X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Вплив Сонця на живі організми

Завантажити презентацію

Вплив Сонця на живі організми

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Вплив Сонця на живі організми

Слайд 2

Біологічний вплив Сонця Ще в давнину людина ясно усвідомлювала, що Сонце грає домінуючу роль у його житті. Сьогодні ж в період зростаючої активності Сонця, людина і інші складові біологічного життя на Землі - тварини і рослини, особливо залежні від Сонця. Причинами цьому явищу є численні спалахи на сонці та магнітні бурі, що виникають після них.

Слайд 3

Сонячні спалахи Сонячний спалах — вибуховий процес виділення енергії в атмосфері Сонця. Спалахи охоплюють усі шари сонячної атмосфери: фотосферу, хромосферу і корону Сонця. Тривалість імпульсної фази сонячних спалахів зазвичай не перевищує декількох хвилин, а кількість енергії, що вивільняється за цей час може сягати мільярдів мегатонн у тротиловому еквіваленті.

Слайд 4

Магнітні бурі Геомагнітні бурі — збурення магнітного поля Землі тривалістю від кількох годин до кількох діб, викликане надходженням в околиці Землі збуджених високошвидкісних потоків сонячного вітру і пов'язаної з ними ударної хвилі.  Геомагнітна буря — це швидкі й сильні зміни в магнітному полі Землі, що виникають у періоди підвищеної сонячної активності.

Слайд 5

Вплив на людину Підвищення сонячної активності впливає на здоров'я і самопочуття людей. Це небезпечно в першу чергу для тих, хто страждає артеріальною гіпертонією і гіпотонією, хворобами серця. Приблизно 70% інфарктів, гіпертонічних кризів та інсультів відбувається саме під час сонячних бурь. В дні підвищеної активності Сонця число нападів стенокардії на 20% більше, ніж у дні спокійного Сонця. Число випадків інфаркту міокарда досягає максимуму наступного дня після спалаху. У цей день уже починається магнітна буря на Землі. Негативні наслідки викликаються також у людей, що страждають захворюваннями органів дихання. Під час магнітних бур у таких хворих знижуються показники життєвої ємності легень. У хворих на туберкульоз стають частішими випадки легеневих кровотеч.

Слайд 6

Вплив на людину В період сонячних спалахів, що викликають магнітні бурі на Землі, спостерігається також вплив на людей, з захворюваннями шлунково-кишкового тракту, бронхіальній астмі, епілепсії та інших хворобах. (загострення хронічних, різкі напади). Виявилось, що в дні магнітних бурь в середньому на 50 відсотків зростає число загострень хронічніх хвороб, раптових психічних розладів, раптових смертей. Існує сезонна, з весняним максимумом, місячна (максимум в березні-травні) і тижнева (пік у понеділок) ритміка суїцидних спроб. Надмірна сонячна активність, на жаль, припадає на суїцидальну весну.

Слайд 7

Вплив на людину У деяких здорових людей погіршується настрій, з'являється головний біль, знижується продуктивність праці. Особливо це небезпечно для людей, які мають професії, пов’язані із швидкою реакцією. Так, у пілотів збільшувалась кількість помилкових рішень, наростала тривога, втома, погіршувався настрій. З'являється певна загальмованість, повільність, погіршується кмітливість. Збільшується ймовірність прийняття невірних рішень, може з'явитися безпричинна дратівливість

Слайд 8

Вплив на людину Сонце впливає на психічну активність великих груп людей, їх соціальну збудливість. Тому сплески невмотивованих злочинів, не підготовлених заздалегідь, можливі. При зміні активності Сонця можуть виникати погодно-кліматичні аномалії. Не виключені і масові психози, збільшення смертності і підвищення числа аварій і техногенних катастроф. Максимум сонячної активності призводить до збільшення кількості негативних явищ та процесів на Землі. І звичайно, потрібно враховувати зміни сонячної активності хворим людям і представникам тих професій, які відповідають за життя людей (водії, льотчики, машиністи поїздів, тощо). Бажано, щоб вони перевірялися на так звану магнітну чутливість.

Слайд 9

Сонячні спалахи та техніка Зміни сонячної активності впливають на кількість аварій. Більше всього їх відбувається, коли на Сонці зареєстровано найбільшу кількість плям. Трапляються нез'ясовні випадки і катастрофи, пов'язані з технікою. 70 % авіакатастроф у світі відбувається в моменти магнітних збурень. Вихід із строю навігаційної апаратури Порушення електропостачання міст чи навіть цілих областей.

Слайд 10

Дякую за увагу!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Астрономія