X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Комп’юторна томографія

Завантажити презентацію

Комп’юторна томографія

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Комп’юторна томографія

Слайд 2

Що таке комп'ютерна томографія? Комп'ютерна томографія (КТ) є високоінформативним методом обстеження, який дозволяє за надзвичайно короткий час оцінити стан більшості органів людини. КТ відноситься до методів діагностики, який допомагає лікарям поставити правильний діагноз і призначити необхідне та своєчасне лікування. Комп'ютерні томограми внутрішніх органів, кісток, м'яких тканин і кровоносних судин забезпечують більшу чіткість і детальність, ніж звичайні рентгенівські дослідження.

Слайд 3

Комп'ютерна томографія це: - Один з кращих і найшвидших методів дослідження для вивчення органів грудей, живота і тазу.

Слайд 4

- Один з кращих методів для діагностики пухлин різного походження.

Слайд 5

- Дозволяє виявити судинні захворювання, які можуть призвести до катастрофічних наслідків. КТ зазвичай використовується для діагностики емболії судин легенів.

Слайд 6

Комп'ютерна томографія поділяється на: - покрокову або традиційну КТ (при якій одномоментно сканується 1 томографічний зріз); - спіральну КТ (при якій дані знімаються з усього досліджуваного об'єму, а потім з них реконструю-ються окремі томографічні зрізи).

Слайд 7

Спіральна КТ, в свою чергу, поділяється на - однозрізову (при якій одночасно можна отримати тільки один томографічний шар); - багатошарову або мультизрізову МСКТ (при якій одночасно реконструюються від 2 до 640 томографічних зрізів).

Слайд 8

Комп'ютерна томографія широко використовується в медицині для кількох цілей: - Віртуальна колоноскопія, безболісний метод для оцінки стану товстого кишківника (для ранньої діагностики пухлин товстого кишківника).

Слайд 9

- Для діагностики важких травм - Підозра на крововилив у мозок;

Слайд 10

- Для проведення лікувальних і діагностичних маніпуляцій, наприклад пункція під контролем комп'ютерної томографії.

Слайд 11

Протипоказання до комп'ютерної томографії є : - Вагітність (тератогенна дія рентгенівського випромінювання);

Слайд 12

- Маса тіла більше максимальної для приладу (маса тіла більше 180 кг для КТ).

Слайд 13

- Феохромоцитома(гіпертонічні кризи при застосуванні іонних контрастів,можна використовувати неіонні); - Серповидно-клітинна анемія; - Гіпертиреоз(тиреотоксичний криз). - Інсулінозалежний цукровий діабет (ниркова недостатність). - Міастенія гравіс (гострі стани); - Наявність алергії на контрастний препарат;

Слайд 14

Підготовка до комп'ютерної томографії: - На дослідження необхідно прийти в зручному, просторому одязі. - Металеві об'єкти, включаючи коштовності, окуляри, зубні протези і шпильки, можуть призвести до перешкод при КТ, тому їх необхідно зняти до дослідження або залишити вдома.

Слайд 15

- Необхідно відмовитися від прийому їжі і рідин за кілька годин до КТ дослідження, особливо, якщо планується введення контрастного матеріалу. Якщо у пацієнта є алергія на контрастний матеріал, або «барвник», то лікар призначить препарати, які знизять ризик алергічної реакції.

Слайд 16

- Повідомте лікаря про будь-які захворювання або інші медичні стани, якими страждає пацієнт, наприклад про серцево-судинні захворювання, астму, цукровий діабет, захворювання нирок або щитовидної залози. Будь-яке з цих захворювань може збільшити ризик негативного впливу. Жінки повинні завжди повідомляти свого лікаря перед КТ про свою можливу вагітність.

Слайд 17

Перелік обстежень: МСКТ однієї анатомічної ділянки з контрастним підсиленням; МСКТ голови без контрастного підсилення; МСКТ однієї анатомічної ділянки без контрастного підсилення; Індексація коронарного кальцію;

Слайд 18

Віртуальна колоноскопія; МСКТ голови з контрастним підсиленням; МСКТ грудної порожнини з контрастним підсиленням; МСКТ черевної порожнини з контрастним підсиленням; МСКТ порожнини тазу з контрастним підсиленням; МСКТ грудної клітки та черевної порожнини (одномоментно) з контрастним підсиленням; МСКТ черевної порожнини та малого тазу з контрастуванням (одномоментне);

Слайд 19

МСКТ грудної, черевної порожнин та порожнини тазу (одномоментне) з контрастним підсиленням; МСКТ-ангіографія (одна анатомічна ділянка) з контрастним підсиленням; МСКТ коронарографія з індексацією (кількісною оцінкою) коронарного кальцію; МСКТ-коронарографія з функціональним дослідженням серця;

Слайд 20

МСКТ печінки; МСКТ мозку; МСКТ легень;

Слайд 21

МСКТ 3D черепа; МСКТ 3D нирок;

Слайд 22

Перирадикулярна терапія у супроводі МСКТ

Слайд 23

Дякуємо за увагу!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Медицина