X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Місячне затемнення

Завантажити презентацію

Місячне затемнення

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Підготувала учениця 11-Б класу Мороз Марія Місячне затемнення

Слайд 2

Місячне затемнення Мі сячне зате мнення — астрономічне явище, яке відбувається, коли Земля перебуває між Сонцем іМісяцем і Місяць потрапляє в тінь чи напівтінь Землі.

Слайд 3

Класифікація Тінь — геометричне місце точок, в яких Сонце повністю закривається Землею (тобто, його зовсім не видно). Напівтінь — геометричне місце точок, в яких лише частина Сонця закрита, а іншу частину видно.

Слайд 4

Повне затемнення Відбувається, якщо Місяць потрапляє у тінь Землі повністю. Під час такого затемнення поверхня Місяця стає темно-червоною, але Місяць не зникає повністю. Темно-червоне забарвлення зумовлене слабким світлом, яке розсіюється крізь атмосферу Землі. Природа цього явища подібна до природи заграви, завдяки якій небо є червоним деякий час після заходу і до сходу Сонця. Для оцінки яскравості Місяця під час затемнення використовується шкала Данжона

Слайд 5

Шкала Данжона Оцінка Опис 0 Дужетемнезатемнення.Місяцьвсерединіповноїфазиємайженевидимим. 1 Темнезатемнення.КолірМісяцясірийабокоричневий.Деталіповерхніважкорозрізнити. 2 Затемененнятемно-червоногоабоіржавогокольору.Центральначастинатінідужетемна, аїїзовнішнійкрайвідноснояскравий. 3 Цегляно-червонезатемнення.Тіньзазвичаймаєяскравийабожовтийобідок. 4 Дужеяскравемідно-червонеабооранжевезатемнення.Тіньмаєсинюватий,дужеяскравийобідок.

Слайд 6

Часткове затемнення Настає, коли у тінь потрапляє лише частина Місяця. При такому типі затемнення, навіть в максимальній фазі, частина Місяця лишається в півтіні, і освітлюється прямими сонячними променями. Півтіньове затемнення Якщо Місяць заходить тільки до напівтіні Землі, затемнення називають півтіньовим. Такі затемнення малопомітні й їх фіксують лише за допомогою приладів. Півтіньові затемнення також бувають повними, якщо весь Місяць потрапляє в напівтінь Землі, і частковими, якщо лише частина його потрапляє туди.

Слайд 7

Тривалість і частота затемнень Тривалість повного затемнення Місяця може бути різною, найбільше — 1 година 40 хвилин. Натомість протягом року може відбутись не більше трьох затемнень Місяця, але може статися так, що не відбудеться й жодного (навіть часткового Однак у будь-якому визначеному місці на Землі затемнення Місяця спостерігаються частіше, ніж затемнення Сонця. Справа в тому, що затемнення Сонця можна спостерігати лише у вузькій смузі на поверхні планети (шириною до 300 км для повних затемнень). У певній місцевості повні сонячні затемнення спостерігаються приблизно раз на 300 років, а часткові — десь раз на 30 років. Натомість затемнення Місяця видно майже з усієї нічної півкулі Землі, де Місяць перебуває над горизонтом.

Слайд 8

Цікаві факти При тіньовому затемненні Земля стає між Сонцем і Місяцем, вона послаблює енергію супутника, перекриває їй потік сонячної енергії.  При Місячному затемненні можна спостерігати навколо Місяця помаранчевий ореол. Він утворюється при проходженні променів через атмосферу Землі до Місяця.  Тінь від Місяця під час затемнення рухається по поверхні Землі зі швидкістю до 2000 метрів в секунду. Повний цикл Місячних затемнень повторюється кожні вісімнадцять років, і якщо погодні умови хороші, то обов’язково можна спостерігати таке явище. Так як Місяць вважається символом душі людини, її підсвідомості, небесне явище може викликати психічну неврівноваженість і підвищену емоційність. Найбільша тривалість Місячного затемнення здатна скласти 108 хвилин. За один рік повне Місячне затемнення може статися не більше трьох разів.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Астрономія