X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Комахи з повним перетворенням

Завантажити презентацію

Комахи з повним перетворенням

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Мультимедійна презентація проекту “Комахи з повним перетворенням” Мета: з’ясувати особливості комах з повним перетворенням.

Слайд 2

Проект № 1 Ряд Жуки, або Твердокрилі Налічує найбільшу кількість видів комах – понад 300 тисяч, із них в Україні – 15 тисяч; Поширені як на суходолі так і в прісних водоймах; Мають пару твердих надкрил та пару - перетинчастих; Гризучий ротовий апарат; Серед них є хижаки та рослиноїдні.

Слайд 3

Розвиток жуків на прикладі сонечка

Слайд 4

Різноманітність жуків Жрущ Жрущ

Слайд 5

Сторінка - цікавинка Легенда про соннечко За стародавніх, віддалених часів, кажуть, жили велетні, що звалися королями. Тоді Господь створив невелику людину, звичайно, таку як ми. Виїхав цей невеличкий чоловік з погоничами у поле й почав орати чотирма парами волів. Прийшов великий чоловік (король) , забрав людей і волів у кишеню, пішов до Бога й питає: "Що це, Господи, за корівки такі? – " Не займай їх, - сказав Господь. - Це люди такі будуть, а вам зараз смерть настане". Воли перетворились на корівок, жуків-сонечок, а люди пов’язують з ними різні повір’я. ♦ Розчавити сонечко вважається великим гріхом. ♦ У чехів вважається доброю прикметою знайти сонечко. ♦ У Сербії у цих комах дівчата питають про своє заміжжя .

Слайд 6

Жуки - світлячки У Європі є шість видів жуків, які світяться. У тропічних країнах їх значно більше. Ілюмінація, яку влаштовують інколи ці жуки, - дуже ефектне видовище. Окремі види світляків випромінюють світло порівняно великої сили. Деякі з них світяться настільки яскраво, що на темному обрії здалеко не відразу визначиш, що перед тобою: зірка чи світляк. Світіння у цих тварин є засобом знаходження і приваблювання особин протилежної статі: самці таким чином знаходять самок або, навпаки, приваблюють самок до себе. Отже, світіння тварин – одне з пристосувань, якими так багата жива природа, одне із знарядь у боротьбі за існування. В легендах розповідається, що це Бог порозкидав світлячків, щоб люди могли краще орієнтуватись у темряві.

Слайд 7

Прикмети * Жуки-гнойовики літають над лісовими доріжками, стежками — це вірна прикмета гарної погоди. * Ще моросить дощ, все небо обкладено хмарами, а поява жука- гнойовика провіщає припинення непогоди, прояснення. * Якщо в період гарної погоди жуки-гнойовики зникають, то через декілька годин небо закриють хмари і піде дощ. * Навесні багато хрущів - влітку чекайте посухи. * Якщо хрущі з'являються ще у квітні, то травень буде дощовим. * Личинки хруща голубуватого кольору - зима буде помірною; білого - суворою; спереду білі, ззаду голубуваті - морози на початку

Слайд 8

Загадки 1. Летить - виє, сяде - землю риє. 2. Чорне тіло, чорний вус, ніби справжній сажотрус. 3. Летить, а не птиця, виє а не звір.

Слайд 9

Користь жуків Жуки – гнойовики та їх личинки живляться послідом тварин, а гробарики – трупами. Сонечка та їх личинки винищують попелиць, а жуки-красотіли – гусінь шкідливих метеликів. Є кормом для інших тварин.

Слайд 10

Шкідливість жуків Короладський жук шкодить картоплі, буряковий довгоносик – бурякам, жук-кузька – зерновим культурам. Хрущі об’їдають крони плодових дерев, а їхні личинки ушкоджують підземні частини рослин. Короїди виточують ходи під корком та у лубі цінних порід дерев, а личинки златок і вусачів живуть у мертвій деревині, псуючи зрубаний для господарських потреб ліс. Горохова зернівка висвердлює ходи у насінні бобових. Жуки-короїди ушкоджують шкіряні та хутряні вироби.

Слайд 11

Над проектом працювали: Учні 8 класу: Решотко Олександр Войтик Олександр Ніколенко Роман

Слайд 12

Проект № 2 Ряд Метелики або Лускокрилі Налічується понад 150 тис. видів, на Україні – близько 8 тисяч. Ротовий апарат сисного типу. Дві пари перетинчастих крил вкриті лусочками. Личинки метеликів – гусінь, мають гризучий ротовий апарат і видовжене червоподібне тіло.

