Найдивніші рослини планети
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Найдивніші рослини планети Кащенко Ірина Петрівна, вчитель початкових класів Уманської загальноосвітньої школи №5 ім. В.І.Чуйкова
Гіднора африканська (Hydnora africana) - комахоїдна квітка, що росте в пустелях Південної Африки
Аронник звичайний (Dracunculus vulgaris) - рослина до 90 см заввишки, листя досягає 20 см в довжину. Черешки листя і м'ясисті стебла - з коричневими плямами, що надає їм вигляду зміїної шкіри. На верхівці кожного стебла з початку літа з'являється суцвіття. Покривало з хвилястим краєм досягає в довжину 45 см. Зовні воно блідо-зелене, зсередини - пурпурово-червоне. Темно-пурпурний початок такої ж довжини, як покривало.
Воллемія (Wollemia nobilis) У серпні 1994 р. Д. Нобл (D. Noble; Служба національних парків і дикої природи Нового Південного Уельсу, Австралія) забрався в один з найбільш диких куточків Національного парку "Воллемі", де виявив кілька дивних дерев. Найвище з них зі стволом метрового діаметру досягало 35 м. Стовбури були вкриті шоколадно-коричневою губчастою корою, схожою на бульбашки шоколаду, а гілки - густо засаджені великими широкими хвоїнками, причому молоді хвоїнки були помітно яскравіше старих. Цей вид реліктових хвойних рослин отримав назву Воллемія нобіліс - за іменами парку і першовідкривача. Воллемія - справжня "жива копалина"; її найближчі родичі відомі по скам'янілостях часів юрського і крейдяного періодів (200 - 65 млн років назад). Популяція вкрай мала: відомо всього 23 дорослих дерева (найстарішому близько 400 років).
Вельвічія (Welwitschia mirabilis) - рослина, відкрита в 1860 році португальським ботаніком Фрідріхом Вельвічія в кам'янистих пустелях тропічної Південної Африки. Стовбур рослини лише трохи виступає над поверхнею ґрунту, а листя всього два, які в міру зростання поздовжньо розриваються на стрічки, а кінчики відсихають. Вони стеляться по землі і бувають завдовжки до 8 метрів, а завширшки від 20 см до 1,8 м. У кутах листя з'являються розгалуджені суцвіття, що несуть на кінцях гілок шишковидне колосся. Шишки довгастої або веретеноподібної форми складаються з 70 - 90 лусочок, у пазухах яких знаходиться по одній квітці. Передбачувана тривалість життя вельвічії варіюється від 400 до 2000 років.
Дракея (Drakaea glyptodon) – дивовижна орхідея, яка дещо різниться від своїх витончених сестер. Форма квітки нагадує молоточок. Дракея виростає в Австралії і розпускається строго в ті 6 тижнів, що вилуплюється і живе самець певного виду оси, який і запилює цю рослину.
Вольфія (Wolffia angusta) - субтропічна рослина, водиться в Північній і Західній Африці, Азії, Америці. Всього на Землі налічується 17 видів Вольфій. Вольфія складається з кулясто-овальної стеблинки 0,3-2,0 мм в діаметрі, листя і кореня немає. Ці кульки вільно плавають на поверхні води, споживаючи розчинені в ній поживні речовини. Цвіте Вольфія дуже рідко. Квіти, величиною зі шпилькову голівку, є найменшими в світі.
Опунція Біджелоу (Opuntia bigelovii) Опунція Біджелоу, напевно, один з найдивовижніших видів роду Опунція сімейства кактусових. Ця фотографія, зроблена в Каліфорнійському національному парку Joshua Tree. На знімку весь пустельний ландшафт до горизонту вкритий дивовижними пухнастими кактусами, висотою до двох метрів. У променях призахідного сонця краєвид виглядає фантастично. У людини, яка знаходиться тут складається враження, що вона у складі космічної експедиції висадилася на іншу планету, вкриту невідомими формами життя.
Карнегія гігантська (Carnegiea gigantea) - ще одна дивовижна рослина сімейства кактусових. Найбільш дивною особливістю цього кактуса є його велетенські розміри. Висота окремих рослин становить близько 14 метрів, а діаметр більше 3 метрів! При цьому вік окремих кактусів досягає 150 років.
Фікус Бенгальський (Ficus benghalensis). На перший погляд може здатися, що на фото зображено ліс. Насправді - це одне єдине дерево. Фікус Бенгальський утворює потужні гілки для підтримки яких відростають пагони, які відростаючи вниз до землі вкорінюються, утворюючи потужні колони-стовбури.
Секвоя вічнозелена (Sequoia sempervirens) - це найвище дерево нашої планети. Наші ліси помірного поясу - це трава в порівнянні з лісом, що складається з цих могутніх велетнів. Висота багатьох дерев перевищує 110 метрів, а вік понад 3500 років! Раніше в стволах секвой видовбували будинку й навіть прорубали тунелі крізь які проходили автомобільні дороги. У вітряну погоду багатьом відвідувачам лісу велетнів стає не по собі від галасливого "скреготу" і розгойдувань могутніх стовбурів секвой. Виростає в Каліфорнії.
Пуйя Раймонда (Puya raimondii) сімейства бромелієвих виростає в Болівійських і Перуанських Андах. Має найбільше суцвіття діаметром 2,5 метра і висотою близько 12 метрів, що складається з приблизно 10000 простих квіток. Дуже шкода, що цвіте ця дивовижна рослина тільки при досягненні 150-річного віку, а потім гине.
Використано ресурси Інтернету: http://doseng.org/interesnoe/10582-samye-strannye-rastenija-v-mire-13-foto.html http://clubs.ya.ru/4611686018427398066/replies.xml?item_no=176629
Схожі презентації
Категорії