X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Подорожуємо картою України. Найбільші міста України.

Завантажити презентацію

Подорожуємо картою України. Найбільші міста України.

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Подорожуємо картою України. Найбільші міста України.

Слайд 2

Київ Населення - 2814,3 тис Площа - 835.58 км² Герб Прапор

Слайд 3

Софіївський собор Собор Святої Софії міститься в центрі Києва. Це основна культова споруда Київської русі періоду правління Ярослава Мудрого (1019-1054 рр), саме під його стінами збиралося Київське вече. Софіївський собор став першою українською пам’яткою історії та архітектури, що була внесена у список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Слайд 4

Києво-Печерська Лавра Києво-Печерська Свято-Успенська Лавра міститься на правому березі Дніпра, на високих дніпровських пагорбах. Перші ченці, які заселили нинішню Лавру, селилися в печерах – звідти й пішла назва монастиря.

Слайд 5

Хрещатик Хрещатик – головна вулиця Києва, розташована неподалік від місцевості, де колись князь Володимир Великий хрестив свою родину. Мабуть, саме так виникла назва вулиці, але згідно іншої версії, назва походить від Хрещатого Яру (місцини, що перехрещена ярами). Довжина Хрещатика лише 1,2 км, а от вшир ця вулиця сягає на деяких ділянках 100 метрів.

Слайд 6

Золоті ворота Золоті ворота в Києві – пам’ятка будівництва 12 сторіччя, одна з небагатьох, які збереглися до нашого часу. Колись ця споруда вражала своєю величчю та неприступністю: поверх великої бойової башти була розташована церква Благовіщення – це було досить символічно як для християнського міста, тому що ці ворота були на той час головним в’їздом .

Слайд 7

Харків Населення - 1 441 400 Площа – 306 км² Герб Прапор

Слайд 8

Покровський собор В 1689 році був зведений Покровський собор. На щастя він зберігся до наших днів і являється найстарішою спорудою Харкова.

Слайд 9

Монумент Т.Шевченко В 1936 році в місті був відкритий монумент Т.Шевченка. Цікавий він тим, що за задумом автора крім основної постаті Кобзаря по периметру розміщені фігури його літературних героїв.

Слайд 10

Легендарний танк Т-34 Харків - батьківщина легендарного танку Т-34 . Тут розміщується безліч військових частин та військових навчальних закладів.

Слайд 11

Одеса Населення – 1 008 200 Площа - 236,9 км2 Герб Прапор

Слайд 12

Потьомкінські сходи Всесвітньо визначна пам'ятка Приморського бульвару. Вона будувалася з 1837 по 1841 рік за проектом архітектора Ф. До.Боффо. Ступені були споруджені із зелено-сірого пісковика, доставленого до Одеси з Трієста. У 1933 році сходи були реконструйовані.

Слайд 13

Ринок «Привоз» Відома на весь світ визначна пам'ятка і центр торгівлі. Щорічно його відвідує більше ста тисяч чоловік. Говорять, тут можна купити все, що є в природі, і ще трохи. Відкритий щодня, окрім понеділка.

Слайд 14

Одеський порт Найбільший порт Чорноморсько-Азовського басейну, За більш ніж 200-річну історію Одеса стала не тільки великим портом, але і прекрасним курортом на Чорному морі.

Слайд 15

Дніпропетровськ Населення –1 002 320 Площа - 405 км² Герб Прапор

Слайд 16

Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара Перша спроба заснування університету в Катеринославі (теперішній Дніпропетровськ) була зроблена ще наприкінці XVIII століття. Але практично ця ідея була реалізована лише в 1918 році завдяки наполегливим зусиллям місцевої інтелігенції й підтримці видатних українських вчених.

Слайд 17

Спасо-Преображенський собор Побудовано за схваленим ще в 1806 р. проектом архітектора А. Захарова. Після смерті зодчого його проект скорегував архітектор Ф. Сапковський.

Слайд 18

Діловий центр міста Дніпропетровськ (до 1926 р. - Катеринослав) – провідний промисловий, науковий і культурний центр України. Місто сформувалося, насамперед, як центр базових галузей важкої промисловості - гірничодобувної, металургійної, хімічної.

Слайд 19

Донецьк Населення - 962 024 Площа - 570,7 км2 Герб Прапор

Слайд 20

Парк кованих фігур Парк визнаний унікальним в Європі. З'явився завдяки щорічному міжнародному фестивалю ковальського мистецтва, який проходить у цьому парку. Тут є алея кованих арок, лавки закоханих, алея знаків зодіаку, алея казкових персонажів.

Слайд 21

Цар-гармата Розташована в Донецьку, - точна копія московського оригіналу, створеного з бронзи в 15 столітті. Відлита гармата іжевськими майстрами в подарунок Донецьку, і є запорукою дружби між містами.

Слайд 22

М'яч-фонтан Знаходиться навпроти стадіону "Донбас-арена". Претендує бути занесеним в книгу рекордів Гіннеса. Виготовлений німецькими майстрами з граніту. М'яч з логотипом Донбасівського футбольного клубу "Шахтар" важить 30 тонн і обертається під тиском води.

