"Обережно, грип!"
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Грип – загальні відомості Грип — це гостре інфекційне захворювання дихальних шляхів, яке може вражати людей, не залежно від їх віку чи статі, і яке супроводжується такими проявами як загальна інтоксикація організму, а також катаральними явищами у вигляді риніту, закладеності носа і сильного кашлю.
Джерело і шляхи зараження Джерело інфекції – хвора людина. Шлях передачі вірусу – повітряно-крапельний (при кашлі, чханні або при розмові) До грипу сприйнятливі особи всіх вікових груп. Заразливість – майже 100%. Контакт з хворим звичайно закінчується захворюванням.
Небезпека і види вірусів грипу Небезпека грипу полягає в тому, що він може вражати: серцево-судинну систему дихальні органи центральну нервову систему людини. Вірус грипу досить сильно і різко знижує захисні сили організму, тому і ймовірність виникнення різних ускладнень після хвороби є дуже високою .
Вірус грипу А Викликає захворювання середньої або сильної тяжкості. Він зустрічається не тільки у людей, а й у деяких тварин (птахи, свині, коні). Віруси грипу А – найбільш мінливі з усіх типів вірусів грипу. Через це вони стали причиною всіх пандемій і тяжких епідемій в історії людства. Довгий час вірус А вважався видоспецифічним (що не передається від одного біологічного виду до іншого, наприклад, від тварини до людини).
Вірус грипу В також здатний змінювати свою антигенну структуру, однак у меншому ступені, ніж вірус типу А. Віруси типу В не викликають пандемії і зазвичай є причиною локальних спалахів і невеликих епідемій грипу, найчастіше у дітей. Цей тип вірусу вражає тільки людей. Вірус грипу С інфікує тільки людей. Його антигенна структура не схильна до таких змін, як у вірусів типу А. Симптоми хвороби зазвичай дуже легкі, можуть і взагалі не проявлятися. Вірус типу С не викликає епідемій і не призводить до серйозних наслідків.
Перші симптоми грипу Перші симптоми грипу : різкий головний біль поява ломоти у всьому тілі, особливо в ногах сухий кашель нудота і блювання підвищення температури, що не спадає протягом декількох днів також можливе зниження артеріального тиску приглушення серцевих тонів можлива діарея, але вона не є симптомом грипу тому це може бути ознакою виникнення іншого захворювання чи побічною дією від прийому ліків. нежить і біль у горлі.
Лікування грипу Лікування грипу — складна проблема, тому його має визначати лікар. Не варто займатись самолікуванням, оскільки це небезпечно. При своєчасному і правильному лікуванні хвороба закінчується повним одужанням. Під час захворювання на грип найголовніше - рішучо та активно боротися з хворобою, а не пускати справу на самоплив в надії, що все минеться. Лікування грипу має бути комплексним.
Методи профілактики: - повноцінне харчування з включенням вітамінів у природному вигляді; - загартовування та часте провітрювання приміщень; - вживання загальнозміцнюючих та тонізуючо-імуномодулюючих препаратів та препаратів А також санітарно-гігієнічні рекомендаціїї: часто мити руки з милом, особливо після відвідування; прикривати ніс та рот хустинкою (або одноразовими серветками), особливо при кашлі та чиханні; - Широко застосовувати засоби нетрадиційної (народної) медицини
Схожі презентації
Категорії