X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ТРАНСГЕННІ ОРГАНІЗМИ: факти та роздуми

Завантажити презентацію

ТРАНСГЕННІ ОРГАНІЗМИ: факти та роздуми

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ТРАНСГЕННІ ОРГАНІЗМИ: факти та роздуми Підготували учениці 11 класу Мезенцева Ольга та Мишаста Ольга.

Слайд 2

ТРАНСГЕННІ ОРГАНІЗМИ ЦЕ - Живий організм в геном якого штучно введений ген іншого організму. Ген вводиться в геном господаря у формі так званої «генетичної конструкції» - послідовності ДНК, ділянки що кодує білок, і регуляторні елементи (промотор, енхансер та ін.), а також в деяких випадках елементи, що забезпечують специфічне вбудовування в геном (наприклад, т. н. «липкі кінці»). Генетична конструкція може нести кілька генів, часто вона являє собою бактеріальну плазміду або її фрагмент.

Слайд 3

З тих пір, як в кінці 80-х років американська компанія "Монсанто" створила перші трансгенні продукти, не затихають СУПЕРЕЧКИ про допустимість їх масового виробництва, можливі негативні наслідки для здоров'я і довкілля.

Слайд 4

Гмо,що ж воно таке? Організм, генотип якого було змінено за допомогою методів генної інженерії. Генетичні зміни, як правило, здійснюються в наукових та сільськогосподарських цілях. ГМО використовують в біологічних та медичних дослідженнях, виробництві ліків, генній терапії та у сільському господарстві За допомогою ГМО вивчаються закономірності розвитку деяких захворювань, процеси старіння та регенерації

Слайд 5

СТВОРЕННЯ ГМО

Слайд 6

Продукти гмо: РОСЛИНИ

Слайд 7

тварини(гмо)

Слайд 8

Чи безпечна генетично-модифікована продукція для здоров'я людини? Встановлено, що можливими наслідками вживання людиною генетично модифікованих продуктів можуть бути: Алергічні прояви. Білки, що продукуються вбудованими генами, можуть викликати алергічні захворювання. Безпосередня токсична дія. Вплив на здоров'я людини можуть чинити нові, «незаплановані» білки, що з'являються в генетично-модифікованих рослинах. Це пояснюється тим, що в процесі створення ГМО неможливо передбачити, в яку саме ділянку геному вбудується новий ген.

Слайд 9

10 найцікавіших представників генетично модифікованих організмів.

Слайд 10

Риба що світиться! Ця рибка є першим генетично модифікованим організмом, який став доступний в якості домашньої тварини. Це звичайний смугастий даніо, в ДНК якого було додано декілька генетичної інформації біолюмінісцентної медузи. Спочатку створення таких риб планувалося з метою отримання з їх допомогою сигнальної системи забруднень, однак, з додаванням кольорів стало ясно, що риби цілком життєздатні для того, щоб "пропонувати себе" на ринку домашніх тварин. Вперше вони з'явилися в грудні 2003 року в США.

Слайд 11

ЯБЛУКО-ВИНОГРАД Цей фрукт відносно новий плід, який є генетичним гібридом яблука і винограду. Фрукт має розмірИ яблука, але текстурУ винограду, а на смак поєднує в собі обидва плоди. Спочатку створення цього плоду передбачало забезпечення країн третього світу більшої дозою вітаміну С. Більшість коштів на його розробку було виділено ЮНІСЕФ.

Слайд 12

Гіганський ізюм Є різновидом звичайних родзинок, які були генетично модифіковані і тепер виростає до величезних розмірів. Гігантський ізюм був розроблений національним інститутом генетики Японії у зв'язку з японською любов'ю до великих фруктів і у зв'язку з популярністю західних продуктів, таких як родзинки. Текстура і смак у фрукта такі ж, як і у генетичних батьків.

Слайд 13

Пробкове - гумове дерево корк Дерево корк вже давно відомо тим, що його використовують для виробництва пробок для вина, хоча деякі виробники воліють пластикові пробки. Винні ентузіасти, однак, не визнають ніяких інших пробок, окрім як з коркового дерева. Щоб заспокоїти людей і скоротити витрати виноробів, SABIC Innovative Plastics створили дерево, яке є середнім між каучуковим і пробковим деревом. Пробки, зроблені з такого дерева, виглядають як звичайні, вони навіть мають користі властивості, однак, їх пластичність і запах видають своє походження. Один з відомих виноробів зазначив, що нова пробка - це сама велика річ, яка трапилася з ігристим вином після винаходу бульбашок.

Слайд 14

Ящірка умбуку Це істота єдина у цьому списку, яка було створена не по якихось практичних міркуваннях, а тільки з тією метою, щоб довести, що вона може бути зробленою. Генним інженерам в Зімбабве вдалося розблокувати сплячі "літаючі" нитки ДНК ящірки Умбуку, дуже маленької і рідкісної мешканки Африки. Вважається, що ящірки є нащадком птеродактилів, які втратили навички польоту кілька мільйонів років тому. На сьогоднішній день було створено лише 6 примірників таких ящірок, їх не запускають у дику природу, оскільки існує ризик перехресного розмноження.

Слайд 15

Паперове дерево Паперове дерево було спеціально розроблено з тією метою, щоб знизити виробничі витрати в паперово - обробній промисловості. Нещодавно зрісший інтерес до перероблених паперових продуктів призвів до того, що швейцарська компанія створила дерево, листя на якому має квадратну форму і після висихання може використовуватися в якості паперу для письма. На зображенні ви можете бачити співробітника компанії у стовбура одного з дерев, що виростив холдинг.

Слайд 16

доліон Це, ймовірно, є чудовим прикладом того, як далеко наука в змозі піти, володіючи знаннями в області генної інженерії і знаючи про методи перехресного запліднення. Доліон - це щось середнє між левом і собакою. Для того, щоб створити цю істоту (тільки 3 доліона існують на сьогоднішній день, на фото - Рекс, найперший доліон), окремі нитки ДНК від кожної істоти повинні переплестися і їх потрібно вставити назад в яйцеклітину матері. Доліон схожий на лигера (суміш лева і тигра) з тією лише відмінністю, що лигер може бути створений без попередньої маніпуляції з ДНК тварин.

Слайд 17

Маленькі ялинки Маленькі ялинки - це мініатюрні дерева, які досягають у висоту всього до двох см. Спочатку дерево було створено з метою забезпечення джерела аромату ялинки, який повинен був використовуватися в парфюмерній промисловості, однак, дуже швидко усвідомили корисність цих дерев і в інших областях. Ця крихітна ялина в даний час дуже популярна в якості їстівної рослини в Папуа у Новой Гвінеї. У дерев дуже тонкий аромат, який посилюється за допомогою кокосового молока. Їх їдять, як правило, як десерт.

Слайд 18

Павук-папоротник Павук - папоротник - це унікальне створіння, оскільки він є єдиним , який поєднує в собі рослину і тварину. Поки він - це єдина тварина, яку вдалося вдало схрестити з рослиною. Даний павук - це щось середнє між італійським вовчим павуком і понговою папороттю. Метою цього дивного схрещення було вивчення ступеня виживання павуків з "вбудованим" камуфляжем. Результати дослідження ще не були опубліковані.

Слайд 19

лемурат Із зростанням багатства Китаю, багато китайських жінок шукають екзотичних тварин, щоб похвалитися своїми грошима. Це призвело до того, що низка китайських медичних і науково- дослідницьких компаній почали конкурувати між собою за це нове джерело доходу, схрещуючи між собою різних тварин. Найбільш успішним (у фінансовому плані) досі є лемурат. Це, як випливає з назви, суміш лемура і кішки. У тварини зберігається м'яке хутро кішки і її забарвлення, проте смугастий хвіст і жовті очі видають у ньому лемура. Створення трохи зліше, ніж звичайна кішка, але не є небезпечним, ніж собаки чихуахуа.

Слайд 20

Дякуємо за увагу

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія