X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Найбільші метеоритні кратери

Завантажити презентацію

Найбільші метеоритні кратери

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Виконав учень 11-Б класу Бершадської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 Серебринський В.Ф. 2011 Найбільші метеоритні кратери

Слайд 2

Метеори т (від грец. μετέωρος, «підвішений у повітрі») — тверде тіло небесного походження, що впало на поверхню Землі з космосу. Більшість знайдених метеоритів мають вагу від декількох грамів до декількох кілограмів. Найбільший зі знайдених метеоритів — Гоба, маса якого за оцінками досягала майже 60 тонн.

Слайд 3

Метеорит Гоба Найбільшим з метеоритів, знайдених на поверхні Землі, є Гоба. Він був виявлений в 1920 році в Намібії (Африка) поблизу селища Гоба-Уест. Це величезний моноліт із заліза з домішкою нікелю, що становить 3 метра в довжину і 2,5 метра завширшки. Вага його - близько 60 тонн.

Слайд 4

Іллінецький метеорит найбільший у Європі Метеорит від тертя об атмосферу розігрівся до температури плавлення і після удару об земну кору вибухнув. Вивільнену при цьому енергію, як стверджується у деяких публікаціях, можна порівняти з вибухом 120-мегатонної бомби. Температура сягала 4-5 тис. градусів. Місце зіткнення остигало роками. Центр удару відбувся приблизно між сучасними селами Лугове, Іваньки, Жорнище, Вернянка, які розміщені на стику Іллінецького і Липовецького районів. Спеціалісти виявили 9 так званих малих кратерів, а дрібні уламки від метеорита розлетілися на понад 30 км.

Слайд 5

Тунгуський метеорит В червні 1908 р., відбулася подія, яка могла круто змінити історію нашої цивілізації. В атмосферу Землі на великій швидкості врізалося космічне тіло величезних розмірів. Не долетівши до поверхні Землі, воно вибухнуло в приземній атмосфері. Вибухова хвиля вивалила ліс на площі понад 2 тис. кв. км. Згоріло близько 250 кв. км тайги. Запізнися космічне тіло, що одержало назву Тунгуського метеорита, на п'ять годин (на мить за космічними масштабами), вибух відбувся б над Санкт-Петербургом – столицею Російської імперії. Загинули б близько 2 млн. чоловік.

Слайд 6

Слайд 7

Кратер Санбері Санбері – ударний кратер, який сформувався в результаті падіння комети діаметром 10 км 1,85 млрд років тому. Удар створив кратер діаметром близько 248 км. Геологічні процеси деформували кратер в овальну форму. Це другий за розмірами кратер на Землі. Знаходиться в Канаді. На площині кратера знайдені поклади нікелевої та мідної руди.

Слайд 8

Кратер Чіксулу б Кратер Чіксулу б(на мові майя : Чікшулу б, Chicxulub, [tʃikʃu'lub] - "демон кліщів", назва вказує на спрадавна високу поширеність паразитиформных комах в цій місцевості) - прадавній ударний кратер діаметром 180 км, що знаходиться на півострові Юкатан.Передбачається, що кратер утворився близько 65 мільйонів років назад у кінці крейдяного періоду в результаті удару метеорита діаметром близько 10 км. Енергія удару оцінюється в 5×1023 джоулів або в 100000 гігатонн в тротиловому еквіваленті(для порівняння, найбільший термоядерний пристрій мав потужність близько 0,05 гігатонн).

Слайд 9

Кратер Вредефорт Кратер Вредефорт(англ. Vredefort Crater) - ударний кратер на Землі, розташований в 120 кілометрах від Йоханнесбурга, ПАР. Діаметр кратера складає 250-300 кілометрів, що робить його найбільшим на планеті, не врахуючи невивченого кратера Землі Уілкса діаметром 500 кілометрів в Антарктиді). Названий на честь розташованого поблизу міста Вредефорт. У 2005 році був зарахований до переліку об'єктів Всесвітньої Спадщини ЮНЕСКО.

Слайд 10

Слайд 11

Кра тер Попіга й Кра тер Попіга й - метеоритний кратер в Сибіру, у басейні річки Попігай, ділить четверте місце у світі за розміром з кратером Манікуаган в Канаді. Діаметр кратера - 100 км, він розташований в основному на території Якутії, частково в Таймирському АО. Територія кратера практично не заселена, найближчий населений пункт - село Хатанга приблизно 400 км на північний захід від центру кратера.

Слайд 12

Кратер Манікуаган Дуже великий кратер, що утворився приблизно 215 мільйонів років тому в результаті падіння астероїда діаметром у п'ять кілометрів. Кратер діаметром в 100 з гаком кілометрів має форму кільця з круговим озером, що розлився по контурах цього "кільця". Поруч є ще декілька менших за розміром кратерів, і вчені вважають, що тут впало відразу кілька великих небесних тіл.

Слайд 13

Кратер Солсбері Розташований в Онтаріо, Канада. Вважається, що це другий за розмірами кратер, якийутворився в результаті падіння небесного тіла. Сталося це десь 1,8 мільярда років тому. Діаметр кратера залишає близько 200 кілометрів, а діаметр впав космічного тіла, за розрахунками - 10 кілометрів. Падіння цього астероїда зробило сильний вплив на територію площею в 1600 тисяч квадратних кілометрів. Уламки гірської породи, розкиданої в результаті вибуху, знаходять на відстані до 800 кілометрів від кратера.

Слайд 14

Арізонський кратер Кратер виник 50 тисяч років тому після падіння метеориту вагою 300 тисяч тонн зі швидкістю 45-60 тисяч км/год. Вибух від падіння був втричі потужнішим за вибух Тунгуського метеориту та був аналогічний до вибуху 1000 атомних бомб, скинутих на Хіросіму.

Слайд 15

Слайд 16

Бовтиський кратер Бовтиський кратер — імпактна структура, що виникла у результаті падіння на Землю метеориту неподалік від села Бовтишка Олександрівського району Кіровоградської області. Вважається, що вік кратера становить приблизно 65,17+/-0,64 млн. років, що збігається із часом утворення кратера Чіксулуб на півострові Юкатан.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Астрономія