X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Цікаві факти про затемнення

Завантажити презентацію

Цікаві факти про затемнення

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Цікаві факти про затемнення

Слайд 2

1. Найтриваліше затемнення в нашому столітті сталося 22 липня 2009 року, його спостерігали в Індії, Непалі, Бутані і Китаї. Тривалість цього затемнення склала 6 хвилин 29 секунд.

Слайд 3

2. Земля - єдине місце в Сонячній системі, де можна спостерігати повне сонячне затемнення.

Слайд 4

3. На інших планетах існують інші види затемнень, наприклад, на Юпітері буває потрійне затемнення, коли тіні від трьох супутників одночасно видно на його поверхні в телескоп.

Слайд 5

4. Китайський ієрогліф для позначення сонячного затемнення - Ши - означає \"поїдати\". У Древньому Китаї вважалося, що при затемненні сонячний собака їсть Сонце, тому усі жителі починали інтенсивно бити у барабани і видавати інші гучні звуки, щоб звірюка повернула світило назад на небо.

Слайд 6

5. У тому ж Китаї знайдені найдревніші згадки сонячного затемнення, які датуються як мінімум 1050 роком до нашої ери.

Слайд 7

6. Порівнявши дані з китайських стародавніх джерел і сучасні спостереження, астрономи шляхом складних розрахунків визначили, що за три тисячі років тривалість доби збільшилася на 0.047 секунд.

Слайд 8

7. Під час місячного затемнення навколо Місяця утворюється видимий червонуватий ореол через те, що сонячні промені по шляху до Місяця проходять через земну атмосферу.

Слайд 9

8. Краса і "точність" сонячного затемнення обумовлені чудовим збігом - діаметр Сонця в 400 разів більше діаметра Місяця, при цьому відстань до нього в 400 разів більше, ніж до Місяця

Слайд 10

9. У будь-якій точці Землі сонячне затемнення можна спостерігати в середньому один раз на 200-300 років

Слайд 11

10. Інерція Світового океану, крім уповільнення обертання Землі, приводить до віддалення Місяця від Землі. Підраховано, що через 600 мільйонів років Місяць віддалиться від Землі настільки, що її буде недостатньо для «закривання» Сонця, тому сонячні затемнення припиняться.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Астрономія