X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Загальна характеристика класу Комахи

Завантажити презентацію

Загальна характеристика класу Комахи

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Загальна характеристика класу Комахи

Слайд 2

Які ряди павукоподібних ви знаєте? Дайте характеристику ряду Павуки. Дайте характеристику ряду Скорпіони. Які особливості зовнішньої будови характерні для павукоподібних? Які особливості зовнішньої будови характерні для ракоподібних?

Слайд 3

Клас Комахи Комахи є найбільшою за кількістю видів (понад 1 млн) группою тварин. Це наземні або вторинноводні членистоногі. Більшість видів комах добре пристосовані до польоту. Їхнє тіло чітко розділене на голову, груди й черевце. На голові розташована одна пара вусиків.

Слайд 4

Зовнішня будова комах

Слайд 5

Слайд 6

Слайд 7

Слайд 8

Внутрішня будова комах

Слайд 9

Слайд 10

Лабораторна робота № 6 «Вивчення ознак пристосованості в зовнішній будові комах до середовища існування» Цілі: на прикладі хруща ознайомитися з особливостями зовнішньої будови комах; у висновках визначити, які особливості будови хруща є ознаками пристосованості до життя у його середовищі існування. Обладнання та матеріали: лупа ручна, лінійка, колекція «Хрущ», інструктивна картка для виконання роботи, підручник.

Слайд 11

Хід роботи 1. Розглянути колекцію «Хрущ», визначити форму і забарвлення тіла хруща. 2. З допомогою лінійки визначити довжину екземпляра хруща, який є в колекції. 3. Знайти голову, груди і черевце хруща, звернути увагу на відмінності в їх будові. 4. Знайти органи, які розміщуються на різних сегментах тіла хруща (вусики, очі, щелепи, ходильні ноги, крила). 5. Намалювати в зошитах схему зовнішньої будови хруща і зробити відповідні позначення. 6. Зробити висновок і записати його в зошит.

Слайд 12

ХРУЩ

Слайд 13

Лабораторна робота № 7 «Визначення комах з допомогою визначної картки» Мета: закріпити навички визначення комах основних рядів, у висновках зазначити, які ознаки найчастіше використовуються для визначення рядів комах. Обладнання та матеріали: колекція комах, лупа ручна, визначні картки, інструктивна картка для виконання роботи, підручник.

Слайд 14

2 ВАРІАНТ 1 ВАРІАНТ 1 2 4 6 5 5 6 4 3 2 1 5 Колорадський жук Цикада Жук – мертвоїд Божа корівка Воша людська Блоха людська Сарана Білана капустяна Вовчок капучтяний (медведка) Махаон Богомол Жук-олень 3

Слайд 15

Розмаїтість комах. Їхня роль у природі й житті людини

Слайд 16

На які відділи розділене тіло комах? Які типи ротових апаратів вам відомі? Як улаштовані зовнішні покриви комах?

Слайд 17

Етапи розвитку комах

Слайд 18

ТИПИ РОЗВИТКУ КОМАХ Типи розвитку комах Повне перетворення (розвиток з метаморфозом) Неповне перетворення (розвиток без метаморфозу) ІМАГО ЯЙЦЕ ЛИЧИНКА ЛЯЛЕЧКА ІМАГО ДОРОСЛА КОМАХА ЯЙЦЕ ЛИЧИНКА (НІМФА) ІМАГО

Слайд 19

Слайд 20

Різноманіття комах Прусак Терміт Сарана

Слайд 21

Коник Цвіркун Цикада

Слайд 22

Воша Клоп-водомірка Постільний клоп

Слайд 23

Попелиця Коромисло Блоха

Слайд 24

Колорадський жук Сонечко Короїд Хрущ

Слайд 25

Шовкопряд Павлине око Бджола

Слайд 26

Мурахи Комар Муха

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія