Вплив Сонця на живі організми
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Біологічний вплив Сонця Ще в давнину людина ясно усвідомлювала, що Сонце грає домінуючу роль у його житті. Сьогодні ж в період зростаючої активності Сонця, людина і інші складові біологічного життя на Землі - тварини і рослини, особливо залежні від Сонця. Причинами цьому явищу є численні спалахи на сонці та магнітні бурі, що виникають після них.
Сонячні спалахи Сонячний спалах — вибуховий процес виділення енергії в атмосфері Сонця. Спалахи охоплюють усі шари сонячної атмосфери: фотосферу, хромосферу і корону Сонця. Тривалість імпульсної фази сонячних спалахів зазвичай не перевищує декількох хвилин, а кількість енергії, що вивільняється за цей час може сягати мільярдів мегатонн у тротиловому еквіваленті.
Магнітні бурі Геомагнітні бурі — збурення магнітного поля Землі тривалістю від кількох годин до кількох діб, викликане надходженням в околиці Землі збуджених високошвидкісних потоків сонячного вітру і пов'язаної з ними ударної хвилі. Геомагнітна буря — це швидкі й сильні зміни в магнітному полі Землі, що виникають у періоди підвищеної сонячної активності.
Вплив на людину Підвищення сонячної активності впливає на здоров'я і самопочуття людей. Це небезпечно в першу чергу для тих, хто страждає артеріальною гіпертонією і гіпотонією, хворобами серця. Приблизно 70% інфарктів, гіпертонічних кризів та інсультів відбувається саме під час сонячних бурь. В дні підвищеної активності Сонця число нападів стенокардії на 20% більше, ніж у дні спокійного Сонця. Число випадків інфаркту міокарда досягає максимуму наступного дня після спалаху. У цей день уже починається магнітна буря на Землі. Негативні наслідки викликаються також у людей, що страждають захворюваннями органів дихання. Під час магнітних бур у таких хворих знижуються показники життєвої ємності легень. У хворих на туберкульоз стають частішими випадки легеневих кровотеч.
Вплив на людину В період сонячних спалахів, що викликають магнітні бурі на Землі, спостерігається також вплив на людей, з захворюваннями шлунково-кишкового тракту, бронхіальній астмі, епілепсії та інших хворобах. (загострення хронічних, різкі напади). Виявилось, що в дні магнітних бурь в середньому на 50 відсотків зростає число загострень хронічніх хвороб, раптових психічних розладів, раптових смертей. Існує сезонна, з весняним максимумом, місячна (максимум в березні-травні) і тижнева (пік у понеділок) ритміка суїцидних спроб. Надмірна сонячна активність, на жаль, припадає на суїцидальну весну.
Вплив на людину У деяких здорових людей погіршується настрій, з'являється головний біль, знижується продуктивність праці. Особливо це небезпечно для людей, які мають професії, пов’язані із швидкою реакцією. Так, у пілотів збільшувалась кількість помилкових рішень, наростала тривога, втома, погіршувався настрій. З'являється певна загальмованість, повільність, погіршується кмітливість. Збільшується ймовірність прийняття невірних рішень, може з'явитися безпричинна дратівливість
Вплив на людину Сонце впливає на психічну активність великих груп людей, їх соціальну збудливість. Тому сплески невмотивованих злочинів, не підготовлених заздалегідь, можливі. При зміні активності Сонця можуть виникати погодно-кліматичні аномалії. Не виключені і масові психози, збільшення смертності і підвищення числа аварій і техногенних катастроф. Максимум сонячної активності призводить до збільшення кількості негативних явищ та процесів на Землі. І звичайно, потрібно враховувати зміни сонячної активності хворим людям і представникам тих професій, які відповідають за життя людей (водії, льотчики, машиністи поїздів, тощо). Бажано, щоб вони перевірялися на так звану магнітну чутливість.
Сонячні спалахи та техніка Зміни сонячної активності впливають на кількість аварій. Більше всього їх відбувається, коли на Сонці зареєстровано найбільшу кількість плям. Трапляються нез'ясовні випадки і катастрофи, пов'язані з технікою. 70 % авіакатастроф у світі відбувається в моменти магнітних збурень. Вихід із строю навігаційної апаратури Порушення електропостачання міст чи навіть цілих областей.
Схожі презентації
Категорії