Вплив Сонця
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Користь засмаги У спектрі сонячного випромінювання виділяють інфрачервоні і ультрафіолетові промені. Саме інфрачервоні промені активізують більшість життєвих процесів в організмі. Ультрафіолетове випромінювання має потужну бактерицидну дію. Цих променів бояться віруси, бактерії, грибки. Під їх впливом суттєво покращується стан шкіри, схильної до вугрових і гнійничкових висипань, швидше загоюються пошкодження і садна. Сонце успішно справляється з лишаєм та іншими грибковими захворюваннями, покращує стан хворих на псоріаз. Інфрачервоне світло готує клітини сітківки ока до оновлення і відновлення, а значить – сприяє збереженню нормального зору.
Позитивний вплив Сонячне світло регулює біоритми людини, яка отримує достатню кількість сонячного світла. Клітини епідермісу шкіри під впливом ультрафіолетових променів здатні синтезувати речовини бета-ендорфіни, які покращують настрій. Крім цього, сонячне світло сприяє виробленню серотоніну, завдяки чому підвищується настрій і поліпшується самопочуття. Вітамін D3 також налагоджує правильну роботу щитовидної і паращитовидних залоз, наднирників, гіпофіза, імунної системи, гармонізує вироблення жіночих і чоловічих статевих гормонів, підтримує баланс рівня холестерину.
Згубний вплив Ультрафіолетове випромінювання у великих дозах підвищує ризик розвитку раку шкіри – меланоми. Надлишок сонця висушує нашу шкіру і порушує структуру каркасу шкіри – погіршується вироблення і посилюється руйнування білка колагену. В результаті шкіра швидко старіє і з'являються зморшки. Інфрачервоні промені при тривалій дії можуть перегріти наш організм і спровокувати сонячний удар. Виникають запаморочення, нудота, блювання, підвищується температура тіла, може статися непритомність, організм відчуває стан зневоднення. У цих випадках необхідна невідкладна медична допомога.
Правила безпечної засмаги Додайте до раціону якомога більше свіжих овочів, фруктів і зелені. Оберігайте свій організм від перегріву: віддайте перевагу вільному пляжному одягу з натуральних волокон Обов'язково зволожуйте вашу шкіру: регулярно користуйтеся зволожуючими засобами для обличчя і тіла. Починайте свою засмагу з 10-15 хвилин перебування на сонці в перший день, щодня збільшуючи цей час на 3-5 хвилин. Виберіть максимально безпечний час для прийняття сонячних ванн: зі світанку і до 10.30, або з 16.00 - і до заходу сонця. Використовуйте сонцезахисні засоби – креми, масла, лосьйони і т.п. Використовуйте для захисту очей якісні сонцезахисні окуляри з UV-фільтром. Пийте якомога більше чистої води. Це допоможе організму уникнути зневоднення і загального перегріву. Якщо вам все ж таки не вдалося уникнути сонячного опіку, поставтесь відповідально до його лікування.
Схожі презентації
Категорії