Слайд 23

Запоріжжя Населення — 773 000 Площа - 240 км2 Герб Прапор

Слайд 24

Велике Запоріжжя Архітектурний комплекс, що виріс на берегах Дніпра в 30-х рр. ХХ ст. У 1920 р. було вирішено будувати в Запоріжжі Дніпрогес з комплексом підприємств чорної та кольорової металургії. За 1930 - 1931 рр. кількість населення з 92 тис. осіб збільшилася до 200 тис.

Слайд 25

Національний заповідник "Хортиця" Науково-дослідна та освітня установа, яка здійснює охорону пам’яток історії, культури та природних об’єктів, збирає, вивчає, зберігає та популяризує пам’ятки, пов'язані з історією запорозького козацтва.

Слайд 26

Запорізький обласний краєзнавчий музей Заснований у 1921 р. Першим його директором став Я.П. Новицький. Після смерті свого засновника музей поступово занепав, переїжджаючи з місця на місце. В 1930 р. виник музей історії Дніпробуду, що в 1939 р. отримав статус обласного краєзнавчого. Під час війни музейні експонати сильно постраждали. З довоєнної колекції збереглися лише дві гармати XVIII ст.

Слайд 27

Львів Населення - 760 026 Площа - 182,01 км² Герб Прапор

Слайд 28

Пам'ятник Данилу Галицькому Пам'ятник засновнику міста Львова, синові князя Романа Мстиславовича, відомому політичному діячеві і полководцю князю Данилу Романовичу Галицькому, з часом проголошеного першим королем галицько-волинських земель — розташований в самому центрі міста на старовинній площі Галицькій.

Слайд 29

Шевченківський Гай Справжні українські вишиванки, давні дерев’яні церкви, унікальні архітектурні пам’ятки, наочна історія нашого українського села вабить сюди львів’ян та гостей міста.

Слайд 30

Проспект Свободи Проспект Свободи – одна із найпрестижніших та найкрасивіших вулиць Львова, центр культурного та ділового життя міста. Сьогодні Проспект Свободи асоціюється з Хрещатиком у Києві.Все що відбувається у Львові, відбувається на головному проспекті Львова – проспекті Свободи!

Слайд 31

Кривий Ріг Населення - 664 499 Площа - 410 км2 Герб Прапор

Слайд 32

Кривий Ріг Кривий Ріг є одним з найдовших міст світу, і найдовшим містом Європи - його довжина з півночі на південь становить 126 км, а ширина - від 20 км до 46 км.

Слайд 33

«Кривий мис» Вважається, що назва міста означає "Кривий мис" завдяки звивистому руслу річки Саксагань в місці її впадіння в річку Інгулець.

Слайд 34

Залізорудний кар'єр Визначною пам'яткою Кривого Рогу є залізорудний кар'єр Південного гірничо-збагачувального комбінату, один з найбільших в світі, довжина якого складає понад 3 км, ширина - 2,5 км, а глибина досягає 400 м. Подивитися на це рукотворне диво приїжджають туристи з усіх куточків світу.

Слайд 35

Миколаїв Населення – 498 518 Площа - 260 км² Герб Прапор

Слайд 36

Дитяче місто "Казка" Великий павільйон з півнем та амфітеатром для концертів та інших заходів, парусник «Буян», справжній паровоз, два маяки, кам’яна та дерев’яна фортеці, карусель з вченим котом та русалкою із казок А.С. Пушкіна.

Слайд 37

Музей суднобудування та флоту Особливий інтерес визивають експонати з історії флоту запорізьких козаків, їх героїчна боротьба за вихід в Чорне море та закріплення на його берегах. Перлиною музею є діорама «Будівництво кораблів на Миколаївському адміралтействі в першій чверті ХІХ ст.»

Слайд 38

Миколаївський "Яхт-клуб" На території яхт-клубу знаходиться так званий «Турецький фонтан» - приземлена споруда з чудним вирізом-короною. Дві дати висічені на його стінці: 1792 – рік обладнання джерела, 1926 – рік реставрації архітектурної споруди.

Слайд 39

Маріуполь Населення – 486 856 Площа - 243.9 км² Герб Прапор

Слайд 40

Свято-Микольський собор У храмі перебувають дві великих святині — копія чудотворної ікони Божої Матері «Маріупольської»; і мощі святителя Ігнатія Маріупольського. Щопонеділка (крім свят) у храмі відбувається водосвятний молебень перед іконою Пресвятої Богородиці «Всецариця», що допомагає при онкологічних захворюваннях.

Слайд 41

Бронекатер Встановлений 10 вересня 1974 року. У нижній частині постаменту — меморіальна дошка з написом: «Морякам — десантникам присвячується. На честь 30-річчя визволення України від німецько-фашистських загарбників».

Слайд 42

Водонапірна вежа Пам’ятка архітектури місцевого значення. Побудована в 1908-1910 рр. Архітектор В.А.Нільсен змінив проект Ростовської проектної організації: доповнив її оглядовою вежею.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Я і Україна