араби, які назвали „ алкоголь ” , що означає „ одурманюючий ”.

Слайд 21

С2Н5ОН - етиловий спирт Дія алкоголю Иррегуляторный нисходящий депресант центральной нервной системы 85-115 г алкоголю протягом години достатньо, щоб створити небезпеку при керуванні автомобілем Постійне пригнічення нервової системи і порушення нормальних функцій мозку 750 г віскі протягом години досить для того, щоб ввести людину у стан алкогольної коми Печінка здатна переробити за годину 180 г 140 акоголю (вино) або 360 г 70 акоголю (пиво). Весь інший вжитий алкоголь продовжує циркулювати в організмі людини

Слайд 22

… Спирт – сильна отрута, вона сприяє запалення слизових оболонок, стравоходу, шлунка; порушує функцію печінки; зменшує кількість вітаміну В та еритроцитів. Окрім багатьох бід і нещасть, що створює горілка в суспільстві, вона небезпечна для здоров’я. . Тривале вживання спиртних напоїв розм’якшує кірковий шар мозку, погіршується передача збудження від однієї нервової клітини до іншої. Порушується увага, послаблюється пам’ять, зникає здатність контролювати свої дії та вчинки, бо під впливом алкоголю підвищуються процеси збудження і послаблюються гальмування.

Слайд 23

Вибирай! Про негативний вплив алкоголю на потомство відомо з давніх часів. Материнська кров несе до клітин плоду замість необхідного харчування алкогольну отруту, що насамперед уражає зачатки нервової системи, яка розвивається в плоду.

Слайд 24

Соціолог: За даними міжнародної статистики поширення алкоголізму в усьому світі продовжується. Підраховано, що за останнє десятиліття виробництво й споживання міцних спиртних напоїв збільшилося приблизно на 50%, вина – 30%, пива – на 120%. Найменше алкогольних напоїв вживають жителі Норвегії та Японії. У цих двох країнах найвища тривалість життя. В Україні сьогодні нараховується близько 5млн алкоголіків. Щорічно від них народжується 60 тис. дітей. В Україні не вистачає наркологічних лікарень для лікування хворих на алкоголізм, недостатня кількість і лікарів-наркологів. Діти нині привчаються до алкоголю в середньому в 11,5 років. А до повноліття спиртні напої практично відомі всій молоді.

Слайд 25

Слайд 26

Спадковість Культурні особливості народу Життєві кризи Сприяють развитку алкоголізму Засоби масової інфомації

Слайд 27

Ступінь алкогольного сп’яніння Середній Тяжкий Легкий Піднятий настрій Примітивне мислення Фізіологічні зміни Діє декілька годин Емоційна нестійкість Необдумані вчинки Втрата почуття сорому Перехід у глибокий сон Фізіологічні зміни Тяжкий фізичний стан Відсутність мови Коматозний стан Амнезія Блювота Довільне сечовипускання та дефекація

Слайд 28

Алкоголізм розвивається за такою схемою: Психологічна залежність і нав’язлива тяга

Слайд 29

Перша стадія Зниження кількісного контролю

Слайд 30

Перша стадія Ріст толерантності

Слайд 31

Перша стадія порушення пам’яті

Слайд 32

Перша стадія Депресії

Слайд 33

Друга стадія Паталогічний потяг до алкоголю

Слайд 34

Друга стадія Важке похмілля

Слайд 35

Друга стадія Псевдозапої

Слайд 36

Третя стадія Зниження толерантності до алкоголю

Слайд 37

Третя стадія Психічна деградація

Слайд 38

Фінал Смерть...

Слайд 39

Приводи для першого вживання алкоголю дуже різноманітні: До 11 років перше знайомство з алкоголем відбувається або випадково, або його дають для апетиту, „ лікують вином ”, або ж дитина сама з цікавості скуштує спиртне.

Слайд 40

Приводи для першого вживання алкоголю дуже різноманітні: У старшому віці мотивами першого вживання алкоголю стають такі приводи: свята, сімейні торжества, гості тощо.

Слайд 41

Приводи для першого вживання алкоголю дуже різноманітні: З 14-15 років з’являються наступні приводи: незручно відставати від хлопців, друзі вмовили, за компанію, для хоробрості, бажання видатися дорослим, для зняття напруги, підняти настрій, щоб забути неприємності тощо.

Слайд 42

Наркотики!

Слайд 43

Походження Слово „наркотик” походить від грецького „наркотикус”, тобто приголомшуючий. Психоактивні речовини, що отримують з рослин, у багатьох народів використовуються в обрядах і навіть у побуті.

