Найчарівніше співвідношення між частинами одного цілого
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Підготувала Бегерська А.В. вчитель математики Монастирищенського НВК “Ліцей-ЗОШ І-ІІІ ст. “Ерудит”
Чому деякі предмети, створені як природою, так і людиною, привертають увагу, милують око і навіть викликають захоплення? Геній епохи Відродження Леонардо да Вінчі вважав, що з багатьох відношень, які використовує Творець, існує одне, єдине й неповторне. Саме його він назвав “золотим перерізом”.
Краса й гармонія природи – це вічний пошук істини, в основі якого лежить закон “золотого перерізу”. Для квітів шипшини, груші, гвоздики, персика, абрикоса, яблуні, пасльонових характерна пентагональна симетрія, яка відповідає пропорціям “золотого перерізу”.
Квітки й насіння соняшника, ромашки, лусочки в плодах ананаса, хвойних шишках “упаковані” по логарифмічних (“золотих”) спіралях.
Відстані між листками на стеблі підкоряються правилу “золотого перерізу”. Листки розташовуються в суворому порядку, який називається пілотаксис.
Бабка створена за законами золотої пропорції: співвідношення довжин хвоста і корпуса дорівнює співвідношенню загальної довжини до довжини хвоста.
Форма пташиних яєць має два типи: один з них може бути вписаний у прямокутник золотого перерізу, інший – у прямокутник з модулем.
Для серця здорової людини співвідношення тисків систули й діастули, як більшого до меншого в середньому 1,6, тобто близьке до золотої пропорції.
Схожі презентації
Категорії