X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Грип – хвороба небезпечна

Завантажити презентацію

Грип – хвороба небезпечна

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Грип – хвороба небезпечна Р. М. Степаненко, Ковалівський НВК

Слайд 2

Що таке грип? Гостре інфекційне вірусне захворювання дихальних шляхів. Входить до групи гострих респіраторних вірусних інфекцій. Періодично розповсюджується у вигляді епідемій та пандемій. У наш час виявлено більш, ніж 2000 варіантів вірусу грипу.

Слайд 3

Джерело інфекції Джерелом інфекції є тільки хвора людина (з останніх годин інкубаційного періоду по 4-5-й день хвороби). Механізм передачі інфекції — повітряно- Крапельний. Хвора людина, навіть із легкою формою грипу, становить небезпеку для оточуючих. Латентний (прихований) період становить 7 діб.

Слайд 4

Симптоми грипу Травлення - блювання ЦНС – головний біль Суглоби - біль Системні - лихоманка, підвищена температура тіла Носоглотка – нежить або закладеність, біль у горлі Дихання - кашель М’язи – крайня втома

Слайд 5

Лікування Лікування грипу — складна проблема, тому його має визначати лікар. Не варто займатись самолікуванням, оскільки це небезпечно. При своєчасному і правильному лікуванні хвороба закінчується повним одужанням.

Слайд 6

Що не лікує грип? Не створюють жодної протидії вірусам, оскільки призначені виключно для боротьби з бактеріальними інфекціями. Вживання антибіотиків не за призначенням не лікує хворобу, а може лише ускладнити боротьбу з хворобами у майбутньому. Антибіотики можуть використовуватися тільки за призначенням лікаря для лікування таких ускладнень грипу, як пневмонія, бронхіт тощо. Лікування виключно народними засобами є неефективним і небезпечним, оскільки трав'яні відвари, чаї та настоянки на вірус грипу не діють. Однак народні засоби можуть згодитися для пом'якшення симптомів грипу — за умов грамотного використання без зловживань ними. Засоби народної медицини Антибіотики

Слайд 7

Профілактика Особливо показана в групах ризику — діти, літні люди, хворі з хронічними захворюваннями серця і легенів, а також лікарі. Важливо знати, що вакцинація здійснюється тоді, коли епідеміологічний прогноз свідчить про доцільність масових заходів (зазвичай, в середині осені). Можливе і друге щеплення в середині зими. Вакцинація

Слайд 8

Щоб успішно протистояти хворобі Частіше бувайте на вулиці. Прогулянки на свіжому повітрі, ходіння пішки нормалізують циркуляцію крові, позитивно впливають на легені та поліпшують настрій. 2. Більше світла. Перебувайте якомога довше на сонці, подбайте про яскраве освітлення оселі. Світло позитивно діє на імунну систему й мозок, допомагає виробляти так звані «гормони щастя». 3. Сон. Восени й узимку організм потребує більше енергії. Міцний нічний сон відновлює імунну систему.

Слайд 9

5. Напої. Пийте більше води й трав’яних чаїв, щоб поліпшити процеси обміну речовин в організмі. 6. Відпочинок. Стрес пошкоджує імунну систему. Частіше відпочивайте, слухайте приємну музику, знаходьте час для улюблених книжок. 7. Водні процедури. Приймайте контрастний душ. Він зміцнює м’язи, поліпшує циркуляцію крові, оздоровлює нервову систему. Приймайте ванну з крапельками ефірної олії. Вона корисна для органів дихання. 4. Їжа. Уведіть у денний раціон більше овочів, фруктів, нежирної їжі з великим вмістом вітамінів.

Слайд 10

А також… часто мити руки з милом; носіння маски в осередку інфекції або при перших проявах застуди чи ГРВІ; прикривати ніс та рот хустинкою (або одноразовими серветками), особливо при кашлі та чиханні; широко застосовувати засоби народної медицини, гомеопатичні препарати, оксолінову мазь для підтримки імунітету. вживання загальнозміцнюючих та тонізуючо-імуномодулюючих препаратів та препаратів цілеспрямованої імуностимулюючої дії.

Слайд 11

Бажаємо вам здоров'я!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Медицина