Слайд 44

Вживання Основні причини вживання наркотиків: роль „соціального мастила” втеча від проблем, пов’язаних зі стресами, браком грошей, відсутністю роботи надмірним напруженим робочим графіком, розпадом сім’ї, „за компанію” з ровесниками…

Слайд 45

Статистика Як показують статистичні дані, 80% наркоманів – молоді люди до 30 років. Вони почали захоплюватися наркотиками у віці 13-14 років. Кожен другий наркоман не доживає до 40-річного віку

Слайд 46

Шляхи вживання наркотичних речовин: Паління Внутрішньовенне введення Вживання таблеткових форм Вдихання

Слайд 47

Наркотик формує залежність: психологічну- людина відчуває, що без наркотику вона не в змозі нормально мислити й вирішувати життєві завдання. фізичну -без приймання чергової дози порушується діяльність нервової системи, м’язова активність, робота серця та інших органів

Слайд 48

Позбавлена наркотику людина страждає від абстинентного синдрому- який проявляється у тремтінні, підвищеному потовиділенні, судомах, болях у різних ділянках тіла, галюцинаціях, непритомності й навіть конвульсіях зі смертельним кінцем.

Слайд 49

Наркотик діє таким чином на організм: збудження нервових клітин пригнічення психофізіологічна залежність.

Слайд 50

Амфетамін Небезпека полягає в тому, що виникає непоборне бажання прийняти ще одну дозу, щоб знову відчути себе бадьорим. Розвивається фізична й психологічна залежність.

Слайд 51

Кокаїн Кокаїн- викликає занепокоєння, страх, параною, а іноді й неприємні слухові галюцинації. Дуже швидко виникає значна психологічна залежність. Крек – хімічний різновид кокаїну ,найбільш сильнодіючий наркотик, що розвиває обидві форми залежності.

Слайд 52

Опіати Опіум, морфій, героїн отримують з опійного маку. Ці наркотики викликають тимчасову сонливість, спокій, навіть душевний підйом і щастя. Проте дані речовини - надзвичайно сильнодіючі й небезпечні наркотики, які формують важку форму залежності, передозування часто призводить до смерті. Морфій застосовується у медицині як болезаспокійливий засіб, наприклад його вводять людям, які хворі на невиліковні ракові захворювання і приречені до смерті. Він діє на головний мозок, блокуючи передачу сигналів, що спрямовуються до центрів болю і збуджує центри задоволення. Він впливає на дихальний центр. Це призводить до зменшення дихальних рухів і, в деяких випадках, до повної зупинки дихання. Стан ейфорії при вживанні героїну змінюється жорстоким „ламанням”, тому людина вимушена збільшити дозу та кількість прийомів героїну. Людину всередині все болить, кістки, суглоби – все ніби розламується, розривається. Без нової дози або медичної допомоги такий стан може призвести до смерті.

Слайд 53

Нікотин Нікотин - найпоширеніший соціальний наркотик. Куріння висушеного і спеціально обробленого листя тютюну завдає величезної шкоди здоров’ю та фізичному стану людини. Воно призводить до ракових, серцево-судинних захворювань, бронхіту, ураження плоду в утробі жінки, яка палить, та багатьох інших хвороб. Причиною захворювань є пари смол та оксид вуглецю в тютюновому димі. Нікотин діє як стимулятор, викликаючи відчуття бадьорості й підвищуючи настрій. Проте в курців швидко розвивається так звана толерантність, щоб досягти потрібного ефекту, вони повинні випалити все більшу кількість цигарок. Крім цього, у них виникає психологічна залежність, а отже, величезні труднощі у разі спроби покинути палити.

Слайд 54

Галюциногени ЛСД, відомий як „кислота”. Ці наркотики дуже сильно впливають на свідомість, відчуття та сприйняття навколишнього світу. Галюцинації бувають надзвичайно яскравими, може виникнути сильне відчуття страху. Відомі смертельні випадки: після прийняття такого наркотику людині може, наприклад, здатися, що вона вміє літати, і тоді вона здатна вистрибнути з вікна багатоповерхової будівлі.

Слайд 55

Канабіс (маріхуана і гашиш) отримують із конопель. При довготривалому вживанні уражається печінка, мозок.

Слайд 56

Кофеїн знаходиться в листі чаю чи зернах кави, а також у кокосових горіхах та деяких безалкогольних напоях, наприклад колі . Значна кількість кофеїну є причиною великих проблем зі здоров’ям, наприклад, порушення сну і травлення.

Слайд 57

Токсикоманія Продукти побутової хімії (лак, клей, ацетон, дихлофос, бензин) призводять до пошкодження легень, мозку, можуть викликати смерть через удушення.

Слайд 58

Слайд 59

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Основи Безпеки Життєдіяльності (ОБЖ)