Слайд 13

Родина Молі Науці відомо сотні видів молей. Більшість із них живе на лоні природи й пов'язана з рослинами, зокрема шкідники. Гусениці яблуневої молі об'їдають молоді бруньки та листя. Тополі часто бувають уражені тополевою міллю. Капусті нерідко шкодить капустяна міль. У людських оселях мешкають платтяна, шубна, килимова й меблева молі. Наші теперішні «квартиранти» теж колись пурхали на волі, роблячи посильний внесок у колообіг речовин: переробляли шкіру, пір'я, хутро мертвих тварин. Хоч це й дивно, але метелики молі нічого не їдять. Хоботок у них недорозвинений, кишечник — теж. Живуть вони від 3-х днів до 3-х тижнів за рахунок жирових запасів і гинуть від ви снаження. Самка -відкладає до 300 яєць. Гусениці, що вилупилися з яєць, самі розшукують їжу. І апетит у них — тільки подавай. Раціон молей різноманітний: хутро, вовна, шкіра, роги, копита, сушене м'ясо та риба. У винних погребах вони гризуть навіть... пробки. Їжа гусениць містить мало води. Тому воду вони всіляко бережуть, будують навколо себе футляр — трубочку. Матеріа лом для нього слугують ниточки, шматочки тканин, які гусениці скріплюють клейкою речовиною, що виділяється з прядильної залози. Трубочка робить комаху непомітною. Гусениці швидко ростуть, часто линяють (12 разів). Вага маленьких ненажер збільшується в 300 разів! Але через де який час вони припиняють їсти, плетуть кокон і перетворюються на лялечок. Згодом із тих лялечок вилетять метелики. Народна мудрість каже: «Міль псує одяг, а смуток — серце», і якщо від другого лиха ліків не знайдено, то з першим війна триває. Потомство однієї молі може з'їсти за рік 30 кг вовни. Боротися з міллю можна так: - одяг, який ви збираєтеся зберігати, треба гарно почистити, витрусити, пройтися по ньому гарячою праскою й покласти в поліетиленовий пакет; - для певності можна покласти всередину відлякуючу речовину.

Слайд 14

Родина п'ядуни Родина П'ядуни — дуже велика група порівняно невеликих метеликів, гусінь яких часто можна побачити на найрізноманітніших рослинах. Вони завдають значної шкоди деревам (наприклад, зимовий, березовий і сосновий п'ядуни). Гусінь п'ядунів відрізняється від гусені інших метеликів меншою кількістю черевних ніжок та способом пересування. Гусениця пересувається так: ухопившись грудними ніжками, вона вигинає спину і підтягує задній кінець тіла до переднього (її тіло утворює петлю), потім чіпляється задніми черевними ніжками, відкидає головний кінець і в такій позі залишається надовго абсолютно нерухомою. При цьому форма, поза і забарвлення гусені роблять її дуже схожою на гілку рослини... Чимало спостережливості й терпіння потрібно птахам у погоні за улюбленими ласощами. Цей спосіб пересування п'яддю став приводом для найменування п'ядунів.

Слайд 15

Родина Бражників Зазвичай у сутінках поблизу квітів можна побачити великих метеликів, що привертають до себе увагу незвичайно швидким польотом і здатністю зависати на місці. Це — бражники. Удень, як правило, бражники сидять, ховаючись десь у потаємному місці, і дрімають. Та тільки сідає сонце, вони прокидаються й починають весело пурхати. Прилетить бражник до квітки, висмокче нектар, натомість залишить пилок, що прилип до хоботка й голови. І ось уже ніжний аромат і солодкий нектар кличуть бражника до сусідньої квітки. Бражник мертва голова

Слайд 16

Родина Шовкопряди Ось уже 5 тис. ро ків метелики родини Шовкопряди вірно служать людині — вони виконують роль постачальників шовку. Шовкові тканини були добре відомі ще в стародавньому світі. Їх привозили до Фінікії, Вавилону, Іудеї. ... Після виходу з лялечок самці шовкопрядів спаровуються з самками. Упродовж кількох діб самки працюють у поті чола, відкладаючи яйця (600—700). Таку кладку називають греною. Невдовзі самки гинуть. Грена зимує при низьких температурах на гренажних станціях. Навесні, коли на шовковиці зазеленіють молоді листочки, грена «оживає». Червоподібні, білуватого кольору гусениці не розповзаються — це особливість, яка розвилася під впливом одомашнювання. Уже першої доби вони подвоюють свою вагу: ростуть не по днях, а по годинах. А через 30—40 днів починають звивати кокон. Увесь кокон — це одна неподільна нитка, завдовжки до 1,5 км.. Усередині кокона розвивається невеличка коричнева лялечка. Кокон — її захист. Незадовго до виходу в коконі чується слабкий шум: метелик скидає лялечкові шати. У його тілі накопичується лужна рідина, що змочує кокон зсередини. Стінка розм'якає... Кокони збирають, гарячим паром убивають у них лялечок, сушать і розмотують. Для виготовлення з натурального шовку однієї косинки треба розмотати 1 700 коконів! Розроблено й холодне розмотування кокона. Лялечка залишається живою, і її можна використати для виведення метелика.

