Цікаві факти
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Одне з історичних збігів: якщо Ньютон народився в рік смерті Галілея, ніби переймаючи у нього наукову естафету, то Ейнштейн народився в рік смерті Максвелла. Великий вчений Альберт Ейнштейн не казав ні слова до трьох років. Єдина по-справжньому цінна річ — це інтуїція!
Коли Ейнштейна запитували, де знаходиться його лабораторія, він, посміхаючись, показував авторучку. Тільки ті, хто здійснює абсурдні спроби, здатні досягнути неможливого.
Інше питання, що йому часто задавали: як це йому вдалося створити теорію відносності? Напівжартома він відповідав: Чому саме я створив теорію відносності? Коли я задаю собі таке питання, мені здається, що причина в наступному. Нормальна доросла людина взагалі не замислюється над проблемою простору і часу. На її думку, вона вже думала про цю проблему в дитинстві. Я ж розвивався інтелектуально так повільно, що простір і час займали мої думки, коли я став вже дорослим. Природно, я міг глибше проникати в проблему, ніж дитина з нормальними нахилами.
Якось в Німеччині Ейнштейн взяв участь у благодійному концерті. Місцевий журналіст, захоплений його виконанням, запитав сусідку: «Хто це грає?» І отримав відповідь: «Як, ви не знали? Це ж сам Ейнштейн!». «Ах, так, звичайно!» На наступний день в газеті з’явилася замітка про виступ великого музиканта, незрівнянного віртуоза-скрипаля, Альберта Ейнштейна. «Великий музикант» був у захваті, вирізав замітку і з гордістю показував знайомим: «Ви думаєте, я вчений? Я знаменитий скрипаль, ось хто я насправді!»
У 1932 році американська «Жіноча патріотична корпорація» зажадала не пускати Ейнштейна до США, оскільки він відомий порушник спокою та комуніст. Візу все-таки видали, а засмучений Ейнштейн написав у газеті: «Ніколи ще я не отримував від прекрасної половини такої енергійної відмови, а якщо й отримував, то не від стількох одразу» Якщо ви хочете вести щасливе життя, ви повинні бути прив’язані до мети, а не до людей або речей.
Хоча Ейнштейн протягом багатьох років підтримував ідею вегетаріанства, суворої вегетаріанської дієти він почав притримуватись лише в 1954 році, приблизно за рік до своєї смерті. Прагни не до того, щоб досягнути успіху, а до того, щоб твоє життя мало сенс.
Задача Ейнштейна - відома логічна задача, авторство якої приписують геніальному німецькому фізику Альберту Ейнштейну. Вперше дана задача була видана в журналі «Life International» 17 грудня 1952 року. Через декілька місяців, 25 березня 1953 року був виданий журнал із розв'язком даної задачі та іменами кількохсот людей, які правильно її розв'язали. Існує думка, що Ейнштейн за допомогою даної задачі вибирав собі асистента - в кого є логічне мислення. Також існує думка, що Ейнштейн вважав, що дану задачу без підручних засобів здатні розв'язати лише 2% людей.
Схожі презентації
Категорії