Топ 10 найцікавіших новин про екологічне будівництвоПідготував: Балабуха Д.
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Що зробили? Ми, разом із своїми друзями, батьками та декількома вчителями склали рейтинг найцікавіших новин про екологічне будівництво. Користуючись сайтом http://www.eco-live.com.ua/about про природу, екологію, будівництво, ми визначили топ 10 новин, які , як нам здається, є цікавими і корисними. У десятку "найкращих" потрапили не досить знайомі технології будівництва екологічно чистого житла.. До вашої уваги пропонуємо цю інформацію!
І, так – 10 місце Невелике мусульманське співтовариство в північній Німеччині, у місті Нордерштедт стає піонером у використанні альтернатив них джерел енергії. Воно планує побудува- ти мечеть з вітряними турбінами в мінаретах. Проект вартістю в 2,5 мільйонів євро зробить мечеть в Нордерштедті неподалік від Гамбурга однією з перших, де мінарет - місце, звідки муедзин скликає віруючих на молитву - перетвориться на джерело енергії, яке заправляється вітром. Що ж, побажаємо мусульманській громаді Нордерштедта знайти джерела фінансування і перетворити сміливу задумку на реальність.
9 місце в рейтингу Нещодавно австрійська компанія Activ Solar закінчила будівництво сонячної електростанції «Omao Solar» потужністю 20 МВт в Сакському районі АР Крим, неподалік від села Джерельне. Як повідомляють представники компанії, зараз йде процес введення в експлуатацію новоспеченої електростанції. Activ Solar - це транснаціональна корпорація зі штаб-квартирою у Відні (Австрія), що спеціалізується на виробництві та впровадженні технологій сонячної енергетики. Основними напрямками в діяльності корпорації є виробництво кремнієвих панелей і створення великомасштабних фотоелектричних сонячних систем. Запорізький «Завод напівпровідників» є дочірнім підприємством компанії, що займається виробництвом полікремнію ще з 1964 року. Так що «Omao Solar» - це не перший епізод співробітництва Activ Solar з українською економікою. Нарешті, і у нас тепер є!!!
8 місце Panasonic у співпраці з 8 іншими компаніями збирається до 2014 року побудувати в Фуджісаві «розумне місто» на 1000 будинків. Учасники проекту будуть відповідати за окремі його етапи - від розробки концепції поселення майбутнього до надання послуг розподілу енергії. Після катастрофи на атомній електростанції Фукусіма Японія стурбована створенням надійної та безпечної інфраструктури з виробництва енергії. У місті, задуманому Panasonic, основна її частина буде вироблятись сонячними батареями. Крім того, будинки і різні структури майбутнього міста повинна буде живити енергія вітру, води і тепла. А основними його транспортними засобами передбачається зробити електромобілі і велосипеди. Клас!!!
7 місце отримує: В ОАЕ - будинок з екологічним екзоскелетом. Візуально дуже приваблива біла башта, будівництво якої практично підійшло до кінця в Дубаї, може похвалитись вдалим поєднанням естетики з функціональністю. Її оригінальні стіни покликані скоротити витрати енергії на кондиціювання. 22-поверхова будівля O-14 створена за проектом американської компанії RUR Architecture. У ньому увагу привертають бетонні ґратчасті фасади, всіяні більш ніж тисячею різнокаліберних круглих вирізів. Ці дивовижні стіни є екзоскелетом, який утримує внутрішнє засклене ядро. ОГО!!!
На 6 місці… Тепло з паризького метро допоможе обігріти 17-квартирний житловий будинок у центрі французької столиці. Громадська будівля, розташована на знаменитій вулиці Бобур поблизу Музею Помпіду, перебудовується по останній екологічній моді. Експеримент задуманий агентством Paris Habitat, яке є найбільшим власником соціального житла в столиці Франції. Сам будинок розташований прямо над станцією метро "Рамбюто". Калорії, які випромінюють пасажири (приблизно 100 Вт на одного парижанина), а також тепло, вироблене поїздами, дозволять цілий рік підтримувати в коридорах будівлі постійну температуру на рівні 14-20˚C. Повітря буде просто викачуватись з метро і подаватися в труби як доповнення до системи централізовано-го опалення. ДА…
5 місце посів… Близько двох років назад в мережі інтернет було публіковано концепт будинку з нульовим енергоспоживанням «zeroHouse». Цей концепт був настільки цікавим, що на його подальше о працювання архітекторам з «Specht Harpman» вдалося швидко знайти інвестиції. І тепер будинок має всі необхідні документи для будівництва. Орієнтовна вартість нульового будинку буде в межах 300 - 350 тисяч доларів. Обчислювати в артість за квадратний метр такого житла не має сенсу, оскільки будинок може бути ефективним тільки в його первинному плануванні. Конструкція нульового дому «zeroHouse» дозволяє отримувати стільки ж енергії, скільки він використовує. Для цього використовуються наступні елементи: сонячні батареї на даху будинку; стік для дощової води; енергозберігаючі матеріали; спеціальна система вентилювання повітря; спеціальне розташування вікон відносно сторін світу. Також цікава й сама архітектура будинку - проект представляє собою конструкцію з «модулів», які знаходяться один над іншим. Таке розташування поверхів досить оригінальне, і нагадує дитячий будівельний конструктор. Ось така історія проекту нульового будинку, який пройшов шлях від гарного концепту до готових будівельних креслень.Ойй…
4 місце В Китаї в листопаді 2010 року розпочнеться будівництво Wuhan Energy Flower – нової будівлі дослідного центру університету Уханя (Wuhan University). Як випливає з назви, це буде вежа, що нагадує квітку білокрильника. Але окрім цікавої зовнішності, ця споруда буде ще й однією з найбільш енергоефективних у світі. Зведуть її голландські компанії Grontmij і Soeters Van Eldonk Architecten. . Базу 140-метрової споруди складуть корпуси-пелюстки з дахами, вкритими живими газонами. Основна ж вежа - це чашечка квітки, що розширюється догори, розтруб якої заповнений сонячними батареями. З центру башти, немов маточка, підніметься колона з вертикальними вітровими турбінами. Внутрішній високий атріум у вежі допоможе "витяжці" нагрітого повітря, знижуючи витрати на кондиціювання. Крім того, величезна чаша квітки буде збирати дощову воду і затіняти більшу частину споруди, знову ж таки зменшуючи температуру в приміщеннях спекотними літніми днями. Клас!!!
3 місце посіло…Еко-місто в Латвії Латвійський мільйонер реалізував в околицях м. Цесіс фантастичний проект. Викупивши 3000 га лісу в горбистій місцевості, він побудував "Місто сонця", де діють особливі правила і люди ведуть зовсім інший розпорядок життя. Триповерхові будинки з екологічно чистих матеріалів побудовані таким чином, з урахуванням рельєфу місцевості, що з вікон кожного окремого будинку не видно інші будинки. Біля кожного з 300 будинків є невелике озеро та ліс, які входять у вартість ділянки (від 0,4 до 1,3 га кожен). Всі будинки оснащені центральною каналізацією (прокладеною спецтехнікою під корінням сосен і ялин), високошвидкісним інтернетом, електроенергією. У кожному будинку є геотермальний тепловий насос зі свердловиною 90-100 м, що перетворює енергію землі в тепло. Цієї теплоенергії достатньо для обігріву будинку та підігріву гарячої води на цілий рік, і лише в люті зимові дні потрібно розпалити камін, який також є в кожному будинку. Вивіз сміття та інші міські зручності також є. У лісовому місті немає жодного паркану (заборонено), а також заборонено утримувати на ланцюгу собак - тільки в будинку. Козулі та інша живність вільно бродять по "місту", а гавкоту собак просто не буває. З 300 ділянок поки продано 150. Наприклад, ділянка Тілбітес з триповерховим будинком з усіма зручностями, озером і лісом площею 0,44 га коштує 94000 євро. Нам туди б!!!
2 місце в новин-параді отримало... Незвичайне поселення зведуть в найближчі 5 - 10 років на околицях Абу-Дабі, столиці ОАЕ, поряд з міжнародним аеропортом. Місто Масдар (так назвали цей проект) розміститься на пісках безлюдної пустелі. Планується, що тут будуть жити близько 50 тисяч людей, з'явиться університет та до тисячі бізнес-підприємств. Архітектори з бюро Foster планують зробити місто екологічним: воно буде отримувати енергію від сонця. Так наприклад, у ньому встановлять круговий масив великих дзеркал, які сфокусують світло в невеликій, площею всього 1 кв. м точці, розташованій на вежі – звідти енергія надходитиме на генератор, який живить транспорт (в місті будуть дозволені тільки електромобілі). Інша, 45-метрова вежа, стане великим вітряком, який буде на кшталт вентилятора обдувати місто. Від пустельних вітрів захистять стіни, а на вузьких вуличках з'являться екрани, які криють пішоходів від сонця. До речі, сонячна електростанція Масдара вже готова – на сьогодні це найбільший проект такого роду на Близькому Сході. Вартість «оазису» - від 15 до 30 мільярдів доларів. ОЙ!
І, нарешті – 1 місце … «Екологічний будинок» (ecohouse), що повністю забезпечується електроенергію за рахунок внутрішніх джерел, розроблений групою вчених з японського університету Тохоку. Нічим зовні не відрізняючись від звичайних двоповерхових будинків, екодім оснащений великою кількістю маленьких електростанцій. Батьком проекту став керівник групи професор університету Кадзуюкі Тодзі (Kazuyuki Toji), який звернув увагу на джерела енергії, що оточують людину в повсякденному житті. «Вітер з вікна, струмені дощу, що течуть по водостоку, відкривання і закривання дверей, вода, що тече з крану, — все це джерела енергії, які ми зазвичай не помічаємо», — вважає професор. Невелика енергія, що виділяється в побуті, збирається на електроакумулятори, а з них надходить на електропобутові прилади. «Ми розрахували, що за допомогою таких акумуляторів можна повністю забезпечити необхідну для життя електроенергію», — пояснює професор Тодзі. Ось так!!! Будівництво експериментального екодому на території університету закінчиться до літа цього року. Впровадження таких будинків повинно буде скоротити виділення СО2 на 10%, вважають вчені.
p.s. Дякуємо за увагу! Проблеми зміни клімату на Землі і прогнозований дефіцит органічних видів палива стимулює розвиток альтернативних джерел електроенергії, в першу чергу таких, як вітрогенератори, сонячні фотоелектричні системи, генератори які працюють на біопаливі, приливні і хвильові генератори, генератори, що використовують тепло надр планети і т.д. Новий розвиток отримають і гідроакумулюючі станції, які дозволяють більш ефективно використовувати вже вироблену електроенергію. Очікується, що в майбутньому кількість таких джерел буде неухильно зростати і підключатися до загальної електричної мережі вони будуть у різних її точках. Поживемо, побачимо!!!
Схожі презентації
Категорії