Слайд 17

Слайд 18

Різноманітність Лускокрилих

Слайд 19

Різноманітність Лускокрилих Велике нічне павичеве око Сатурнія-місяць Білан капустяний Денне павичеве око Апполон Поліксена Лимонниця

Слайд 20

Поетична сторінка Бабочка Ты прав. Одним воздушным очертаньем Я так мила. Весь бархат мой с его живым миганьем — Лишь два крыла. Не спрашивай: откуда появилась? Куда спешу? Здесь на цветок я легкий опустилась И вот — дышу. Надолго ли, без цели, без усилья Дышать хочу? Вот-вот сейчас, сверкнув, раскину крылья И улечу. О. Фет

Слайд 21

Над проектом працювали: Учні 8 класу: Сіра Юлія Кваша Марійка Петрученко Світлана

Слайд 22

Проект № 3 Ряд Перетинчастокрилі Налічує понад 200 тис. видів, в Україні – близько 30 тисяч. Мають гризучі або гризучо-лизучі ротові апарати. Дві пари перетинчастих крил. У самок бджіл, джмелів, мурашок є жало – це яйцеклад, утягнутий у черевце. Більшість веде одиночний спосіб життя, але є й суспільні комахи. Джміль

Слайд 23

Бджоли Існує близько 25-30 тис. різних бджіл. Живляться лише нектаром і пилком покритонасінних рослин. Суспільні комахи.

Слайд 24

Мурашки Гуртові тварини, живуть колоніями. Всюдисущі. Є силачами. Тягне жука у десять раз важчого від себе. Вусиками – антенами добре вловлюють запахи і обмацують речі. Є чорні та червоні мурашки. Є санітарами лісу. Їх використовують у народній медицині.

Слайд 25

Різноманітність Перетинчастокрилих

Слайд 26

Сколія степова Джміль моховитий Бджола тесляр звичайний

Слайд 27

Над проектом працювали: Учні 8 класу: Росстальна Юлія Костюк Тетяна

Слайд 28

Проект № 4 Ряд Двокрилі Відомо близько 100 тис. видів, в Україні – понад 4 тисячі. Мають одну пару крил, а друга – перетворилася на дзижчальця, які слугують органами рівноваги. Ротовий апарат лизучий або колючо -сисний.

Слайд 29

Комарі Личинки та лялечки кровосисних комарів мешкають у прісних водоймах і є джерелом живлення риб та інших водяних тварин. Дорослі комарі живляться нектаром квіток і є запилювачами. Кров ссуть виключно запліднені самки певних видів: вона потрібна їм для розвитку яєць. Кровосисні комарі - переносники збудників багатьох хвороб, зокрема малярії, жовтої пропасниці тощо. Личинки деяких комарів ушкоджують культурні рослини. Зокрема, в Україні поширена «гессенська муха», яка нищить пшеницю та інші культурні злаки. Комар-піскун Малярійний комар

Слайд 30

Мухи Дорослі особини мух живляться різними речовинами, зокрема харчовими продуктами людини. Мухи розповсюджують збудників дизентерії, черевного тифу, туберкульозу, поліомієліту, яйця гострика, аскариди тощо. Боротьба з мухами та запобігання їхнім контактам з продуктами харчуван- ня - необхідна умова гігієни людини. Личинки мух, переробляючи мертву органіку, відіграють у природі важливу санітарну роль, а також сприяють підвищенню родючості ґрунтів. Гедзі та мухи-жигалки здатні переносити збудників таких небезпечних захворювань, як сибірка та туляремія. Водночас мухи, наприклад дзюрчалки подібні за забарвленням до ос, бджіл і джмелів, запилюють багато різних квіткових рослин. Хижі личинки деяких видів мух-дзюрчалок винищують попелиць. Личинки мух-тахін паразитують у різних шкідливих комахах і використовуються для біологічної боротьби з ними.

Слайд 31

Різноманітність Двокрилих Ґедзь Муха м’ясна Муха-дзирчалка Комар-піскун

Слайд 32

Муха це-це

Слайд 33

Над проектом працювали: Учні 8 класу: Махаєва Анастасія Бурковець Вадим Міщенко Катерина

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія