X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Деякі цікаві факти про тварин

Завантажити презентацію

Деякі цікаві факти про тварин

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Деякі цікаві факти про тварин Я і Україна. Природознавство 3 клас Підготувала вчитель початкових класів Кам’янської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 Чигирик Тетяна Миколаївна

Слайд 2

ПТАШИНІ ІНСТРУМЕНТИ Дятлів деревний в’юрок видовбує дірки в стовбурах і виганяє зсередини комах гілочками або голками кактусів. Повзик трісочкою підважує лусочки кори, полюючи на комах, які під ними ховаються.

Слайд 3

Деякі пернаті спритно використовують “знаряддя праці” і навіть можуть самі їх виготовляти Стерв’ятник, щоб поласувати страусиним яйцем, розбиває товсту шкаралупу кругляком. Ворона кидає на бруківку горіхи і чекає, коли автомобіль зіграє роль лускунчика.

Слайд 4

НАЙПИЛЬНІШІ У ясну погоду беркут бачить дичину більш ніж за 3 км і може спікірувати на здобич із швидкістю майже 200 км/ год. Сокіл сапсан стрілою кидається на здобич з відстані понад 8 км.

Слайд 5

Найкращий зір мають хижі птахи, яким доводиться здалеку вистежувати здобич Грифи можуть злітати вище 5 км, а труп тварини помічають на відстані 3 км.

Слайд 6

Мурашки живуть колоніями. При зустрічі мурашки дотикаються антенами (“вусиками”), обмінюючись пахучими сигналами. Крихітна крапелька на кінці жала має запах, що сигналізує родичам: “Небезпека!”

Слайд 7

НАЙДОСКОНАЛІШИЙ КАМУФЛЯЖ Цього наличника називають листовидкою. І недаремно! Завмерши на гілці цей метелик нагадує шматок кори.

Слайд 8

ЩОБ УБЕЗПЕЧИТИ СЕБЕ ВІД ХИЖАКІВ, БАГАТО КОМАХ НАМАГАЄТЬСЯ ЗЛИТИСЯ З ФОНОМ НЕ ТІЛЬКИ ЗАБАРВЛЕННЯМ, А Й ФОРМОЮ ТІЛА Очевидно, цей коник живе серед зеленого листя. А цей відтворює навіть плями плісені на листі.

Слайд 9

КОМАХИ – СПРАВЖНІ ЧЕМПІОНИ З ОБМАНУ ЗОРУ: ЗОВНІШНІМ ВИГЛЯДОМ МОЖУТЬ У ДЕТАЛЯХ ВІДТВОРИТИ БУДЬ-ЯКУ ЧАСТИНУ РОСЛИНИ, НА ЯКІЙ ЖИВУТЬ БОГОМОЛ

Слайд 10

ПАВУКОПОДІБНІ Павуки-краби (або бокоходи) здатні набирати забарвлення квіток, на яких живуть. Тому їх не помічають ні птахи, ні комахи-жертви, що прилітають за пилком і нектаром.

Слайд 11

ЕФЕКТИВНИЙ ЗАХИСТ Більшість ящірок – дрібні тварини, змушені ховатися і захищатися від безлічі хижаків. Багато ящірок самі відкидають схоплений ворогом хвіст. Згодом він знову відростає. Рогата ящірка відлякує хижаків, бризкаючи в них цівками крові з куточків очей.

Слайд 12

БІЛЬШІСТЬ ЯЩІРОК – ДРІБНІ ТВАРИНИ, ЗМУШЕНІ ХОВАТИСЯ І ЗАХИЩАТИСЯ ВІД БЕЗЛІЧІ ХИЖАКІВ Малий поясохвіст згортається клубком, виставляючи колючі лусочки. Плащоносна ящірка лякає ворога, розгортаючи яскраву пелерину на шиї.

Слайд 13

НЕЗВИЧАЙНА ОБОРОНА Голки дикобраза завдовжки до 50 см. Легко відриваються і залишаються в тілі ворога, як стріли. Скунс задирає хвіст і оббризкує ворога струменем дуже ядучої рідини з анальних залоз.

Слайд 14

Щоб укритися від ворогів, деякі птахи змінюють забарвлення залежно від сезону. Улітку біла куріпка пістряво-бура під колір трави, по якій бродить. До зими вона скидає темне пір'я і замінює його білим, стаючи практично непомітною на снігу.

Слайд 15

ПТАШИНЕ МАСКУВАННЯ Бугай завмирає серед очерету, витягнувши шию і піднявши дзьоб. Чудове маскування! Велетенський білоніг зі своїм пташеням сидить нерухомо на гілці, зливаючись з нерівною корою.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Я і Україна