X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Затемнення Сонця та Місяця

Завантажити презентацію

Затемнення Сонця та Місяця

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Презентація на тему: Затемнення Сонця та Місяця

Слайд 2

План роботи: Загальні відомості про затемнення та їх класифікація. Затемнення Місяця та його види. Сонячне затемнення. Класифікація. Роль цих явищ у розвитку культури і науки.

Слайд 3

Затемнення Зате мнення (також затьма рення) — астрономічна ситуація, коли одне небесне тіло затуляє світло від іншого небесного тіла. Можливі варіанти, коли небесне тіло закриває світило від спостерігача (Сонячне затемлення, затемнення у системах подвійних зір тощо) або спостерігається перебування одного небесного тіла в тіні іншого (Місячне затемнення, затемнення супутників планет), розташування світила щодо спостерігача в останньому випадку не має значення.

Слайд 4

Слайд 5

Класифікація затемнень Найбільш відомі місячні й сонячні затемнення. Крім них, відбуваються й затемнення інших тіл. Наприклад, планети можуть закривати зорі, коли потрапляють на шлях світла від них до Землі. Існує багато подвійних і кратних зір, що обертаються одна навколо одної. Роздільної здатності телескопів може бути недостатньо, щоб побачити зірки окремо, але затемнення однієї іншою спостерігаються як варіації блиску затемненних змінних зір.

Слайд 6

Затемнення Місяця Місячне затемнення відбувається, коли Земля перебуває між Сонцем і Місяцем і Місяць «входить» в тінь від Землі.

Слайд 7

Якщо Місяць повністю проходить через повну тінь від Землі, сонячне проміння упродовж певного часу взагалі не потрапляє безпосередньо до його поверхні. Ціла поверхня Місяця в цьому разі стає темною і відбувається повне затемнення Місяця.

Слайд 8

Якщо тільки частина Місяця заходить в тінь від Землі, наступає затемнення часткове.

Слайд 9

Якщо Місяць заходить тільки в напівтінь Землі, затемнення називають півтіньовим.

Слайд 10

Затемнення сонця Затемнення Сонця відбувається, коли Місяць знаходиться між Сонцем і Землею і тим самим затьмарює сонячне світло.

Слайд 11

Слайд 12

Види затемнень Сонця Часткове затемнення — відбувається тоді, коли спостерігач не знаходиться достатньо близько до лінії, що з'єднує Сонце i Місяць, щоб потрапити в повну тінь від Місяця, потрапляючи лише в напівтінь.

Слайд 13

Повне затемнення  — відбувається тоді, коли спостерігач знаходиться в тіні Місяця. В цьому випадку можна спостерігати сонячну корону.

Слайд 14

Кільцеподібне затемнення  — відбувається тоді, коли спостерігач знаходиться дуже близько до лінії, що з'єднує Сонце i Місяць.Кутові розміри Місяця є меншими за кутові розміри Сонця.

Слайд 15

Кільцеподібне-повне затемнення називається таке, яке в певних місцях Землі спостерігається як повне, a в інших як кільцеподібне. Тільки близько 5 % усіх затемнень є кільцеподібно-повними.

Слайд 16

Протягом року відбувається (в якомусь місці Земної кулі) щонайменше два затемнення Сонця, але не більше п'яти (при цьому не більше трьох — повні).  Згідно зі статистикою, в кожному конкретному місці повне затемнення Сонця спостерігається в середньому раз на 370 років. В той же час в окремих регіонах це явище може спостерігатися й частіше і навіть два роки поспіль.

Слайд 17

Роль затемнень у культурі У багатьох культурах затемнення вважали провісниками нещасть і катастроф. У міфології затемнення пов'язували із боротьбою вищих сил, одна з яких намагається порушити сталий порядок у світі («погасити» або «з'їсти» Сонце, «убити» або «залити кров'ю» Місяць), а інша — зберегти його. Повір'я одних народів вимагали повної тиші й бездіяльності під час затемнень, інших, навпаки, активних чаклунських дій для допомоги «світлим силам».

Слайд 18

Роль затемнень у науці Затемнення надали науці велику кількість цікавих матеріалів. У давнину спостереження цих явищ допомагало вивчати небесну механіку й розібратися з будовою Сонячної системи.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Астрономія