X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Відомості про сонячні та місячні затемнення

Завантажити презентацію

Відомості про сонячні та місячні затемнення

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Сонячні та місячні затемнення Виконала: Отношенко Анна,11-Б клас

Слайд 2

Сонячне затемнення Сонячне затемнення відбувається тоді, коли тінь від Місяця потрапляє на поверхню Землі. Воно спостерігається по-різному в різних точках земної поверхні. Диск Сонця буде повністю закритим тільки для спостерігача, який знаходиться всередині місячної тіні, середнє значення діаметра якої на поверхні Землі -100 км. У цій вузькій зоні буде спостерігатись повне сонячне затемнення.

Слайд 3

Повне сонячне затемнення

Слайд 4

Часткове сонячне затемненя На ділянках земної поверхні, куди падає півтінь від Місяця, всередині так званого конуса місячної півтіні, буде спостерігатись часткове сонячне затемнення.

Слайд 5

Слайд 6

Місячне затемнення Місячне затемнення відбувається тоді, коли Місяць потрапляє в конус тіні, відкинутої Землею. Оскільки під час затемнення Місяць насправді позбавляється сонячного світла, то місячне затемнення видно на всій нічній півкулі Землі і для всіх точок цієї півкулі починається і закінчується водночас

Слайд 7

Схематичне зображення місячного затемнення

Слайд 8

Слайд 9

Періодичність затемнень Кожного року обов'язково буває два сонячних затемнення; за доброго збігу обставин їх може відбутись навіть п'ять. Що стосується місячних затемнень, то, згідно з розрахунками, їх може бути на рік два чи три, а може і зовсім не бути. Отже, мінімальна кількість затемнень на рік - два (обидва сонячні), максимальна - сім (п'ять сонячних і два місячних, або чотири сонячних і три місячних).

Слайд 10

Повна фаза затемнення може тривати до 1 год 40 хв, а все місячне затемнення триває більше трьох годин. Очевидно, що місячні затемнення можуть відбуватись тільки під час повні. Багряно-червоний колір Місяця під час місячних затемнення здавався забобонним людям грізним передвістям усіляких можливих нещасть і бідувань. «Місяць обливається кров'ю,— говорили вони,— біда буде...»

Слайд 11

Послідовність затемнень Послідовність затемнень повторюється майже точно у тому ж порядку через деякий проміжок часу, що називається саросом (з єгипетської - «повторення»). Сарос, відомий задовго до початку нашої ери, складає 18 років і 10,3 чи 11,3 доби (залежно від того, скільки висо косних років було в періоді).

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Астрономія