X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Підсистема Галактики та її спіральна структура.

Завантажити презентацію

Підсистема Галактики та її спіральна структура.

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Радіація на побутовому рівні та дози.

Слайд 2

Що таке радіація Радіація – це вид випромінення, який змінює стан ядер або атомів, перетворюючи на електрично заряджені іони і продукти ядерних реакцій. Різні види випромінення відрізняються різною проникаючою здатністю, тому неоднаково впливають на наш організм.

Слайд 3

РАДІОАКТИВНІ ПРЕДМЕТИ В НАШОМУ БУДИНКУ Непомітна небезпека радіації в побуті. Джерелом радіації часто виявляються предмети, якими ми без побоювання користуємося у побуті, поруч із якими відпочиваємо чи працюємо. Посуд. Келихи, фужери, салатниці з кришталю гарні та вишукані. Але цей дзвінкий прозорий матеріал таїть у собі небезпеку радіації через наявність у ньому свинцю, який не лише токсичний, а й може виявитися радіоактивним. Кришталевий посуд не виділяє радону, тому як експонат за склом не принесе шкоди. Але зберігати в ній харчові рідини та продукти небажано. Ще одним джерелом радіоактивності у вашій кухні може виявитися керамічний та глиняний посуд. Наприклад, покрита жовтою або вогненно-жовтогарячою урановою глазур'ю. Ще в минулому столітті американські виробники наштампували великі партії такого кухонного начиння з радіоактивними солями урану. Пізніше виробництво випромінювання посуду припинили, але вилучити екземпляри, що розійшлися по світу, вже було неможливо.

Слайд 4

РАДІОАКТИВНІ ПРЕДМЕТИ В НАШОМУ БУДИНКУ Старі прикраси. Якщо у вас є брошки або кулони, що дісталися у спадок, покриті яскравою глазур'ю, перевірте їх дозиметром. У них також може виявитися радіоактивний окис урану, через що фон поряд з такою річчю досягає 7 мкЗв/год, тобто в 35 разів вище за допустиме. Взагалі небезпека радіації таять у собі будь-які прикраси з каміння та кераміки, тому перевірити варто всі з них. Ще одним джерелом радіоактивності у вашій кухні може виявитися керамічний та глиняний посуд. Наприклад, покрита жовтою або вогненно-жовтогарячою урановою глазур'ю. Ще в минулому столітті американські виробники наштампували великі партії такого кухонного начиння з радіоактивними солями урану. Пізніше виробництво випромінювання посуду припинили, але вилучити екземпляри, що розійшлися по світу, вже було неможливо.

Слайд 5

РАДІОАКТИВНІ ПРЕДМЕТИ В НАШОМУ БУДИНКУ Іграшки і предмети, що світяться в темряві. У 40-50-ті роки у великому ході був спеціальний світлосклад постійної дії (СПД), яким покривали прикраси, стрілки компасів і годинників, елементи сувенірів та дитячих іграшок. Саме ця світломаса з радієм-226 у складі змусила сигналити дозиметр поряд із ялинковими прикрасами, про які згадувалося вище. Даних про небезпеку фарби, що світиться, СПД у ті часи не було, тому її застосовували без обмежень, наносячи на всілякі стрілки, циферблати, ручки перемикачів. Такі предмети створюють небезпеку радіації до цього дня.

Слайд 6

Радіація у нашому будинку. Внутрішнє облицювання. Перевірка дозиметром показує: у квартирі одними з найзабрудненіших радіацією місць часто виявляються ванні та санвузли. Концентрація радону в цих кімнатах найбільш висока через відсутність вікон та доступ свіжого повітря. Крім цього, в санвузлах іноді «фонять» облицьовані керамічною плиткою стіни та підлога. Трапляється, що дозиметр показує фон поряд з кахельною обробкою до 1,5 мкЗв/год і вище, що в 7 разів перевищує норму.Сировиною для виробництва плитки служить глина, і якщо її взяли із забруднених радіацією родовищ, такий оздоблювальний матеріал стає джерелом небезпеки для здоров'я людей. Гарантувати відсутність випромінювань не можуть навіть «правильні» документи. Тільки точний дозиметр радіації покаже, чи не випромінює радіацію керамічна плитка

Слайд 7

Радіоактивне зараження в Краматорську Наприкінці 1970-х у Каранському кар'єрі Донецької області, де видобували гравій та щебінь, було загублено джерело іонізуючого випромінювання типу «ІГІ-Ц-4» капсула з цезієм-137, що використовувалась у радіоізотопному рівні. Почалися пошуки, керівництво попередило своїх чисельних замовників про втрату. До закінчення пошуків постачання щебеню за вказівкою уряду СРСР було припинено. За тиждень пошуки офіційно закінчилися невдачею.1980 року в Краматорську було здано в експлуатацію панельний будинок № 7 на вулиці Гвардійців Кантемирівців (зараз будинок № 7 на вулиці Марії Приймаченко). Загублена ампула розміром 8 на 4 мм, яка випромінювала 0,200 рентгенів на годину, була вмурована в одну зі стін дитячої кімнати.1981 року померла 18-річна дівчина, що мешкала у цьому будинку, а через рік — її 16-річний брат, потім — їхня мати. У квартиру вселилася інша сім'я, у якої вскоре помер син-підліток. Усі загиблі померли від білокрів'я. Лікарі пояснювали діагнози поганою спадковістю. Батько загиблих домігся детального розслідування, яке виявило високий рівень радіоактивності в дитячій кімнаті, в суміжній квартирі за стіною та в квартирі поверхом вище.Мешканців відселили, після чого було визначено точне розташування джерела випромінювання. Вирізавши частину стіни, її доставили до Київського інституту ядерних досліджень, де ампулу було витягнуто. За заводським номером було встановлено власника ампули. Після вилучення ампули гамма-випромінювання в будинку № 7 зникло, рівень радіоактивності зрівнявся з фоновим.

Слайд 8

Що таке дозиметр, радіометр? Дозиметр - це пристрій для вимірювання дози або потужності дози іонізуючого випромінювання, отриманої приладом (і тим, хто їм користується) за деякий проміжок часу, наприклад, за період перебування на деякій території або за робочу зміну. Вимірювання вищезгаданих величин називається дозиметрією. Іноді "дозиметром" не зовсім точно називають радіометр - прилад для вимірювання активності радіонукліду в джерелі або зразку (в об'ємі рідини, газу, аерозолю, на забруднених поверхнях) або щільності потоку іонізуючих випромінювань для перевірки на радіоактивність підозрілих предметів і оцінки радіаційного стану в даному місці в даний момент. Вимірювання вищезгаданих величин називається радіометрією. Ренгенометр - різновид радіометра для вимірювання потужності гама-випромінювання.

Слайд 9

Як вимірювати? Як міряти β і γ випромінюванн Гамма промені вважаються найнебезпечнішими, але виявити їх простіше. Піднесіть прилад якомога ближче до предмету. Слідкуйте за тим, щоб на апарат не потрапила пил: сторонні дрібнодисперсні речовини вплинуть на результат. Він не буде коректним. Як міряти альфа-випромінювання Дозиметр-радіометр для вимірювання всіх трьох видів випромінювання – RADEX RD1008. Візьміть звичайний аркуш паперу, покрийте їм поверхню. У другому циклі виконайте виміри без паперу. Якщо параметри сильно відрізняються, значить джерело «фонить» альфа променями

Слайд 10

Дякую за увагу!!!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Астрономія