X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Забруднення планети

Завантажити презентацію

Забруднення планети

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Слайд 3

Слайд 4

Слайд 5

Слайд 6

Слайд 7

З 1950 року площа лісів зменшилася удвічі. Щороку вирубується площа лісів, яка дорівнює площі Польщі. А дерева - це не тільки первинні продуценти, а й основні очищувачі повітря від вуглекислого газу(поглинають 200 млрд. т) та виробники кисню ( 150 млрд. т в рік). Неконтрольоване вирубування лісів може спричинити зміни в кліматі планети, зменшення кількості кисню, загибель видів рослин та тварин, активізувати процес спустелення.

Слайд 8

З початку ХХ століття щороку зникав один вид. З кінця 80-х років це відбувається щодня. До кінця ХХ ст. зникло 1090 видів. За такої статистики до 2050 вимре половина усіх існуючих видів флори і фауни. Лише за останні 300 років зникло 100 видів птахів. За 1905 – 1950 рр. зникло 40 видів ссавців.

Слайд 9

Слайд 10

Слайд 11

Виникнення кислотних опадів обумовлено головним чином оксидами Сульфуру та Нітрогену, які перетворюються на сульфатну та нітратну кислоти, а також леткими органічними сполуками, які під впливом УФ- випромінювання і взаємодією з киснем, озоном утворюють сполуки, що підвищують кислотність атмосферних опадів.

Слайд 12

Парниковий ефект – це підвищення середньої температури на Землі внаслідок збільшення концентрації Карбон (ІV) оксид, він викликає танення льоду на полюсах й підвищення рівня Світового океану. За останні 100 років температура підвищилася на 0,3 – 0, 6 градусів, а за останні 10 років – на 0,12 градусів. В Антарктиді почали тануть льодовики не тільки на узбережжі,а і в центральних районах континенту. Що може привести до підвищення рівня Світового океану на 6 метрів.

Слайд 13

Озон – газ синього кольору зі специфічним запахом , відкритий у 1840 році німецьким хіміком Шенбейном. Найбільша концентрація на висоті 25 – 40 км, ширина озонового шару приблизно 3 мм. Ультрафіолетове випромінювання Сонця після проходження через шар озону зменшується. Зниження концентрації озону , виникнення озонових дірок збільшує УФ – випромінювання, що викликає зростання захворювання на рак шкіри, катаракту, послаблення імунної системи, загрожує існуванню живих організмів.

Слайд 14

Література : Г.О.Білявський. Р.С. Фурдуй. Основи екологічних знань. К.М.Ситник. А.В.Брайон. Біосфера. Екологія. А.В. Гордецький. Охорона природи.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Екологія