Найбільші комахи та павуки планети
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Найбільші комахи та павуки планети Презентацію підготувала Кащенко Ірина Петрівна, вчитель початкових класів Уманської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №5 ім. В.І.Чуйкова
Дроворуб - титан (лат. Titanus giganteus). Живе у Французькій Гвіані та Бразилії. Личинок цих жуків ніхто ніколи не бачив, проте вважається, що вони харчуються і ростуть усередині дерев. Досягає у довжину 21 сантиметр.
Жук-слон зустрічається у Мексиці та Венесуелі. Цікавий факт: цикл життя дорослої особини від одного до трьох місяців.
Жук-голіаф (лат. Goliathus giganteus). Живе у Гані, Кот д'Івуар. Їжа цих жуків складається в основному з деревних соків і фруктів.
Тарган - носоріг (лат. Macropanesthia rhinoceros). Живе в Австралії. Це найбільший тарган в світі.
Фаланга. (Лат. Galeodes). Живе у Пустелі Близького Сходу. Цікаво, що при атаці фаланга лякає противника гучним звуком, який з’являється при зіткненні і терті хелицер одна об другу. Люблять ховатися в спальних мішках солдат.
Мегапалочнік Чана (лат. Phobaeticus chani). На сьогоднішній день вважається найдовшою комахою в світі. Він був виявлений місцевими жителями в лісах острова Калімантан в 1989 році. Розмах кінцівок цих комах майже непомітний і досягає 35 см. Це найдовша комаха в світі.
Гігантська уета. (Лат Deinacrida) Живе у Новій Зеландії. Вважається одною з найважчих комах у світі. Деякі екземпляри у вазі не поступаються горобцеві.
Павлиноочка (Attacus atlas). Живе у Південно-Східній Азії. В Індії цих шовкопрядів розводять для виробництва шовку.
Дорожня оса. Основна їжа цих комах - павуки-птахоїди. Цікавий факт: вони полюють на тарантул і згодовують їх м'ясо своїм личинкам.
Гігантські водяні клопи. Цікавий факт: у Таїланді вони вважаються делікатесом. Їх розводять і збирають за допомогою ліхтарів з чорним світлом, а потім смажать і вживають в їжу.
Птахокрил королеви Олександри. (Лат. Ornithoptera alexandrae) Живе в Папуа - Новій Гвінеї. Це найбільший метелик в світі. Найперший в історії примірник був здобутий за допомогою дробовика.
Китайський богомол. (Лат. Tenodera sinensis) Вперше вони були привезені до Північної Америки з Китаю в 1895 році для боротьби зі шкідниками.
Птахоїд - голіаф. (Лат. Theraphosa blondi). Живе у тропічних лісах Південної Америки. Самки птахоїда - голіафа іноді закінчують залицяння поїданням партнера.
Величезний Азіатський Шершень. (Лат. Vespa mandarinia japonica). Живе в Японії. Цікаво, що розсерджений шершень здатний переслідувати свого кривдника на відстані трьох миль. У середньому вони вбивають сорок чоловік на рік. Це більше, ніж будь-яка інша хижа тварина в Японії.
Метелик-вітрильник - Ornithoptera alexandrae - з Папуа-Нової Гвінеї важить більше 25 грамів. Розмах крил у самок більше 28 сантиметрів.
Гігантський рівноногий рак. Живе у Мексиканській затоці. Цікавий факт: він є прямим родичем мокриць.
Терафоза Блонда. Живе в тропічних лісах Південної Америки. Цікавий факт: цей павук здатний полювати на жаб, ящірок, мишей і навіть невеликих змій.
Південноамериканська совка (Erebius [Thysania] agrippina). Великий нічний метелик. В 1934 році в Бразилії була спіймана найкрупніша особина з розмахом крил 30,8 см. Аналогічний екземпляр був спійманий в 1997 році ентомологом Маріо Каллегарі на півночі Перу.
Використано ресурси Інтернету: http://www.dezinfo.net/foto/45545-samye-krupnye-nasekomye-planety.html http://www.zoopicture.ru/samyx-krupnyx-nasekomyx-v-mire/ http://whoyougle.ru/texts/largest-insects http://igorek44.livejournal.com/30066.html http://nasekomoe.info/?cat=30
Схожі презентації
Категорії