Місячне затемнення
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Місячне затемнення відбувається, коли Земля перебуває між Сонцем і Місяцем і Місяць «входить» в тінь від Землі. Розташування небесних тіл під час затемнення. A — Сонце; B — Земля; C — Місяць; D — Напівтінь; E — Повна тінь
Для розуміння сутності затемнення повного і часткового Місяця слід розкрити поняття повної тіні та напівтіні. Повна тінь — геометричне місце точок, що знаходяться з сторони Землі протилежної Сонцю, в яких Сонце є повністю невидним. Напівтінь — геометричне місце точок, в яких тільки частина Сонця видна, a частина затьмарена Землею.
Якщо Місяць, обертаючись навколо Землі повністю проходить через повну тінь від Землі, сонячне проміння упродовж певного часу взагалі не потрапляють безпосередньо до його поверхні. Ціла поверхня Місяця в цьому разі стає темною і відбувається повне затемнення Місяця. Найближче повне затемнення Місяця, видне в Україні — 21 лютого 2008 року. Якщо тільки частина Місяця заходить в тінь від Землі, наступає затемнення часткове.
Час тривання повного затемнення Місяця може бути різним — максимально 1 година і 40 хвилин. Підраховано, що між 1207 роком до н. е. і 2162 роком нашої ери, тобто впродовж 3369 років, відбулося 8000 сонячних затемнень і 5200 затемнень Місяця. Таким чином 3 затемнення Сонця припадає 2 затемнення Місяця. Поширена думка, що затемнення Сонця спостерігається рідше, ніж затемнення Місяця. Але це не так.
Протягом року відбувається не менше двох затемнень Сонця, а за певних умов — чотири. Натомість протягом року може відбутись не більше трьох затемнень Місяця, але може випасти так, що не відбудеться й жодного (навіть часткового). Однак для даного місця спостереження затемнення Місяця спостерігається частіше, ніж затемнення Сонця. Причиною цього є той факт, що останнє спостерігається лише у смузі, шириною до 300 км для повних затемнень. Натомість затемнення Місяця видно повсюдно, де Місяць перебуває над горизонтом.
Схожі презентації
Категорії